فهرست کتاب


حدیث نور (خاطراتی از زندگانی حضرت امام خمینی (ره))

ابراهیم رستمی‏

تا آخرین لحظه، ذاکر حق بودند

امام تا آخرین لحظات حیاتشان، ذکر، نماز و دعا را از دست ندادند. حاج احمد آقا می گفتند: پیش از ظهر روز آخر حیات امام (ره)، ایشان روی تخت دائماً نماز می خواندند. مدتی گذشت، بعد پرسیدند: ظهر شده است؟ گفتند: بلی، آن وقت خواندن نماز ظهر و عصر با نوافلش را شروع کردند. پس از اتمام نماز، مشغول ذکر گفتن شدند و تا لحظاتی که در حالت اغما به سر می بردند، مرتب پشت سر هم می گفتند: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر...
آیت الله خامنه ای کیهان 16862

چیزی که مهم است دختر است

علاقه آقا به دختر خیلی زیاد بود؛ یعنی به کسانی که فرزند دختر داشتند می گفتند: آن چیزی که مهم است، دختر است. همیشه می گفتند: آن کسی که مورد علاقه می تواند قرار بگیرد دختر است. شاید به همین خاطر بود که عقیده داشتند از دامن زن مرد به معراج می رود.
برداشتهایی از سیره امام خمینی، ج 1، ص 35

ما دو حزب بیشتر نداریم

در جماران خدمت امام رسیدیم، در آن دیدار همه سران نظام حضور داشتند. آن موقع، مقام معظم رهبری رئیس جمهور بود، جلسه در ارتباط با حزب جمهوری اسلامی بود. ایشان گزارشی از حزب جمهوری اسلامی ارائه نمودند. و امام در رهنمودهای خود فرمودند: ما دو حزب بیشتر نداریم، اگر در کارهای اخلاقی و سیاسی و فرهنگی دعوت به خود می کنیم، این حزب شیطان است، اگر دعوت به خدا می کنید حزب الله است.
آیت الله علی اصغر معصومی کیهان ش 17285