فهرست کتاب


حدیث نور (خاطراتی از زندگانی حضرت امام خمینی (ره))

ابراهیم رستمی‏

اصلا پناهگاه را قبول نداشتند

بارها و بارها من شاهد آن بودم که می گفتند امشب حتما جماران را می زنند شما هم بیایید. من هم با کمال افتخار می آمدم که در خدمت امام باشم. ولی ایشان اصلا پناهگاه را قبول نداشتند و می گفتند من بروم در پناهگاه و یک عده پناهگاه نداشته باشند؟ من به پناهگاه بروم و یک عده در زیر پناه خودشان جا نداشته باشند. آقا به هیچ وجه این تفکر را قبول نداشتند.
دکتر حسن عارفی - حضور - ش 8

گریه امام

من گریه امام را چند بار دیده ام و هر بار موقعی بوده که در مورد اخلاص رزمندگان در جبهه و هیجان و فداکاری مردم با ایشان صحبت کرده ایم.
حضرت آیة الله خامنه ای - مقام معظم رهبری - اطلاعات - 19/3/68

من چگونه از پناهگاه استفاده کنم در حالی که...

در دوران موشک باران تهران لحظاتی پس از اینکه اصرار برخی پزشکان و اعضای دفتر که به امام ترک خانه و رفتن به جای امن را پیشنهاد می کردند به جایی رسید که مرحوم حاج احمد آقا وارد اتاق امام شد و امام را در حالیکه بسیار عصبانی بود و قدم می زد دید. امام تا فرزندشان را دیدند فرمودند من از اینجا تکان نمی خورم من چگونه از پناهگاه استفاده کنم در حالی که همسایه من به خاطر من خانه اش ویران شود و پاسدار محافظ من بخاطر من تکه تکه شود؟ اصلا این و آن خسته شده ام. آخر مگر من می توانم به پناهگاه بروم؟ و بعد از آنکه اندکی آرام تر شدند، گفتند من به همه گفته ام که اینجا را ترک کنید و هر جا می خواهید بروید. من تکلیفم با بقیه فرق می کند.
دکتر سید عبدالحسین طباطبایی کیهان ش 16939