پیام امام خمینی به ملت ایران

تاریخ: 1351/06/20

انتقام رژیم از اسلام و هواداران آن

بسمه تعالی
خدمت عموم ملت محترم ایران و خصوص حضرات روحانیون و فضلا و محصلین حوزه های علمیه ایدهم الله تعالی پس از سلام و تحیات وافره:
گرفتاری های ملت محترم ایران و خصوص طبقه جوان روحانی و دانشگاهی در چنگال رژیم غیر قانونی و سرسپرده ایران موجب کمال تاسف است . سربازی بردن علما و روحانیون به جرم اظهار تاثر از رفتار غیر قانونی و غیر شرعی دستگاه جبار و ابراز تنفر از زجرها، شکنجه ها، اعدام ها تبعید و حبس های بدون مجوز قانونی و شرعی انتقامی است که رژیم دست نشانده استعمار از اسلام و هواداران آن می گیرد، شما باید به سربازخانه ها بروید، مدارس دینی باید هتک شود و حبس و تبعید و اعدام به مجرد اتهام باید واقع گردد تا راه برای اجانب چپ و راست و اذناب آنها از قبیل اسرائیل هر چه بیشتر باز شود.

انقلاب سفید راهی برای چپاولگری استعمار نو

به اسم پرهیاهو و جار و جنجال انقلاب سفید که در طلیعه آن قتل عام 15 خرداد واقع شد، باید ملت ایران عقب مانده و فرهنگ قرآن و اسلام مهجور و قوانین نقض شود و فساد و فحشا تا اعماق این ماتم سرا که اسمش ایران است کشیده شود تا استعمار نو با خیال راحت به چپاولگری خود ادامه دهد و عمال بی حیثیت آن بر سر این گورستان به عیش و عشرت و جمع ثروت پایکوبی کنند، باید با راه انداختن سر و صدای کشور مترقی و در بوق و کرنا کردن آن، این کشور بی صاحب به عقب رانده شود و از ضروریات و اولیات یک کشور در حال رشد محروم باشد، باید ملت ایران به اسم ترقی و پیشرفت از آب و برق و طبیب و دارو و حتی به اعتراف روزنامه های وابسته به دستگاه بسیاری از نان و هزینه اولیه زندگی محروم باشند و اگر نفسی بکشند، با سرنیزه صدای آنها را در گلو خفه کنند تا مخازن نفت و سایر معادن ما غارت گردد و برای ملت ایران جز ذلت و خواری و حبس و زجر نباشد.

صحیفه نور جلد 1 صفحه 189


مأموریت شاه برای ویرانی وطن و اشاعه فرهنگ استعماری

باید به اسم ماموریت برای وطنم این وطن به حال خرابی و عقب افتادگی باقی باشد که تنها پناهگاه این ملت و سد راه اجانب است شکسته شود. گویی مامور است که طبقه جوان روشن را چه روحانی و چه دانشگاهی سرکوب کند، مامور است که مدارس دینی را هتک و علمای اسلام را حبس و زجر کند، مامور است مقدسات کشور را به دست اسرائیل و مربیان آن بدهد، مامور است که سرمایه گذاران خارجی را به باقی مانده ثروت کشور مسلط کند، مامور است که موجبات فحشا را با هر صورت اشاعه دهد و هتک نوامیس قرآن کند، مامور است که مستشاران خارجی و کارمندان آنان را مصونیت دهد و از ملت و روحانیون و دانشمندان و دانشجویان سلب مصونیت نماید، مامور است که به اسم اسلام این چراغ هدایت را خاموش کند، مامور است که فرهنگ استعمار نو را تا آخرین نقاط دور افتاده کشور برساند و اسلام و فرهنگ اسلام را کنار زند و ماموریت های دیگری که اگر خدای نخواسته فرصت پیدا کند اجرا نماید.

تعلیمات اسلام را نصب العین قرار داده، از تفرقه بپرهیزید

شما ای ملت ایران! ای مسلمانان پاک طنیت! به احکام نورانی قرآن کریم بیش از پیش گرایش کنید و دست اتفاق و برادری به هم دهید و از اختلافات دست بردارید و برای قرآن کریم و اسلام عزیز فکری کنید، تعلیمات اسلام را نصب العین قرار دهید، مساجد و محافل دینیه را که سنگرهای اسلام در مقابل شیاطین است، هر چه بیشتر گرم و مجهز نگه دارید و با این استعمار زدگان بی عاطفه با روی قهر آمیز و چهره متنفر روبرو شوید و از احکام خلاف عدل و انصاف آنها هر قدر می توانید تخلف کنید، برادران خود را تواصی به حق و تواصی به صبر کنید و احکام اسلام و کیفیت حکومت اسلامی را تحقیق و نصب العین خود قرار دهید و ناآگاهان را آگاه نمائید، باشد که خداوند قهار اساس این ظلم را برچیند.

سنگر اسلام و حوزه های مقدسه را حفظ کنید

شما ای محصلین علوم دینیه! ای فضلا و روحانیون حوزه های مقدسه بخصوص حوزه مقدسه قم! از این اهانت ها و آزارها نهراسید، شما که امروز پاسداران اسلام و قرآنید وظیفه دارید این سنگر مهم را که آماج تیر اجانب و عمال آنهاست، حفظ نمایید و با کمال دلگرمی و اتکاء به خداوند متعال و استمداد از ارواح مقدسه صاحبان شریعت و حفاظ قرآن به کار خود که تحصیل فقه اسلام تهذیب اخلاق، تنویر افکار و هدایت ملت ستمدیده است ادامه دهید، که خدای متعال با شماست.

ای سربازان، موسی گونه در آغوش فرعون در انتظار روز قطع ریشه های فساد باشید

شما ای سربازان غیور ولی عصر عجل الله تعالی فرجه که به سربازخانه ها کشیده شده اید، با

صحیفه نور جلد 1 صفحه 191

کمال شجاعت تعلیمات نظامی را تحکیم کنید، باشد که چون حضرت موسی (ع) که در آغوش فرعون بزرگ شد و اساس ظلم و جور او را در هم پیچید، شما هم روز مناسبی تحت دستور مقام صالحی بتوانید این دست های خبیث را قطع و این ریشه های فساد و ظلم را از بیخ و بن برآورید.
من مصایب و فجایعی را که از طرف دستگاه جبار هر روز بر این کشور بلازده و ملت ستمدیده وارد می آید به عموم مسلمانان تسلیت می گویم خداوند متعال قطع ید اجانب را از بلاد مسلمین و خصوص ایران بفرماید و توفیق سعادت به ملت اسلام عنایت فرماید.
والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته
روح الله الموسوی الخمینی