فهرست کتاب


آزادی ، آری توطئه،هرگز پژوهشی در کلام و پیام نورانی امام خمینی

مرکز غدیر‏‏‏

به مطبوعات و رسانه های جمعی همین اخطار را اکیدا می کنم

به مطبوعات و رسانه های جمعی همین اخطار را اکیدا می کنم، آزادی غیراز توطئه است. از توطئه های خلاف مصالح عالیه اسلام و کشور و ملّت جدّاً جلوگیری می شود و من در صورت احساس خطر جدی، مسائل را با ملّت عزیزم در میان می گذارم تا ملّت دلیر، خود تصمیم لازم را بگیرد، که تا به حال در مسائل مختلف، تصمیم قاطعانه گرفته است.(47)
پیام امام خمینی به ملت ایران در آستانه انتخابات مجلس خبرگان تاریخ 8/5/1358

از آزادی سوء استفاده نکنید و مسیر ملّت را رها ننمائید

من ارباب جراید و رسانه ها و گویندگان را نصیحت می کنم که دست از این شایعه افکنی ها بردارند
و مسائل بیهوده و مطالب دروغ را برای زیاد شدن تیراژ پخش نکنند که اگر احساس توطئه و فساد شود ملّت با آن ها به طوری دیگر عمل می کنند. از آزادی سوء استفاده نکنید و مسیر ملّت را رها ننمائید و از بزرگ نشان دادن وقایع کوچک بپرهیزید که صلاح ملک و ملّت در آن است. از خداوند تعالی عظمت اسلام ومسلمین را خواستارم.(48)
بیانات امام خمینی در جمع نمایندگان مجلس خبرگان
تاریخ 27/5/1358

ماهیت این احزاب، ماهیت این الفاظ فریبنده بی معنا برای ملّت حالا روشن شد

آقایان می خواستند که بعد از انقلاب هم خیلی باملایمت رفتار کنند. آزاد کردند، مرزها را باز گذاشتند، آزاد کردند همه را، قلم ها را آزاد کردند،گفتارها را آزاد کردند، احزاب را آزاد کردند به خیال این که این ها یک مردمی هستند که لااقل اگر مسلمان نیستند،آدم هستند،برای یک مملکتی که برای خود آن ها ملّت زحمت کشیده است، لا اقل آن قدر ادراک دارند که اگر دوباره اوضاع بر گردد،برای همه بد است لکن معلوم شد خیر، قضیه این حرف ها نیست و این ها عمال خارجی ها هستند، حالا یا عمال آمریکا هستند یا عمال جاهای دیگر هستند، حالا برای ملّت ماهیت این ها،ماهیت این نویسنده ها، ماهیت این احزاب، ماهیت این الفاظ فریبنده بی معنا برای ملّت حالا روشن شد.
اسلام اجازه نمی دهد که ما آزاد بگذاریم هر کس هر توطئه ای می خواهد بکند. اگر ما الان دیگر انقلابی رفتار کنیم، نمی توانند بگویند که شما آزادی ندادید. ما آزادی دادیم، سوء استفاده شد و آزادی نخواهیم دیگر داد. آزادی به آن معنا که این ها بخواهند خرابکاری بکنند،این آزادی نخواهد داده شد. آزادی درحدودی که قوانین اقتضاءکند،در حدودی که اسلام به ما اجازه می دهد. اسلام اجازه نمی دهد که ما آزاد بگذاریم که هر کس هر غلطی بخواهد بکند هر توطئه ای می خواهد بکند.(49)

بیانات امام خمینی به مناسبت عید سعید فطر تاریخ 2/6/1358