فهرست کتاب


حدیث نور (خاطراتی از زندگانی حضرت امام خمینی (ره))

ابراهیم رستمی‏

هدیه

رئیس جمهور بنگلادش یک بسته ای به من دادند که این هدیه ای است برای حضرت امام. بنده آن را تحویل گرفته و تشکر کردم. هنگامی که به ایران برگشتم (حضرت امام آن موقع در تهران در خیابان دربند بودند و هنوز به جماران تشریف نبرده بودند) به محضر مبارکشان شرفیاب و جریان مسافرت را به عرض رساندم و هدیه را نیز که از نظر امنیتی باز شده بود، به محضرشان تقدیم داشتم که یک سجاده مخصوص و یک جفت نعلین بود. آن را قبول فرمودند. من که به قم برگشتم، فردایش به وسیله شخص مخصوصی همان سجاده و نعلین را برای بنده فرستادند که الان آن سجاده را به عنوان یکی از یادگاری های آن امام بزرگوار دارم.
آیت الله فاضل لنکرانی کیهان ش 16578

صله امام

وقتی آقای فخرالدین حجازی قصیده ای به نام والفجر را نزد امام خوانده و سپس از ایشان تقاضای صله (جایزه) کرده امام فرمودند: چه چیزی بدهم ایشان گفتند: همان جایزه ای را که امام رضا (علیه السلام) به دعبل داده اند.
پس از چندی امام پیراهن خود را برای ایشان فرستادند.
مجله پاسدار اسلام ص 102

تا آخرین لحظه، ذاکر حق بودند

امام تا آخرین لحظات حیاتشان، ذکر، نماز و دعا را از دست ندادند. حاج احمد آقا می گفتند: پیش از ظهر روز آخر حیات امام (ره)، ایشان روی تخت دائماً نماز می خواندند. مدتی گذشت، بعد پرسیدند: ظهر شده است؟ گفتند: بلی، آن وقت خواندن نماز ظهر و عصر با نوافلش را شروع کردند. پس از اتمام نماز، مشغول ذکر گفتن شدند و تا لحظاتی که در حالت اغما به سر می بردند، مرتب پشت سر هم می گفتند: سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر...
آیت الله خامنه ای کیهان 16862