بیانات امام خمینی در جمع پرسنل واحدهای نیروی زمینی و ژاندارمری و مردم تبریز

تاریخ: 1358/02/01

بیانات امام خمینی در جمع پرسنل واحدهای نیروی زمینی و ژاندارمری و مردم تبریز

بسم الله الرحمن الرحیم
من از مجاهدات خستگی ناپذیر اقشار ملت ایران تشکر می کنم. مجاهدات ایران نه تنها روی مذهب شیعه را سفید کرد، که روی اسلام را سفید کرد بلکه روی بشریت را سفید کرد. آنها که داد از حقوق بشر می زنند کاری برای بشر انجام نداده اند. آنها که داد آزادی لفظا می زنند، این جبهه های مختلف برای انسان ها کاری انجام نداده اند. آن که کار انجام داد و مبدا است از برای اینکه بشریت را نجات بدهد مجاهدات ملت ایران است. مجاهدات ملت ایران با اتکاء به اسلام و توجه به خدای متعال ما را نجات داد و از این به بعد نجات خواهد داد.

ملت ایران، پاسداران اسلام و قرآنند

مجاهدات شما جوانان و مسلمین برومند ایران، همه طبقات که با وحدت کلمه دست اجانب را کوتاه کردید الگوئی است برای همه مستضعفین. من امیدوارم که همه مستضعفین که زیر بار مستکبرین هستند به واسطه این مجاهدات شما به خود بیایند و خودشان را نجات بدهند. شما پاسداران اسلام هستید. ملت ایران پاسدار اسلام است و همانطور که در صدر اسلام، اصحاب رسول اکرم و ارتش رسول اکرم پاسدار اسلام و قرآن بود، امروز ملت ایران این معنا را و این افتخار را دارد. همه برای اسلام، همه برای جمهوری اسلام فریاد زدند، همه اسلام را خواستند و دست اجانب را از مملکت خودشان با صدای الله اکبر قطع کردند. با نداشتن هیچ ابزار جنگی لشکرهای عظیم طاغوتی را، ارتش طاغوتی را، کسانی که از اجانب دنبال سر او بودند، اینها با الله اکبر از بین بردند.

امروز قوای نظام و انتظامی در خدمت اسلامند

ارتش ما، آنهائی که پاک بودند، آلوده نشده بودند به چیزهائی که، کثافاتی که طاغوت داشت، برگشتند به سوی ملت و با ملت شدند. الان ارتش ما، ژاندارمری ما، همه اینها، قوای انتظامی ما، شهربانی ما، در خدمت اسلام است و آنچه مربوط به طاغوت بود دفن شد و دفن می شود. امروز شما آزادید و هیچ خوف از ستمکاران ندارید و خوف از دولت ها ندارید چون دولت هااسلامی است و خیانت نمی کنند و جباریت نمی کنند.

صحیفه نور جلد 6 صفحه 52


شکستن صف روحانیت شکستن اسلام است

امروز اشخاصی که دیده اند در راس این قوا، روحانیت بوده است و روحانیت در همه اقشار ملت، مقدم بر همه اقشار در این نهضت قیام کرده است و سایر ملت دنبال او به واسطه قرآن مجید قیام کرده است، در صدد بر آمدند که با روحانیت معارضه کنند. آنهائی که هیچ در این نهضت خطی نداشتند امروز از روحانیت انتقاد می کنند می گویند روحانیت نباشد. این خیال خامی است برای اشخاص خام یا برای اشخاص خائن. روحانیت در راس ما هست و ما تبع روحانیت هستیم، ملت ما تبع روحانیت است و اگر روحانیت در کار نبود این نهضت به ثمر نمی رسید - روحانیت مردم را - من به همه کسانی که برای کشور خودشان کار می خواهند بکنند و علاقه به کشور خودشان دارند نصیحت می کنم که این صف الهی را نشکنید، شکستن این صف شکستن قرآن است، شکستن این صف شکستن اسلام است. اگر بیرق اسلام در راس ملت ما نباشد، تا آخر، تا آخر برده و کارکن دیگران خواهند بود. آنهایی که برای کشور خودشان علاقه مند هستند این سد را نشکنند و نمی توانند بشکنند. ملت، ملت با روحانیت است. آن که به اسلام علاقه دارد، به کارمندان اسلام هم علاقه دارد. اگر بعضی کسانی که به طور قاچاق وارد شدند در روحانیت، فسادی دارند، به روحانیت مربوط نیست. آنها مطرودند ولی آنهایی که به واسطه الهام از دیگران یا به واسطه کج فهمی خودشان خیال کردند که این دژ محکم را می توانند بشکنند در اشتباهند. این دژ، دژ الهی است. این سد، سد خدایی است. پشتوانه این، امام زمان سلام الله علیه است. این حرف های نامربوط را کنار بگذارند، ملت نمی تواند تحمل بکند، هی آخوند ارتجاعی نگوئید، غلط است این حرف، کشور شما را می برند اگر این آخوندها نباشند. ما همه دیدیم که در همه بلاد، معممین، معممین متعهد در راس مردم بودند و مردم را وادار کردند به اینکه نهضت کنند و مردم هم اطاعت کردند. این دژ را خیال نکنید می توانید بشکنید. اسلام را نشکنید، قرآن را نشکنید. ملاحظه حرف های خودتان را بکنید، عاقلانه حرف بزنید، به اسلام خیانت نکنید. من از همه اقشار ملت متواضعانه تشکر می کنم. من در خدمت شما هستم. روحانیت در خدمت اسلام و در خدمت ملت است. این سد را حفظ کنید تا کشور شما حفظ بشود.

اقشار ملت ناآگاهانه ملعبه دست دیگران نشوند

من به همه اقشار ملت سفارش می کنم که به خود آیند و توجه کنند که ناآگاه اسباب دست دیگران نشوند. آنهایی که دم از حقوق بشر می زنند کاری نکنند که حقوق ما از بین برود. آنهایی که دم از دموکراتیک می زنند کاری نکنند که آزادی ما از دست برود و نمی توانند بکنند. من به آنها اخطار می کنم که سر جای خودتان بنشینید، نکنید کاری که برای ما تکلیف الهی پیدا بشود.
من از خدای تبارک و تعالی سلامت و سعادت تمام اقشار ملت را خواهان و امید این دارم که با وحدت کلمه و با اتحاد و با حفظ جهت الهی در خدمت قرآن باشیم و با دست واحد به مشکلات خودمان غلبه بکنیم.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته