فهرست کتاب


راهبردها در کلام و پیام حضرت آیة الله العظمی خامنه ای

مرکز غدیر‏‏‏

بشر هرچه ناراحتی و رنج و دشواری تحمل می کند، بر اثر دوری از راه خدا و سرکشی در مقابل احکام الهی است

تاریخ: 28/12/1376
بشر هرچه ناراحتی و رنج و دشواری تحمل می کند، بر اثر دوری از راه خدا و سرکشی در مقابل احکام الهی است. بحمدالله مردم کشور ما در این راه، حرکت بزرگی را آغاز کرده و در این حرکت، پیش رفته اند، و من امیدوارم هرچه می گذرد، مردم ما از لحاظ اخلاق فردی و جمعی، از لحاظ ایجاد صفات و خصال ممتاز بشری در درون خودشان، پیشتر بروند و با دوستان، با صفا و محبت و با مروت هرچه بیشتر، با بیگانگان با هوشیاری و بیداری هرچه بیشتر، و با دشمنان با سرسختی هرچه بیشتر مواجه بشوند، تا انشاءاللّه بتوانند کشتی نجات خودشان را به ساحلهای امن و امان الهی برسانند.

فصل سوم : راه امام

عناوین :
علاج مشکلات، دنبال کردن سیاستهای امام بزرگوار است
نظر و سخن اسلام، مبنا، روح و اساس کار امام
در پیمودن راه امام پیمان به بندیم
امام همواره روی قشرهای مستضعف، تکیه می کرد
سعی کنید کارها برای مردم آسان شود
عدالت اجتماعی، از مشخصه های خط امام
عشق به مردم، به جای بی اعتنایی به آنها، در نظام سیاسی امام
حاکمان باید مظهر قدرت و عدالت و رحمت و حکمت الهی باشد
ولایت، یعنی اقتدار، به دور از استبداد و خود خواهی

ما همان سیاستهایی را که امام بزرگوار به ملت ایران تعلیم داد دنبال می کنیم وعلاج مشکلات خودمان را در دنبال کردن این راه می دانیم

تاریخ: 12/3/1378
ما همان سیاستهایی را که امام بزرگوار با الهام از متن اسلام و قرآن، به انقلاب اسلامی و به ملت ایران تعلیم داد و آن خطی را که او ترسیم کرد، دنبال می کنیم و علاج گرفتاریها و مشکلات خودمان را در دنبال کردن این راه می دانیم، درست نقطه مقابل آنچه که دشمنان اسلام قصد دارند آن را در ذهنها جا بیندازند و در فضای ذهنی اعلام کنند.
... ملتهای مسلمانان با انقلاب اسلامی احساس هویت و احساس عزت کردند، احساس کردند که گوهر گرانبهای اسلام که متعلق به آنهاست، می تواند گره گشای آنها باشد. همه جا احساسات اسلامی در اطراف دنیای اسلام برافروخته شد، این، دشمنان را عصبانی می کند، جهانخواران و مستکبران را ناراحت می کند، لذا علیه اسلام تلاش می کنند.
... امروز همه توطئه هایی که علیه نظام اسلامی می شود - این توطئه تبلیغاتی عظیمی که امروز در دنیا علیه جمهوری اسلامی، علیه مسئولان و علیه ملت ایران است - به خاطر انتقام گرفتن از اسلام است. آنچه که آنها را عصبانی می کند، پایبندی ملت ایران به اسلام و به قرآن و احکام آن است. آنها می خواهند ملت ایران را از این راه روشن و از این راهی که آینده آنها را تضمین خواهد کرد، منصرف کنند، چون در این بیست سال، انقلاب اسلامی و نظام اسلامی و پایبندی به اسلام، به آنها خیلی ضرر زده است. ولی ملت ایران محکم ایستاده است، این راه را دنبال خواهد کرد و ملتهای عالم در آیینه ملت ایران آرزوهای خودشان را مشاهده می کنند.