فهرست کتاب


راهبردها در کلام و پیام حضرت آیة الله العظمی خامنه ای

مرکز غدیر‏‏‏

همت شما عزیزان امور تربیتی در درجه اول این باشد که جوان را مومن آگاه در مسائل دینی و پایبند به معارف و عمل اسلامی بار بیاورید

تاریخ: 8/12/1379
همت شما عزیزان امور تربیتی در درجه اول این باشد که جوان را مومن آگاه روشن بین در مسائل دینی و پایبند به معارف و عمل اسلامی بار بیاورید آینده کشور این گونه تامین خواهد شد. وسوسه دشمنان برای ایجاد تشکیک در اعتقادات جوانها را زمزمه خصمانه به حساب بیاورید و نگذارید در کارشان موفق شوند. سرگرم کردن جوانها به چیزهایی که جوانهای دنیا پیش از جوانهای ما به آنها سرگرم شدند و امروز دارند تاوانش را پس می دهندا کمک به نسل جوان این کشور نیست. عده یی سعی می کنند جوان ایرانی را با بهانه های گوناگون به سمت مسائل سرگرم کننده موسیقیهای مضر سرگرمیهای جنسی و از این قبیل سوق دهند این همان لجنزاری است که جوان غربی و جوان آمریکایی و اروپایی را در خودش دارد غرق می کند این چیز تقلید کردنی یی نیست در مقابل این بایستید.

تلاش در جهت اعلای کلمه اهل بیت

تاریخ: 7/4/1370
ما برای اعلای کلمه اهل بیت باید کارهایی انجام بدهیم، اولا باید خود اهل بیت را معرفی بکنیم، ثانیا در جهت ترویج افکار آنها بکوشیم. آیا امروز در جهان اسلام کتابهایی درباره اهل بیت علیهم السلام وجود دارد که باب این زمان باشد و با زبان مناسب نوشته شده باشد، یا نه البته بیشتر تصور من این است که ما به طور کامل نداریم. حالا شاید بعضی از گوشه و کنارها چیزهایی باشد. اگر هست، ما اینها را برای دانشجویان، برای جوانان به طور عام، برای روحانیون، برای عامه مردم، برای کسانی که تحت تاثیر تبلیغات قرار گرفتند، پخش و منتشر کنیم و در اختیار بگذاریم.

جوانان ، دانشجویان، معلمان، کارگران، اگر می خواهند در زمینه افکار اسلامی عمق پیدا کنند باید به کتابهای شهید مطهری مراجعه کنند

تاریخ: 15/2/1378
امروز جوانان ما، دانشجویان ما، معلمان ما، کارگران ما، اگر می خواهند در زمینه افکار اسلامی عمق پیدا کنند و پاسخ سوالات خود را پیدا نمایند، باید به کتابهای شهید مطهری مراجعه کنند، که امام درباره کتابهای این بزرگوار، تعبیری قریب به این مضمون دارند که همه آنها خوب و مفید است . این تعبیر خیلی مهمی از کسی مثل امام است. این که در محیط فکر و اندیشه و فرهنگ، جولان فکری افراد و گشودن راههای تازه باید تشویق بشود، حرف درستی است، اما این نباید به افسار گسیختگی فکری دشمنان اسلام منتهی بشود. باید راه را در مقابل افکار جوان، نسل جوان، جویندگان بی غرض قرار داد، و برای این کار، یکی از بهترین وسایل، همین افکار ناب و برجسته و بلند این مرد مجاهد فی سبیل الله است که جان خودش را هم در این راه داد.