فهرست کتاب


دشمن شناسی(شناخت دشمن و روش های مقابله با آن)

از منظر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی)

حملات دشمن علیه ملت و انقلاب اسلامی با تبلیغات وسیع و جبهه ای

دشمنان وقتی شروع میکنند، همه با هم شروع میکنند؛ چون طرف، یک جبهه است. از جمله، همین خبرگزاریهای صهیونیستی و استکباری۔ همین چهار، پنج خبرگزاری معروف - که همه آنتنهای دنیا، خبرها، تحلیلها و گزارشها را از آنها میگیرند؛ و همین چند رادیویی که سالهاست میلیونها دلار خرج میکنند، برای اینکه بتوانند مثلا صدایشان را به گوش چند نفری در ایران برسانند. مینویسند؛ مترجمها و گوینده ها استخدام میکنند؛ خرج فنی و خرج تبلیغاتی میکنند؛ خرج مطلب نویسی میکنند؛ سیاستگذاری میکنند و پولها میدهند تا این صدا را به ایران برسانند؛ شاید چند نفری بالاخره در گوشه و کنار، گوش کنند و تحت تأثیر آن حرفها قرار گیرند.(بیانات در خطبه های نماز جمعه در دانشگاه تهران 29/11/1372)

فتنه انگیزی؛ توطئه ی دشمن

ما در اختلافات بزرگ مذهبی، فکری، سیاسی دیده ایم که کسانی وارد میدان فتنه انگیزی میشوند و از زبان این، آن را میکوبند؛ از زبان آن، این را میکوبند؛ در حالی که نه به این علاقه دارند، نه به آن! اینها را پیدا کنید؛ مقصران اصلی بایستی مشخص شوند، که مطمئنا دست دشمن در کار است. بعضی اظهارات، متأسفانه عزیزترین قشرهای این کشور، جوانان مؤمن و بسیجی، را زیر سؤال برد! اینجور نیست، بلکه دستهای دشمن است که در کار است برای فتنه انگیزی و برای ایجاد فساد. (این ملت، ملت مؤمن و ملت پایبند به عدالت و تشنه ی عدالت است. سالها و قرنهای متمادی عدالت در این کشور سرکوب شده است. در دوران حکومتهای جبار پادشاهان، بخصوص آن وقتی که در کنار استبداد، نیروی خارجی و نفوذ خارجی هم وارد شد و دخالت خارجی با دیکتاتوری و استبداد توأم شد، این مردم چه ها کشیدند از توام شدن این دو نیروی شر و شیطانی در کشور ما مردم تشنه ی عدالتند، تشنه ی حقیقتند، دشمن فسادند؛ مردم اینها را میخواهند و آرا و شعارهای مردم هم همین را نشان میدهد. ما وظیفه داریم در این زمینه ها کار کنیم مسئولان کشور باید آنچه را که مورد نیاز این ملت هست، بفهمند و درک کنند و آن را انجام بدهند.(بیانات در دیدار رئیس و مسئولان قوه قضائیه و خانواده های شهدا فاجعه ی هفتم تیر 7/4/1384)

تدارک اتحاد علیه جمهوری اسلامی بین دشمنان و دولتهای عربی

آمریکاییها دنبال این هستند که یک اتحادی متشکل از آمریکا و انگلیس و بعضی دولتهای عربی علیه جمهوری اسلامی ایران درست کنند. دولتهای عربی باید خیلی بیدار باشند، باید حواسشان خیلی جمع باشد. اتحاد دو دولت نحس نجس و دشمن با مصالح مسلمین علیه یک ملت مسلمان؛ یک ملتی که در راه اسلام این همه مجاهدت کرده است، این همه برای عزت اسلام مایه گذاشته است، اینقدر جوان در راه نگه داشتن این پرچم سربلند قربانی کرده است؛ کسی با دو رجس نجس متحد بشود علیه یک چنین ملتی؟! که البته فایده ای هم نخواهد کرد. یک روزی بالاتر از این اتحاد را هم کردند؛ آمریکا و انگلیس و شوروی و همه ی اروپا و بسیاری از همین کشورهای عربی در جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی با هم متحد شدند؛ هدف هم این بود که قسمتی از خاک ایران را به وسیله ی این بدبخت روسیاه بدعاقبت تصرف کنند و جمهوری اسلامی را بی آبرو کنند و بگویند نتوانست خاک خودش را حفظ کند؛ هشت سال هم زور زدند و همه ی نیرویشان را به کار گرفتند، آخر هم هیچ غلطی نتوانستند بکنند. حالا هم همانطور است. توطئه ی آنها علیه نظام اسلامی به جایی نخواهد رسید. ولی باید بیدار باشند و مراقب باشند در دام دشمنان نیفتند. هرچه جمهوری اسلامی از لحاظ علمی، از لحاظ فناوری و از لحاظ اجتماعی قدرت پیدا کند، این قدرت متعلق به دنیای اسلام است؛ یک وزنه ی سنگینی در کفه ی دنیای اسلام است.(بیانات در دیدار اقشار مختلف مردم قم در سالروز عید سعید غدیر خم 18/10/1385)