پیام نوروزی

تاریخ: 1366/01/01

پیام نوروزی

بسم الله الرحمن الرحیم
یا مقلب القلوب والابصار یا مدبراللیل و النهار یا محول الحول والاحوال حول حالنا الی احسن الحال.
نوروز امسال یک خصوصیاتی دارد که برای آن خصوصیات مبارک است و من به ملاحظه آن خصوصیات به تمام مسلمین جهان و مظلومین جهان و ملت مجاهد و عزیز خودمان تبریک عرض می کنم. بعض از آن خصوصیات این است که بحمدالله ما سالی را تجدید می کنیم که قبلش پیروزی های چشمگیری بود که همه می دانند و امیدوارم که خداوند در این سال نو هم آن پیروزی هایی که باید عنایت بفرماید، به ما عنایت بفرماید. و از خصوصیاتی که کمتر اتفاق می افتد، این است که امسال، این سال نو بین دو عید بزرگ واقع شده است بین سیزدهم و مبعث. مبعث که مال بعثت ولی الله اعظم، ولی الله مطلق بالاصاله است و مولود که باز عید ولی الله بالتبع است و این دو بزرگوار در عوالم غیب با هم بودند، متحد بودند و شهادت در این عالم یکی مظهر آن غیب مطلق است در بعثت و یکی مظهر آن غیب مطلق است در امامت. امامت و بعثت دو امر هستند که اینها به ظهور آن معنویت بزرگ عام است و آن ولایت است و به این لحاظ این عید، این روز بزرگ به واسطه محفوف بودنش به این دو عید بزرگ، این عید ملی هم مبارک است. و دنبال این مطلب این معنا را باید عرض کنم که ما واقع شدیم در بین این دو عید که یکی عید ولادت حضرت امیر و یکی عید بعثت که بزرگترین اعیاد اسلامی است.
و این دو بزرگوار همان طوری که در عالم غیب و غیب غیب با هم بودند و متحد بودند، در عالم هم که آمدند، در این دنیا هم که آمدند اینها اخوت داشتند، برادری داشتند و یک بودند و این برای ما باید عبرت باشد که مایی که الان در این عید، در این روز نوروز واقع شدیم، بین دو عیدی واقع شدیم که صاحبان آن دو عید در همه نشئات با هم بودند و در این نشئه هم برادر بودند. ما باید از این عبرت بگیریم که ما هم برادری خودمان را حفظ کنیم. تمام کسانی که در این کشور متصدی امور هستند، باید برادری خودشان را حفظ کنند و اخوتی که بین آن دو بزرگوار بوده است ما تبعیت کنیم از آنها و اخوت داشته باشیم، همان طوری که آنها در تمام ایام عمرشان در این عالم در تمام اوقات با هم بودند و پشتیبان هم بودند و یکی به تبعیت آن دیگری همه امور را محول به او کرد و همه امور را به تبعیت او بجا

صحیفه نور جلد 20 صفحه 77

آورد و با او بود و برادر او بود در همه امور، کسانی هم که در این کشور هستند، از هر قشر و از هر طایفه خصوصاً متصدیان امور، اینها تبعیت کنند از این بزرگوار در این که اخوت خودشان را حفظ کنند، برادر باشند خصوصاً در این مقطع از زمانی که اگر چنانچه یک خللی واقع بشود در برادری این آقایان، خلل به اسلام واقع می شود و لهذا مسأله، مسأله مهمی است و ما در یک مقطع بزرگ و عظیمی واقع شدیم و اگر چنانچه اخوت خودمان را حفظ کنیم و همین طور ارتش و سپاه و بسیج و سایر قوای مسلحه از عشایری و غیره، اینها هم اخوت خودشان را حفظ کنند، تبعیت کردیم از مولاهای خودمان و به سعادت انشاءالله می رسیم.
و اگر چنانچه یک وقت خدای نخواسته هواهای نفسانی در کار بیاید و انسان تبعیت از هوای خودش بکند و بخواهد در مقابل هم جبهه گیری بکند، خدای نخواسته اگر یک همچو امری واقع بشود، بدانید که ما مخذول دنیا و آخرت خواهیم بود. و لهذا در این عید، در این مقطع از زمان، در این چیزی که برای ما الان پیش آمده است و آن روزی که روز نو است، سال نو است و محفوف به دو عید بزرگ است، ما باید از آنها تبعیت کنیم و اخوت خودمان را در همه جا حفظ کنیم و من از خدای تبارک و تعالی خواستارم که این اخوت را بین همه ارگان ها، بین مجلسی ها و بین دولت، قوه قضایی و سایر مردم، بین همه قشرهای ملت حفظ کند و ما آن تبعیت را از موالی خودمان بکنیم که انشاءالله با سعادت از این دنیا برویم. و مهم قضیه هوای نفس است، در همه امور آن چیزی که انسان را به دام می اندازد، هوای نفس انسان است و من از خدای تبارک و تعالی خواستارم که موفق کند این مسلمین را، موفق کند این سردمداران مسلمین را به این که توجه بکنند به این که کارهایی که می کنند از روی هوای نفس نباشد و خصوصاً در این ملت ما که بحمدالله تاکنون به این وضع رسیده اند و این پیروزی ها را پیدا کردند و البته شهید دادند، البته معلول دادند، مفقود دادند و جوان های خودشان را از دست دادند لکن در عین حال با هم بودند و پشتیبان هم بودند، از این به بعد هم پشتیبان هم باشند و برادر باشند با هم.
و من امیدوارم این روز نو به همه مبارک باشد، به همه قشرهای ملت، به هر طایفه ای از طوایف ملت و امیدوارم که کسانی که تاکنون با این جمهوری اسلامی، از کسانی که مال خود ایران بودند و با جمهوری اسلامی به توهماتی مخالفت می کردند، از این به بعد از مخالفتشان دست بردارند و آن طوری که رضای خداست بجا بیاورند. رضای خدا امروز این است که اسلام پرتوش در همه جا باشد و این تابع این است که شما در داخل، همه، همه قشرها، کسانی که به خیالاتی مخالفت می کنند یا مخالفت کردند و کسانی که در خارج هستند و به خیالاتی مخالفت می کنند، اینها بیدار بشوند، هشیار بشوند و هواهای نفسانی را از دست بدهند، دست بردارند از هواهای نفسانی. و خداوند انشاءالله همه قشرها را سعید کند و موفق کند به این خدمت به اسلام و به خدمت به ملت و مسلمین.
والسلام علیکم و رحمةالله و برکاته