رَه توشه پژوهشی پیرامون خُبرگان در کلام و پیام نورانی رهبرمعظم انقلاب حضرت آیة الله خامنه ای اَدام اللّه ظلّه علی رؤوس المسلمین

نویسنده : مرکز غدیر

تمام چشمها را روی انتخابات مجلس خبرگان متمرکز کرده اند

تمام چشمها را روی انتخابات مجلس خبرگان - که چند روز دیگر انجام خواهد شد - متمرکز کرده اند. از حالا زمزمه هایی را شروع کرده اند که اگر این انتخابات مورد استقبال مردم قرار نگیرد، بتوانند بر اساس این تحلیل تبلیغات بکنند و بگویند ملت در نظرات و آرمانهایش، مردد شده است. آنها می خواهند با تبلیغات خودشان در شکلهای مختلف، صلابت انقلابی و قدرت ناشی از انقلاب را بشکنند.
یک نفر در جایی، حرفی را از روی عصبانیت و جهالت و یا از روی هر عاملی می زند؛ آن گاه می بینید که در تمام دنیا این حرف را بزرگ و منتشر می کنند و دهان به دهان می گردانند و فریاد می زنند که در ایران اختلاف پیدا شد و فلان افراد، علیه فلان افراد کار کردند! اصلاً بنا دارند که در دنیا چهره ی جمهوری اسلامی را از این چهره ی پیروزمندانه و قدرتمندانه ساقط کنند.

کاری کنید که دشمن مثل همیشه مأیوس بشود

من عرض می کنم، ملت ایران در این انتخاباتی که برگزار می شود، باید مشت محکمی به دهان تمام بدخواهان خودش در سراسر دنیا بزند و می زند. کاری کنید که دشمن مثل همیشه مأیوس بشود. شرکت در انتخابات مجلس خبرگان را مثل یک واجب شرعی، واجب و لازم بشمرید و تمام آحاد ملت که مشمول این شرایط هستند، در انتخابات شرکت کنند، تا دشمن بداند که جمهوری اسلامی، به برکت این جوانان و این ملت و به برکت پیروزیهایی که خدای متعال به او داده، همچنان باصلابت و قدرتمند ایستاده است. این را در عمل باید ثابت کرد و این، عمل است.
شورای نگهبان، وسیله ی تضمین حقانیت نظام
دو، سه نکته ی کوتاه درباره ی این انتخابات عرض بکنم. دشمنان انقلاب و کسانی که از روی ساده لوحی و بی خبری آلت دست آنها می شوند، شایعه پراکنی نکنند. حقایق، حقایق روشنی است. مجلس خبرگان مصوبه گذراند و شورای نگهبان را مسؤول کرد و شورای نگهبان هم به تکلیف خودش عمل نمود. در این قضایا، هیچ ایراد و اشکالی بر شورای محترم نگهبان وارد نیست.

اگر قوانین اسلامی بود، نظام ما اسلامی است

شورای نگهبان دستگاهی است که قانون اساسی ما، آن را وسیله ی تضمین حقانیت این نظام قرار داده است. اگر شورای نگهبان نمی بود و نباشد، یا تضعیف بشود، یا کار خودش را انجام ندهد، حرکت اسلامی این نظام زیر سؤال خواهد رفت؛ زیرا که حرکت نظام، بر اساس قوانین است. اگر قوانین اسلامی بود، نظام ما اسلامی است. چه مرجعی می گوید که قوانین اسلامی است، یا اسلامی نیست؟ شورای نگهبان. این آقایانی هم که امروز عضو فقهای شورای نگهبانند، شخصیتهای برجسته و مورد قبولیند که منصوبان امام(رضوان اللَّه تعالی علیه) هستند و ایشان اینها را معیّن کردند. دوره شان که تمام شد، دوباره اینها را تأیید کردند؛ ما هم اینها را تأیید کردیم.