پیام امام خمینی به مناسبت هفته بزرگداشت جنگ تحمیلی

تاریخ: 1360/06/27

پیام امام خمینی به مناسبت هفته بزرگداشت جنگ تحمیلی

بسم الله الرحمن الرحیم
یک سال از جنگ صدام تکریتی امریکائی با اسلام عزیز می گذرد، یک سال از هجوم بعث کافر عراق به سرزمین اسلام و جمهوری اسلامی ایران گذشت. اکنون در آستانه هفته جنگ و بررسی ابعاد مختلف آن، از انگیزه ها و پیامدها و دستهای جنایتکاری که از آستین حزب بعث کافر عراق و صدام عفلقی پیداست، تا ثمرات تلخ و شیرینی که در مقابله حق و باطل و اسلام و کفر به بار آورده است، سخن می باشد و در این هفته نویسندگان و گویندگان و رزمندگان افشاگران و هنرمندان به بررسی کامل جنگ می پردازند و ابعاد این واقعه تاریخی را روشن می نمایند. آنچه تاکنون از انگیزه صدام بعثی و حزب بعث عراق بر روشن بینان نباید مخفی باشد آن است که ابرقدرتان جنایتکار و خصوصاً آمریکا در این انقلاب به این نتیجه رسیده اند که انقلاب اسلامی ملت ایران با سایر انقلاب های غیر الهی تاریخ فرق اساسی دارد و رمز پیروزی شگفت انگیز آن را پس از تجزیه و تحلیل، در اسلام راستین یافتند. چنانچه رمز وحدت کلمه و نهضت همه اقشار ملت را نیز در اسلام بزرگ احساس کردند و خطر عظیم صدور انقلاب و پرتو حق در جهان اسلام بلکه در جهان مستضعفان آنان را در وحشت انداخت، وحشتی که در آن کوتاه شدن دست جنایتکارشان از کشورهای اسلامی بلکه از کشورهای مظلوم تحت سلطه را در پهناور گیتی به عیان می دیدند و شیاطین کارشناس آنان زنگ خطر سقوط امپراطوری جهانی شان را به صدا در آوردند. لذا از انقلاب هر چه گذشت برتوطئه هایشان برای سقوط اسلام، این رمز الهی برچیده شدن دستگاه های ستمگران و چپاولچیان افزایش پیدا کرد و در بین حکومت های منطقه، حکومتی را که صد در صد با اسلام مخالف و در سرکوبی آن مصمم است جز بعث عراق و شخص صدام نیافتند و او را با وعده فتح و پیروزی و امید چیره شدن بر اسلام با بهانه ای ابلهانه به این دام انداختند و بحمدالله بر خلاف میل شان ماهیت زشت او که برای مسلمانان عراق واضح و الحاد و کفر او به فتوای فقیه وقت ثابت شده بود، برای سایر مسلمانان نیز واضح گردید. صدام اکنون پس از یک سال شرارت و جنایت و خسارات فراوان و به هدر دادن نیروهای فراوان انسانی و مادی از ملت مظلوم ایران و عراق و آن همه تشبث به قدرت ها و حکام منطقه، دیوانه وار به کشتار ملت و ارتشیان عراق کمر بسته است، و از آنان که به الحاد او تن در نمی دهند انتقام می گیرد و زندگی نکبت بارش را مأیوسانه می گذراند.

صحیفه نور جلد 15 صفحه 158


انگیزه او و دوستانش سرکوبی اسلام به نفع ابرقدرت ها و انگیزه ملت و قوای مسلح اسلامی ایران دفاع از اسلام و قرآن کریم به نفع ملت های اسلامی و مستضعفان جهان است. حزب بعث خبیث عراق با انگیزه شیطانی خود در سراشیبی سقوط به سوی عذاب الیم الهی می غلطد ولی، ملت! و ارتش! و پاسداران! و بسیج! و سایر قوای مسلح نظامی و انتظامی! و مردم ایران! با احدی الحسنین، پیروزی یا شهادت و وصول به لقاءالله، قله سعادت را بپیمائید. چه غم امتی راکه به سوی خداوند تعالی می رود و یا به سوی تحقق اهداف اسلامی و انعکاس آن در جهان و چه غم این ملت انقلابی را که هفته های جنگ داشته باشد و به پیامبر اسلام (ص) و خاندان او اقتدا نموده و به راه اهداف اسلام عمری با شرافت و سر بلندی به جهاد مقدس ادامه دهند و پس از صدام دشمن اسلام به اسرائیل خبیث دشمن بشریت بپردازد. تأسف ما در این جنگ تحمیلی آن است که قدرتهایی که باید صرف برانداختن اسرائیل و نجات بیت المقدس بزرگ شود با تبانی بین شیاطین بزرگ و صهیونیسم جهانی و بین حزب بعث عراق، صرف هجوم بر ضد مخالف سرسخت اسرائیل و آمریکا شد و می شود. ما اکنون نیز تکرار می کنیم که تا ملت های اسلام و مستضعفان جهان بر ضد مستکبران جهانی و بچه های آنان خصوصاً اسرائیل غاصب قیام نکنند، دست جنایتکار آنان از کشورهای اسلامی کوتاه نخواهد شد و این غده سرطانی از بیت المقدس و لبنان اخراج نخواهد گردید و امثال صدام و سادات به جنایات خود ادامه خواهند داد و مصر و عراق را به تباهی خواهند کشید. چاره برای دفع این ستمکاران، پناه به اسلام و گرایش متعهدانه به قرآن کریم و در زیر پرچم توحید با وحدت و انسجام بپاخاستن است.
هان ای مسلمانان جهان! و ای مستضعفان گیتی! آن نظام که برای شما، برای رشد تکامل شما، برای سعادت دنیا و آخرت شما، برای رفع ظلم و خونخواری و چپاولگری از مظلومان جهان و برای تربیت و تعلیم انسانی و برای آزادی و استقلال کشورهای شما از جانب خداوند متعال بپا شده نظام های الهی است که بالاترین آنها نظام اسلامی است.
امروز امثال سازمان های حقوق بشر برای کشیدن جهان به نفع ابرقدرت های ستم پیشه است و نظام های الهی و در رأس آنها اسلامی به استضعاف است که به نفع مستضعفان علیه مستکبران در طول تاریخ در ستیز بوده اند و به استعمار و استثمار (نه) گفتند. از این جهت مستکبران، چپاولگران، قدرت طلبان با آنان به جنگ پرداختند و شما می بینید که جمهوری اسلامی ایران که از ابتدا با آوای (نه شرقی و نه غربی) برای استقلال و آزادی و جمهوری اسلامی برپاخاست و انقلاب کرد و پیروز شد، تمام منحرفین و قدرت های کافر در مقابلش جبهه گرفتند و علیه آن از خارج و داخل بوسیله تفاله ها و انگل ها و گروهک های منافق ملحد به کارشکنی و شرارت پرداختند و تمامی بوق های تبلیغاتی علیه انقلاب اسلامی ایران به صدا در آمدند و دستگاه های نفاق افکن بین مسلمانان به تکاپو برخاستند و سیل تهمت و افتراء به وسیله موج های استعماری به سوی جمهوری اسلامی ایران جاری گردید و کمکهای بی دریغ تبلیغاتی و تسلیحاتی از هر طرف به سوی رژیم عراق برای سرکوبی اسلام سرازیر شد.

صحیفه نور جلد 15 صفحه 159


اکنون بر ملت شریف و مبارز ایران است که در مقابل تمام توطئه ها و شرارت ها بایستند و همانطور که با قیام و انقلاب خود دست قدرت های بزرگ و تفاله های آنان را از ایران قطع کردند، برای ادامه انقلاب اسلامی خود و برای اقامه عدل الهی از هیچ قدرتی و شرارتی هراس به خود راه ندهند. و برقوای مسلح اسلامی، از ارتش، سپاه، بسیج و سایر قوای نظامی و انتظامی تا نیروهای مردمی در جبهه و پشت جبهه است که چو سیلی خروشان مزدوران جبهه را از کشور اسلامی شان برانند و ایران عزیز را از این خس و خاشاک ها پاک نمایند و بدانند که نیروی ایمان پیروز است. و بر ملت قهرمان است که با پشتیبانی بی دریغ خود از قوای انتظامی و سپاه پاسداران، این گروهک های ورشکسته را که در خیابان ها به شرارت می پردازند دستگیر کرده و به محاکم صالحه تحویل دهند. و بر محاکم انقلاب است که بر طبق فرمان الهی با آنان رفتار نمایند و بی کم و کاست حکم قرآن کریم را اجرا نمایند و به خواست خداوند فتنه را بخوابانند و از تجاوز افراد خودداری نمایند. از ملت عزیز و خصوص دست اندرکاران و قوای مسلح می خواهیم که هیچ امری آنان را از جنگ تحمیلی اغفال نکند و جنگ را سرلوحه همه امور قرار دهند که دست های خیانتکار برای انصراف آنان از جنگ در کار است. و به آوارگان مظلوم جنگی تاکید می کنم که صبر و شکیبائی را از دست ندهند و مطمئن باشند که خسارات جنگی با خواست خداوند به دست ملت و دولت جبران خواهد شد و از ملت و دولت تقاضا دارم که نسبت به حوایج آوارگان جنگی از هیچ کوششی دریغ ننمایند. اینان برادران و خواهران و فرزندان شمایند که به دست عمال آمریکا از خاندان خود آواره شده اند. و از خداوند تبارک و تعالی عاجزانه تقاضا دارم که ملت ایران را با مددهای غیبی حمایت فرماید و دست مخالفان اسلام را از کشور اسلامی ما قطع فرماید و پیروزی نهائی را بر تمام جبهه ها نصیب کشور اسلامی فرماید.
والسلام علی عباد الله الصالحین
روح الله الموسوی الخمینی