رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط

,

دشمن ما با همه تظاهر به قدرت نمایی، ضعیف است (مقام معظم رهبری)

بسمه تعالی
ستاد برگزاری نمایشگاه دیروز ایران - امروز فلسطین متشکل از کانون فرهنگی بشری و اراده فرهنگی سپاه پاسداران، به موازات برگزاری این نمایشگاه در ایام دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، سال 1379، سال امیرالمؤمنین علیه السلام، افتخار دارد که این جزوه مستند را در زمینه نقاط ضعف درونی رژیم صهیونیستی در ابعاد مختلف، منتشر نماید. در تهیه این جزوه، سعی شده در عین اختصار، به اهم مطالب پرداخته شود.
فرصت را غنیمت شمرده و به روح امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که لرزه بر پیکر استکبار و صهیونیزم افکنده، درود فرستاده و این تلاش ناچیز را به روح پاک او و شهیدان انقلاب اسلامی و انتفاضه فلسطین تقدیم می نماییم.
ستاد برگزاری نمایشگاه دیروز ایران، امروز فلسطین دهه فجر 1379

رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط

حوادث اخیر فلسطین در واقع نشان دهنده آغاز شمارش معکوس علیه صهیونیست های اشغال گر است.
در دور جدید انتفاضه، بیش از 40 کودک به شهادت رسیده اند. محل اصابت گلوله ها حاکی از آن است که افراد مذکور از پشت سر مورد حمله قرار گرفته اند. نکته قابل توجه در مورد سن شهدا این است که بیش از دو سوم شهدای فلسطینی بین 10 تا 30 سن دارند.
هدف رژیم صهیونیستی از کشتار مسلمانان، به ویژه جوانان این است که از یک سو نیروی جوان جامعه فلسطینی که سرمایه این جامعه محسوب می شوند را کاهش داده و از سوی دیگر باعث برهم خوردن بافت جمعیتی فلسطینیان در سالهای آتی گردد.

بافت جمعیتی

فلسطین یکی از جوامعی است که از نرخ رشد جمعیت بالایی برخوردار است. رهبر سازمان آزادیبخش فلسطین طی قیام انتفاضه در دهه 1980 زادوولد را تکلیفی ملی عنوان کرد.
به دلیل نبود امنیت اجتماعی و نبود سیستم بازنشستگی در فلسطین، داشتن خانواده پرجمعیت به معنای قدرت و اعتبار اجتماعی محسوب می شود.
مقامات رژیم صهیونیستی از طریق اقدامات شهرک سازی می کوشند تا با جذب مهاجرین یهودی بیشتر، ساختار جمعیتی سرزمین های اشغالی و بالاخص قدس را تغییر دهند.
اجرای این طرح، بسیاری از روستاها و شهرهای فلسطین همچون رام الله، البیره، بیت اللحم و بیت ساحور را به همراه حدود 60 روستای عربی دیگر در معرض خطر قرار می دهد.