فهرست کتاب


دشمن شناسی(شناخت دشمن و روش های مقابله با آن)

از منظر حضرت آیت الله العظمی خامنه ای (مدظله العالی) رهبر معظم انقلاب اسلامی)

رخنه ی دشمن از راههای مختلف

دشمن، برای ضربه زدن به انقلاب و اسلام، از یک راه نمی آید؛ از راههای مختلف می آید. باید چشمتان را باز کنید، متوجّه باشید و دشمن را بشناسید. امام بزرگوار، این خطوط را برای ما درست مشخص کردند. (بیانات در دیدار با جمع کثیری از نیروهای مقاومت بسیج، گروهی از پرستاران و جمعی از پرسنل نیروی دریایی ارتش7/9/1369)

تلاش دشمن در برابر ملتهای تلاشگر

ما ملّتی نیستیم که در دنیا هیچ کس با ما دشمنی نداشته باشد. آن ملّتهایی دشمن ندارند که ارزش وجودی ندارند. ملّتی که راهی دارد، هدفی دارد، کاری دارد، تلاشی میکند، دشمنانی هم پیدا میکند. البتّه دشمن داریم تا دشمن. دولت آمریکا هم در دنیا خیلی دشمن دارد؛ امّا دشمن دولت آمریکا کیست؟ ملّتها. ملّتهایند که متنفرند، مکدرند، از دولت آمریکا بدشان می آید. چرا؟ بخاطر اینکه دولت آمریکا سابقه ی تجاوز و تعرض به کشورها از پنجاه سال، شصت سال قبل از این تا امروز در پرونده اش ثبت شده است. در طول پنجاه سال گذشته، دولت آمریکا نزدیک به شصت کشور را مورد تجاوز نظامی خودش قرار داده؛ این شوخی است؟ این کم است؟ خوب، پس او هم دشمن دارد، نظام جمهوری اسلامی هم دشمن دارد. دشمن نظام جمهوری اسلامی کیست؟ دولتهای مستکبر، سرمایه دارهای صهیونیست، دشمنان بشر، دستگاههای جاسوسی غدّار و سفاک. بنابراین دشمن هست؛ این دشمنان فعالیت میکنند، تلاش میکنند. (بیانات در اجتماع زائران و مجاوران حرم مطهر رضوی 1/1/1389)

پایان ناپذیری توطئه ی دشمن علیه انقلاب

همه باید بدانند که توطئه ی دشمن نسبت به انقلاب تمام نشده است. بزرگ و کوچک ما، زن و مرد ما، عالم و جاهل ما، همه باید خود را سرباز مدافع از ارزشهای انقلاب به حساب بیاورند. هرکدام ما هرجا مشغول خدمت هستیم، باید آنجا را سنگر بدانیم. اگر اهل جهاد باشیم، هرجا هستیم، سنگر است. (بیانات در دیدار با فرزندان ممتاز شاهد، گروهی از خانواده های معظم شهدا و جانبازان استانهای تهران و مازندران، مردم ومسئولان شهرهای نور و محمود آباد، و اساتید و دانشجویان دانشگاه تربیت مدرس 13/6/1370)