فهرست کتاب


گنجینه معارف 3 (110 موضوع)

محمد رحمتی شهرضا

مبارزه با باطل براى رسیدن به حق

«الامام علی(علیه السلام) : فلا یقرنّ الباطل حتى یخرج الحقّ من جنبه. ما لی و لقریش؟ و اللَّه لقد قاتلتهم كافرین، و لأقاتلنّهم مفتونین؛ و انّی لصاحبهم بالامس، كما أنا صاحبهم الیوم؛(1819) امام على(علیه السلام) : شكم باطل را مى شكافم تا حق از پهلوى آن بیرون آید. مرا به قریش چه كار؟ به خداى سوگند كه در هنگام كفرشان با ایشان جنگیدم، و اینك كه در معرض فتنه (و گمراهى) قرار گرفته اند نیز با ایشان خواهم جنگید. دیروز سر و كارم با ایشان بود، همان گونه كه امروز نیز سر و كارم با ایشان است.»

داستانها

امتیاز ویژه

زمانى كه ضریح مطهر حضرت امام رضا(علیه السلام) در حال تعویض بود، در خدمت مقام معظّم رهبرى به پابوسى امام هشتم مشرف شدیم. مقام معظم رهبرى براى زیارت در كنار مرقد آن امام همام، مشغول راز و نیاز بودند. چون ضریح را برداشته بودند، حضور در كنار قبر، رنگ و بوى دیگرى داشت. بعد از پایان راز و نیاز حضرت آیت الله خامنه اى، آقاى واعظ طبسى به ایشان عرض كرد، آقازاده ها هم بیایند نزدیكتر تا از نزدیك امام را زیارت كنند. معظم له فرمودند: پس بقیه چى؟!
این دقت را همواره حضرت آقا دارند. ایشان امتیاز ویژه و خاصّى را براى فرزندانشان قایل نیستند. در آن روز هم فرمودند: اگر بقیه افراد مى توانند از نزدیك قبر امام هشتم را زیارت كنند، فرزندان من هم بیایند. پس از بیان آقا، همه توفیق حضور یافتند. عجب روزى به یاد ماندنى بود! بعضى از دل شكستگان، سر از پا نمى شناختند.(1820)