بیانات امام خمینی در جمع همافران بخش کامپیوتری نیروی زمینی

تاریخ: 1358/01/09

اهداف شیطانی رژیم طاغوتی ازطرح اختلاف میان ملت و روحانیت

بسم الله الرحمن الرحیم
درود بر شما جوانان نیرومند. سلام بر شما سربازان اسلام. من از شما تشکر می کنم که در صف اسلام دین خودتان را به اسلام ادا کردید و خواهید کرد. چرا ما را از شما دور نگه داشتند؟ چرا در مدت پنجاه سال ما شما را نباید ببینیم و شما ما را نباید ببینید؟ جز این بود که ما می خواستیم شما را مستقل، آزاد و مملکت شما دست خودتان اداره بشود؟ کشور شما به دست خودتان اداره بشود؟ و آن ها نمی خواستند این مسائل را و لهذا روحانیت را از شما جدا کردند و شما را از روحانیت. چرا اینها می خواستند با اسلام شما آشنا نباشید؟ چرا اینها می خواستند با روحانیت روبرو نشوید؟ آنها اسلام را مخالف مصلحت خودشان می دانستند. روحانیت را مخالف حرف هائی که می خواستند بزنند می دانستند. آنها می خواستند مخازن ما را ببرند، اسلام و روحانیت مخالف حرف هائی که می خواستند بزنند می دانستند. آنها می خواستند مخازن ما را ببرند، اسلام و روحانیت مخالف بود. آنها می خواستند ارتش ما را تبع ارتش اجنبی قرار دهند، اسلام و روحانیت مخالف بود. روحانیت مخالف بود با این رژیم طاغوتی. از اول که این رژیم پیدا شد، قیام های پی در پی روحانیت که از اصفهان، از آذربایجان، از طاغوتی از سایر بلاد ایران، از خراسان، قیام های پی در پی نشان دهنده این مطلب بود که روحانیت با این رژیم مخالف بود، چرا مخالف بود؟ برای اینکه این رژیم، رژیم شیطانی بود و در نظر داشت مملکت ما را عقب نگه دارد. چرا مملکت ما را نگذاشتند جلو برود؟ چرا نیروهای انسانی ما را نگذاشتند شکوفا بشود؟ برای اینکه آنها از انسان می ترسند. اجنبی ها نمی خواهند در این بلاد انسان باشد، آنها می دانند که اگر یک انسان متعهد باشد نمی گذارد اینها آنطور که می خواهند عمل کنند نمی گذارند که همه چیز ما را به باد بدهند. آنها نگذاشتند دانشگاه های ما شکوفائی پیدا کند، آنها حوزه های دینی ما را نگذاشتند به اعمال خودشان برای اسلام و برای مسلمین دنبال کنند.

رای من و هر مسلمان دیگری (جمهوری اسلامی) است

شما جوانان که تاکنون در این نهضت شرکت داشتید، من به شما درود می فرستم، لکن نیمه راه است، راه باز باقی مانده است. شما جوان ها، شما نیروهای جوان باید این نیمه راه دیگر را هم با قدرت پیش ببرید. باید با وحدت کلمه، با اسلام، با ایمان، از این نهضت تا اینجا که آمده اید، از اینجا به

صحیفه نور جلد 5 صفحه 223

بعد هم جلو بروید. باید همه ریشه های استبداد و ریشه های استعمار را از این مملکت بکنید. باید این مملکت را پاکسازی کنید. این مملکت عقب مانده است، این مملکت اقتصادش ورشکسته است، این مملکت الان آشفته است، به نیروی شما جوان ها باید این مملکت اصلاح بشود. ما همه مسوول هستیم، ما همه باید دنبال این کار را بگیریم تا به آخر برسانیم.
الان از فردا شروع می شود به رفراندم و همه پرسی، همه شما موظف هستید که بروید و رأی بدهید، آزاد هستید در رأی دادن لکن من رایم جمهوری اسلامی است و هر مسلمی هم رایش جمهوری اسلامی است و شما جوانان مسلم رایتان جمهوری اسلامی است و بروید رأی خودتان را در صندوق ها بریزید و من امیدوارم با اقامه جمهوری اسلامی همه مسائل ما علاج بشود. من امیدوارم خدای تبارک و تعالی به شما جوانان عزت و سلامت، سعادت عنایت فرماید. من از خدای تبارک و تعالی استقلال کشور خودمان را و آزادی خودمان را مسئلت می کنم. شما جوان ها که در این مدت زحمت کشیدید و از حالا به بعد هم وظیفه دارید، شما ذخیره ما هستید و من خدمتگزار شما هستم.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته