بیانات امام خمینی در جمع گروهی از عشایر لرستان

تاریخ: 1358/01/21

عدالت الهی در سایه جمهوری اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
من هم جمهوری اسلامی را به شما اهالی محترم لرستان و به سایر اقشار ملت تبریک عرض می کنم. انشاءالله جمهوری اسلامی بر همه شما مبارک باشد.
با جمهوری اسلامی سعادت، خیر، صلاح برای همه ملت است. اگر احکام اسلام پیاده بشود مستضعفین به حقوق خودشان می رسند، تمام اقشار ملت به حقوق حقه خودشان می رسند، ظلم و جور و ستم ریشه کن می شود. در جمهوری اسلامی زورگویی نیست، در جمهوری اسلامی ستم نیست، در جمهوری اسلامی آزادی است، استقلال است. همه اقشار ملت در جمهوری اسلامی باید در رفاه باشند. در جمهوری اسلامی برای فقرا فکر رفاه خواهد شد، مستمندان به حقوق خودشان می رسند. در جمهوری اسلامی عدل اسلامی جریان پیدا می کند، عدالت الهی سایه می افکند بر تمام ملت. آن چیزهائی که در طاغوت بود در جمهوری اسلامی نیست.

ضرورت دفع تبلیغات سوء شیاطین

من جمهوری اسلامی را به شما تبریک عرض می کنم. امیدوارم در زیر سایه اسلام همه ما با رفاه و سعادت بسر ببریم. شما اهالی محترم لرستان متوجه باشید که اگر شیاطین آمدند آنجا و خواستند تبلیغات سوء بکنند آنها را دفع کنید. این شیاطین اشخاصی هستند که تابع شیاطین بزرگند، اینها اشخاصی هستند که برای قدرت های بزرگ خدمتگزارند. آنها را به جمعیت های خودتان راه ندهید. جلوی آنها را و تبلیغات آنها را بگیرید. آنها می خواهند بر خلاف اسلام تبلیغ کنند، شما باید جلوی آنها را بگیرید.
من از خدای تبارک و تعالی سعادت و سلامت و عزت و عظمت شما را خواستارم.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته