پاسخ به نامه حجت الاسلام مهدی کروبی سرپرست بنیاد شهید انقلاب اسلامی درباره مسایل فرهنگی و تحصیلی فرزندان شاهد

تاریخ: 1367/06/28

پاسخ به نامه حجت الاسلام مهدی کروبی سرپرست بنیاد شهید انقلاب اسلامی درباره مسایل فرهنگی و تحصیلی فرزندان شاهد

جناب حجت الاسلام آقای حاج شیخ مهدی کروبی دامت افاضاته
بسم الله الرحمن الرحیم
گزارش مشروح مسایل فرهنگی و تحصیلی فرزندان عزیز شاهد واصل گردید. از تلاش مسوولین و صاحب نظرانی که به این امر مهم اهتمام نموده و در راه بارور شدن و شکوفایی استعدادهای سرشار نونهالان و جوانان برنامه ریزی کرده اند، تشکر می نمایم.
از این که نوشته اید فرزندان عزیز شهدا و مفقودین و جانبازان و اسرا با جدیت و عشق و علاقه درس می خوانند، موجب غرور و شادمانی است. سلام گرم و محبت خالصانه ام را به این سرمایه های گرانبهای انقلاب، این یادگاران معلمین جاوید دانشگاه عشق و شهادت ابلاغ نمایید و از قول من به آنان بگویید که من با تمام وجود به شما عشق می ورزم و شما را از دل و جان دوست دارم و علاقه مندم که فردفرد شما عالم و متخصصی متعهد برای اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله و سلم و مبارزی سرسخت علیه اسلام آمریکایی و مرفهین و پرچمدار وفاداری برای ایثارگران و شهیدان خود باشید و بتوانید با چراغ علم و عمل و تقوا، ظلمت نفاق و کج فکری ها و تحجرها و مقدس مابی ها را از دامن اسلام بزدایید.
کارنامه نورانی شهادت و جانبازی عزیزان شما، گواه صادقی بر کسب بالاترین امتیازات و مدارج تحصیلی معنوی آنان است که با مهر رضایت خدا امضا شده است و کارنامه شما در گرو تلاش و مجاهدت شما است. زندگی در دنیای امروز، زندگی در مدرسه اراده است و سعادت و شقاوت هر انسانی به اراده همان انسان رقم می خورد. اگر بخواهید عزیز و سربلند باشید، باید از سرمایه های عمر و استعدادهای جوانی استفاده کنید. با اراده و عزم راسخ خود به طرف علم و عمل و کسب دانش و بینش حرکت نمایید که زندگی زیر چتر علم و آگاهی آن قدر شیرین و انس با کتاب و قلم و اندوخته ها آن قدر خاطره آفرین و پایدار است که همه تلخی ها و ناکامی های دیگر را از یاد می برد.
بشریت با همه پیشرفت هایش در علوم و فنون هنوز در گهواره طفولیت دانش است و تا رسیدن به بلوغ کامل راه طولانی در پیش است.
امیدوارم ملت های اسلامی و ملت بزرگ ایران با یک تحرک فرهنگی گسترده بتوانند

صحیفه نور جلد 21 صفحه 26

مسلمانان را از فقر و تنگنای علمی درآورند. توصیه مجدد و اکید من به همه دست اندرکاران و مسوولین کشور این است که بیشتر از گذشته به امور فرهنگی این عزیزان توجه نمایند. من هدیه ای جز دعای خیر برای فرزندان شاهدان همیشه تاریخ، خصوصاً آنهایی که در تحصیل جزء شاگردان ممتاز شناخته شده اند ندارم.
امیدوارم خداوند عطش علم آموزی را در آنان زیاد و سینه هاشان را دریای معارف خود گرداند و تعهد عمل را به آنان کرامت نماید.
والسلام علیکم و رحمه الله
روح الله الموسوی الخمینی