پیام امام خمینی به ملت ایران در مورد وظایف آنها در قبال همکاریهای شاه با اسرائیل و آمریکا

تاریخ: 1352/06/23

اعمال شاه، در زمانی که آتش جنگ بین مسلمین و کفار شعله ور است.

بسم الله الرحمن الرحیم
در این موقع که آتش جنگ بین مسلمین و کفار صهیونیست شعله ور است و ملت اسلام برای احقاق حق خود از اسرائیل غاصب، جان بر کف نهاده در میدان های نبرد فداکاری می کنند، به امر شاه، دولت ایران به مناسبت سالروز جشن 2500 ساله در سراسر کشور جشن به پا کرده است! جشن برای شاهان خونخواری که نمونه آنان امروز مشهود است. مسلمین برای مجد و عظمت اسلام و آزادی فلسطین در خاک و خون می غلطند ولی شاه ایران برای رژیم مبتذل شاهنشاهی جشن و سرور به پا می کند! همزمان با دفاع ملت بزرگ اسلام و عرب از نوامیس اسلام و مسلمین، به امر این مرد خبیث به مدارس اسلامی دختران ایران هجوم برده، هتک محترمات را نموده و از آنان سلب آزادی کرده اند. هنگامی که دشمنان اسلام کشورهای اسلامی را تهدید می کنند و مردانی غیور برای دفاع و احقاق حقوق خود مردانه به پا خاسته اند، شاه ایران با صحنه سازی در سراسر ایران تظاهرات راه انداخته، با امضای روحانی نمایان درباری و ساخته دست سازمان های اوقاف و امنیت به اسم علمای اسلام تلگرافات تبریک صادر می نماید.
در شرایطی که مسلمین برای آزادی فلسطین و سرزمین های خود جانفشانی می کنند، شاه جمعیت کثیری از علما، فضلا و اساتید برجسته حوزه های علمیه و بسیاری دیگر از روشنفکران ایرانی را به زندان و تبعید کشیده و تحت وحشیانه ترین شکنجه ها قرار داده است.

دستگیری علما و فضلا برای انحراف اذهان از جنگ اسلام با اسرائیل.

می توان گفت که این صحنه سازی ها و دستگیری ها برای سرگرم کردن ملت ایران به مصیبت های خود و دور نگه داشتن اذهان از جنگ ملت اسلام با اسرائیل است. وحشت از گسترش مبارزه و ایجاد هماهنگی بین کلیه طبقات و پشتیبانی قاطبه ملت مسلمان ایران از جنگ عادلانه مردم عرب است که موجب شده شاه دست به زندان و تبعید غیرقانونی و بدون جهت علما و روشنفکران بزند تا مبادا اعتراض کنند که چرا رژیم ایران در این امر حیاتی که برای مسلمین پیش آمده بی تفاوت

صحیفه نور جلد 1 صفحه 207

است و یا از اسرائیل طرفداری می کند و با اینکه اکثریت قریب به اتفاق دولت های اسلامی و بسیاری از دولت های غیر اسلامی، از اعراب در حال جنگ پشتیبانی کرده اند دولت ایران و شاه بی حیثیت روی سرسپردگی به امریکا و اظهار تبعیت هر چه بیشتر، به ظاهر ساکت و در واقع طرفداری از اسرائیل می کنند.

شاه، حامی منافع امریکا و اسرائیل

این شاه ایران است که دست اسرائیل را در سراسر ایران باز گذاشته و اقتصاد ایران را به خطر انداخته است و بنا به نوشته بعضی از جراید خارجی، افسران ایرانی را برای دیدن تعلیمات به اسرائیل می فرستد.
این شاه است که نفت ایران را به دشمنان اسلام و بشریت تسلیم کرده تا در جنگ با مسلمین و اعراب غیور به کار برند و با قرارداد رسوای اخیر و افزایش استخراج نفت به مبارزه علیه کشورهای نفت خیزی که می خواهند از حربه نفت علیه آمریکا استفاده کنند برخاسته است و بالاخره این غارتگری ها، خریدن میلیاردها دلار اسلحه و جشن های کمرشکن و پی در پی شاه است که موجب بالا رفتن هزینه زندگی و گرانی سرسام آور اجناس گردید ایران را به قحطی سیاه تهدید می کند. من بیم آن دارم که میلیاردها دلار اسلحه ای را که از اربابان جهانخوار خود خریداری نموده و با خرید آن ایران را به ورشکستگی کشانده اکنون به اسرائیل بفرستد. من خوف آن دارم که ارتش ایران را با مهماتی که به قیمت قحطی و گرسنگی و بالاخره خون مردم محروم ایران به دست آورده، مجبور کند که قلوب گرم و پر احساس مجاهدین اسلام را هدف قرار دهند.

بر ملت است که این جبار را از جنایات باز دارند

من از این خدمتگزار بی چون و چرای آمریکا برای جهان اسلام احساس خطر می کنم. اکنون بر ملت محترم ایران است که این جبار را از این جنایات باز دارند و بر ارتش ایران و صاحب منصبان است که بیش از این تن به ذلت ندهند و برای استقلال وطن خود چاره جویی کنند.

از منافع امریکا و اسرائیل جلوگیری کرده و آن را مورد هجوم قرار دهید

وظیفه ملت غیور ایران است که از منافع آمریکا و اسرائیل در ایران جلوگیری کرده و آن را مورد هجوم قرار دهند هر چند به نابودی آن بیانجامد. وظیفه علماء اعلام و مبلغین است که جرایم اسرائیل را در مساجد و محافل دینی به مردم گوشزد کنند. علماء اعلام و ملت شریف ایران نباید در این امر ساکت باشند و لازم است از هر طریق ممکن شاه را وادار کنند که در صف مسلمانان قرار گیرد و از خیانت بیشتر به قرآن و پیروان آن بپرهیزد و جنایات این عفریت خونخوار را بیش از پیش بر ملا سازند تا چهره باطنی او بهتر روشن گردد و اگر یهود ایران برای کمک به اسرائیل مشغول فعالیت

صحیفه نور جلد 1 صفحه 208

باشند (چنانکه هستند و بی شک از کمک شاه هم برخوردار می باشند) بر ملت ایران است که از آن جلوگیری کنند و برای مجاهدینی که در آتش و خون به سر می برند صندوق اعانه ای باز نمایند و از هیچ کوششی خودداری نورزند.
اینجانب کرارا خطر اسرائیل و عمال آن را که در راس آنها شاه ایران است گوشزد کرده ام. ملت اسلام تا این جرثومه فساد را از بن نکنند روی خوش نمی بینند و ایران تا گرفتار این دودمان ننگین است روی آزادی نخواهد دید.
از خداوند متعال نصرت مسلمین و خذلان اسرائیل و عمال سیاه آن را خواستارم.
روح الله الموسوی الخمینی