پیام امام خمینی به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی

تاریخ: 1360/01/27

پیام امام خمینی به مناسبت روز ارتش جمهوری اسلامی

بسم الله الرحمن الرحیم
فرا رسیدن روز 29 فروردین روز ارتش شجاع و متعهد جمهوری اسلامی را به ملت ایران و به قوای مسلح و ارتش مجاهد تبریک می گویم. این سال، تبریک به ارتش و قوای مسلح و ملت که چنین ارتشی دارند که با مجاهدات بزرگ و فداکاری های شجاعانه، کشور عزیز خود را از شر جنود ابلیس که با پشتیبانی دو قدرت بزرگ و سایر قدرت های وابسته، به کشور عزیزمان هجوم نموده اند، نجات داده و چون سدی عظیم و بنیانی مرصوص در مقابل آن ایستادگی کرده اند و می کنند، افزون و مضاعف است. روز ارتش در این سال، روز حماسه ملت است، روز افتخار کشور است، روز سر افرازی ارتش و سایر قوای مسلح است. تبریک به ارتش و ملت شعار نیست، شعور و حقیقت است، حقیقتی که در جبهه های کارزار جلوه گرفت، حقیقتی که صدامیان و جنود ابلیس آن را لمس نموده و می نمایند. ضربه های پی در پی و مداوم قوای مسلح شاهد این حقیقت است. دنیا این واقعیت را به ثبت رسانده، بگذار تا رسانه های گروهی مزدور، هر چه می خواهند بگویند و هر چه به فکر زبونشان می رسد بنویسند، بگذار تا شیاطین خارج و داخل، هر توطئه ای که بیانگر ضعف و شکست آنان است، برای تفرقه افکنی بین قوای مسلح قدرتمند بنمایند. اکنون تمام قوای عزیز همرزم ما با خاطری آسوده و قلبی مطمئن و دلی سرشار از ایمان، یکدل و یک جهت، برادرانه در کنار هم، با دژخیمان از خدا بیخبر، در نبردند و تا انهدام اساس کفر، پا بر جا از حقوق انسان ها و مظلومان و مستضعفان جهان دفاع می کنند. خداوند بزرگ یار و مددکار آنان باد. لازم است تذکراتی گرچه تکراری است عرض نمایم:
1 - این سال که سال قانون اعلام شده است، لازم است که در ارتش و سایر قوای مسلح، حفظ نظام و سلسله مراتب را که قانون داخلی قوای مسلح است، بیش از پیش مراعات نمایند تا ارتش و سایر قوای اسلامی، قدرتمندتر و هر چه بیشتر منسجم، و تخلاف از این امور، تخلف از قانون است و من امیدوارم با برادری و حفظ نظام و حذف خشونت قوای مسلح اسلامی آسیب ناپذیر شود.
2 - فرماندهان و سایر افراد ارتش مطمئن باشند که زحمت و فداکاری های آنان در پیشگاه مقدس خدای بزرگ و در نزد ملت شریف مورد تقدیر است و لازم است به یاوه گوئی های بعضی مغرضین و گروهک ها گوش ندهند و سستی و نگرانی به خود راه ندهند و بدانند که از نقشه های شیطانی دشمن ایجاد یاس و تزلزل است و قدردانی از مجاهدات قوای مسلح که یکی از وظایف

صحیفه نور جلد 14 صفحه 192

اسلامی - انسانی است که ملت شریف از آن غافل نیستند و شما هر چه به قدرت و پیشروی خود و شکست دشمن بیفزائید، ملت به تقدیر و تشکر و پشتیبانی خود می افزاید. خداوند تعالی پشت و پناه شما و ملت یار وفادارتان می باشد.
3 - اینجانب برای شهدای عزیز ارتش و سایر قوای مسلح، طلب رحمت از پیشگاه خداوند می نمایم و طلب عافیت برای معلولین و مدافعین اسلام، و تبریک و تسلیت به بازماندگان آنان می دهم. باید این عزیزان بدانند که مصیبت هائی که به آنان وارد شده است، ملت شریف با آنان شریک می باشند.
من فرزندان عزیزی که افتخار آفرین بودند از دست دادم و شما عزیزان دلبندی که موجب سر افرازیتان بودند به جوار رحمت حق فرستادید. خداوند پناه شما و مددکارتان باد. من بار دیگر این روز بزرگ را گرامی می دارم و از خداوند سلامت و سعادت شما فرزندان را خواهانم.
والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
روح الله الموسوی الخمینی