بیانات امام خمینی در جمع لشکر یک پیاده

تاریخ: 1358/01/21

اسلام و ملت حامی و پشتیبان ارتش اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
شما لشکر اسلام هستید و ملت موظف است به شما احترام بگذارد، ملت موظف است از شما پشتیبانی کند. ما و اسلام پشتیبان شما هستیم، شما دلخوش باشید، آزرده نشوید از بعضی اخلالگران که حرفهای بیجا می زنند. ما شما را از خود می دانیم و خود را از شما می دانیم. ما در همه مراتب با شما هستیم و تا آخر نهضت شما با ما و ما با شما.
اسلام اگر آنطور که هست، موفق بشویم که احکام آن را اجرا بکنیم، برای همه شما سعادت ایجاد می شود، برای همه ملت سعادت ایجاد می شود. اسلام دین آزادی و استقلال است، اسلام دینی است که همه کس به حقوق خودش می رسد و مراعات همه حقوق را می کند. ارتش اسلامی در پناه اسلام است، ارتش اسلامی برای ملت و برای اسلام است و امروز طاغوت از بین رفت و انشاءالله دیگر بر نخواهد گشت.

وظیفه ارتش اسلامی، حفظ استقلال و آزادی مملکت

شما باید حافظ استقلال مملکت خودتان باشید، حافظ آزادی مملکت خودتان باشید، همه قشرهای ملت موظفند از شما پشتیبانی کنند. شما کسانی هستید که باید استقلال این مملکت را حفظ کنید و ما از شما تشکر می کنیم و ما پشتیبان شما هستیم، همه ملت موظفند که از شما پشتیبانی کنند و اگر کسی به شما جسارت کرد، به لشکر امام زمان جسارت کرده است. من به شما اطمینان می دهم که شما در جوار اسلام با طمانینه، با سلامت و با سعادت زندگی خواهید کرد.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته