فهرست کتاب


راهبردها در کلام و پیام حضرت آیة الله العظمی خامنه ای

مرکز غدیر‏‏‏

ببینید تکلیف شرعیتان چیست، هرچه که تکلیف شرعی شما بود، به آن عمل کردید، پیش خدای متعال ماجورید

تاریخ: 10/3/1378
ببینید تکلیف شرعیتان چیست، هرچه که تکلیف شرعی شما بود، به آن عمل کردید، پیش خدای متعال ماجورید. البته باید برای فهمیدن موضوع و حکم شرعی، انسان چشمهایش را باز کند و تلاش نماید - در این شکی نیست - اما اگر شما برای ادای تکلیف شرعی تلاش کردید و اشتباه کردید، در عین حال شما اجر دارید، این بد است! این معامله بدی با خداست! مَنْ کَانَ لِلَّه کَانَ الِلَّهُ لَهُ ، هرکس برای خدا کار کند، خدا هم همه این قدرت عظیم خود را برای او، در جهت او و در خدمت او قرار خواهد داد. فرموده است: وَ الَّذِینَ جاهَدُوا فِینا لَنَهْدِیَنَّهُمْ سُبُلَنا ، هدایت هم می کند. وقتی شما برای او تلاش کردید، نمی گذارد در گمراهی بمانید، هدایت هم می کند. شما دیدید که انقلاب پیروز شد، جنگ پیروز شد، مبارزه عمیق بنیانی با استکبار پیروز شد.

هر جا اشکالی وجود دارد اگر کسی دقت کند، آن اشکال برمی گردد به اینکه یک شیوه مخالف با اسلام مورد عمل قرار گرفته

تاریخ: 19/10/1381
هرجا اشکالی وجود دارد - چه در زمینه اقتصادی و چه در زمینه فرهنگی و اخلاقی - اگر کسی دقت کند، آن اشکال برمی گردد به اینکه یک شیوه مخالف با اسلام مورد عمل قرار گرفته و به آنجا منتهی شده است. ما هرجا موفق شدیم، ناشی از تبعیت از اسلام بود. هرجا ناموفق ماندیم، ناشی از سرپیچی از اسلام بود. اینکه امام بزرگوار این همه بر تحقق اسلام در قوانین ما، در عمل مسئولان ما و در رفتار دولت و مسئولان قضایی ما تاکید می کرد، برای این بود. هرجا نابسامانی وجود دارد، ناشی از بی توجهی به اسلام است.

اگر ما در مساله حکومت و مدیریت جامعه، ملاک و معیار اسلامی را فراموش و به سمت فرمهای رایج دنیایی برویم،معنای جامعه اسلامی ما از بین خواهد رفت.

تاریخ: 20/4/1369
اگر ما این اشتباه را می کردیم و بکنیم که در مساله حکومت و مدیریت جامعه، ملاک و معیار اسلامی را فراموش بکنیم و به سمت همان فرمهای رایج دنیایی برویم، معنای جامعه اسلامی ما از بین خواهد رفت. این نقطه، تعیین کننده است.