فهرست کتاب


راهبردها در کلام و پیام حضرت آیة الله العظمی خامنه ای

مرکز غدیر‏‏‏

مسئولین اجرایی باید هوشیار و دارای احساس مسئولیت باشند

تاریخ: 1370/10/12
برادران شاغل در دستگاههای اجرایی - منظور من فقط قوه مجریه نیست، دستگاههایی که اجرا دارند، یعنی قوه مجریه، قوه قضاییه، نیروهای مسلح، و کلا کسانی که اجرای کاری به عهده آنهاست - باید سر پست خودشان، بیدار و هوشیار و دارای احساس مسئولیت باشند. فقط خودتان را هم نمی گویم، قُوا أَنْفُسَکُمْ وَ أَهْلِیکُمْ، هم خودتان، هم زیردستهایتان. خودتان را هم نگه دارید، زیر دستهایتان را هم نگه دارید.

اگر به کمبودهای کاری خودمان نگاه کنیم، خللهایی که در برخی از برنامه های ما هست، خواهیم دید که از کجا داریم چوب می خوریم.

تاریخ: 2/6/1378
اگر ما به کمبودهای کاری خودمان نگاه کنیم، آن خللها و اختلالهایی که در برخی از برنامه های خود ما هست، خواهیم دید که ما از کجا داریم چوب می خوریم.با یک مقدار صرفه جویی بیشتر، با یک مقدار دقت و دلسوزی دستهای عامل و کننده کار، خیلی از این مشکلات بتدریج برطرف می شود.

لزوم توجه مسئولین به انتقادات و نصایح

تاریخ: 13/3 /1370
مسئولان و کارگزاران کشور باید بدانند و می دانند که توجه به انتقاد و نصیحت، و زدودن معایب و نقایص کارها، و رعایت اصول و موازین نظام اسلامی، و حفظ جهت گیریهای انقلابی، وظیفه یی است که صلاحیت هرمسئولی درجمهوری اسلامی، وابسته به رعایت آن و محترم شمردن آن است