فهرست کتاب


راهبردها در کلام و پیام حضرت آیة الله العظمی خامنه ای

مرکز غدیر‏‏‏

مدیریت در اختیار ما یک امانت است هر کس این را به خیانت تبدیل و در خدمت مطامع شخصی خود قرار دهد تا روز قیامت لعنت خدا بر او خواهد بود

تاریخ: 26/12/1379
اعْلَمْ یَا رِفَاعَةُ أَنَّ هَذِهِ الْإِمَارَةَ أَمَانَةٌ امیر المؤمنین می فرماید: این ریاست و مدیریتی که در اختیار من و شماست یک امانت است فَمَنْ جَعَلَهَا خِیَانَةً هر کس این را به خیانت تبدیل بکند و به هوی و هوس آلوده نماید و در خدمت مطامع شخصی و وسیله اجرای مقاصد غیرالهی و غیرعادلانه خود قرار دهد فَعَلَیْهِ لَعْنَةُ اللَّهِ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَةِ تا روز قیامت لعنت خدا بر او خواهد بود.

انسان به نصیحت احتیاج دارد، به تذکر احتیاج دارد. شما (مسئولین) دایم باید خودتان را متذکر نگهدارید

تاریخ: 3/6/1372
انسان به نصیحت احتیاج دارد، به تذکر احتیاج دارد. شما (مسئولین) دایم باید خودتان را متذکر نگهدارید. ترتیبی بدهید که متذکر بمانید. به روایات اخلاقی مراجعه کنید. به کتب اخلاقی مراجعه کنید. آنچه را که در فضیلت خدمت به مردم است و آن چیزی که فلسفه ی حکومت را در اسلام مشخص می کند، بخوانید.

راه مبارزه با مَنیّت ها

تاریخ: 17/7 /1370
هر کدام از ما در درون خودمان و از وجود خودمان شیطانی داریم که همان من ماست، همان منیت ماست، همان خودخواهیها و هوسها و هوسرانیهای ماست. چه چیزی ما را از دست این شیطان نجات خواهد داد جز اراده دینی و ایمان قوی و دلی که با تزکیه و اخلاق الهی آشنا شده باشد این، خیلی قوت و شجاعت لازم دارد. شجاعت این مبارزه، بیشتر از شجاعت مبارزه با هر دشمن بیرونی است.