پیام تسلیت به دبیر کل حزب‌الله لبنان در پی شهادت عماد مغنیه

تاریخ: 1386/11/25

پیام تسلیت به دبیر کل حزب‌الله لبنان در پی شهادت عماد مغنیه


حضرت آیت‌الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پیامی به سید حسن نصرالله دبیر کل حزب‌الله لبنان، شهادت برادر مجاهد مخلص و فداکار آقای حاج عماد مغنیه از رهبران فداکار حزب‌الله را به ایشان و جوانان سرافراز حزب‌الله و مقاومت و مردم لبنان تبریک و تسلیت گفتند.
متن پیام ولی امر مسلمین به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
برادر عزیز جناب حجة‌الاسلام آقای سیدحسن نصرالله
شهادت برادر مجاهد مخلص و فداکار آقای حاج عماد مغنیه برای خود او که سراپا عشق و شور جهاد فی سبیل الله بود فوزی عظیم و سرانجامی سعادتبار است و برای ملت لبنان که چنین مردان بزرگی را پرورده و به عرصه ی آزادیخواهی و مبارزه با ستم، تقدیم کرده، مایه ی سرافرازی و سربلندی است.
فقدان این مرد آزاده‌ی فداکار و برجسته، اگر چه برای همه‌ی انسانهای شریف و همه‌ی آنان که او را می‌شناختند بویژه برای والدین و همسر و فرزندان عزیز و دیگر کسان و یارانش دردناک است، ولی زندگی و مرگ انسانهائی مانند او، حماسه‌ئی است که ملتها را بیدار میکند و به جوانان الگو میدهد و افقهای روشن و راه رسیدن به آن را برای همه ترسیم مینماید.
صهیونیستهای خونخوار و جنایتکار بدانند که خون مطهر شهیدانی همچون عماد مغنیه صدها عماد مغنیه می‌آفریند و مقاومت در برابر ظلم و فساد و طغیان را دو چندان میکند. مردانی چون این شهید بزرگوار زندگی و آسایش و بهره مندیهای مادی خود را در راه دفاع از مظلوم و مبارزه با ظلم و استکبار فدا کردند. و این ارزش والائی است که همه‌ی وجدانهای انسانی در برابر آن سر تعظیم فرود میآورند. رضوان خدا بر او و بر همه‌ی مجاهدان راه حق باد.
من این شهادت بزرگ را به شخص شما و به خانواده‌ی گرامیش و به جوانان سرافراز حزب‌الله و مقاومت و به همه‌ی ملت لبنان تبریک و تسلیت میگویم.
والسلام علیه و علیکم و رحمةالله
سیدعلی خامنه‌ای
۲۵ بهمن ۱۳۸۶