فهرست کتاب


مقاومت تکرار حماسه خیبر

محمد باقر ساعدی

مقدمه:

کم من فئه قلیه غلبت فئه کثیره باذن الله
سالهاست از نزول ابن کتاب کریمه می گذرد و از شان نزولش، یعنی مقاومت و غلبه گروه اندک و مومن طالوت بر لشکر عظیم و ستمگر جالوت.
و اینک با گذشت هزار سال آیه کریمه مصداق دیگری یافته است.
این بار سرزمین لبنان، گروه اندک و با ایمان حزب الله و لشکر عظیم و اسطوره ای جالوتیان صهیونیسم. تنها با این تفاوت که این بار گروه مدعی انتسابشان به حضرت داوود (علیه السلام) در صف باطل ایستاده اند و بر خلاف گذشته مغلوب گروه منتسب به حضرت پیامبر اعظم (ص) گردیده اند.
حزب الله لبنان، همان غالبون مفلحون، با ایثار و جانفشانیهای خود، چنان ارتش رژیم صهیونیستی را در ششمین جنگش با اعراب، مفتضحانه شکست داد و اسطوره دروغین شکست ناپذیر بودن این رژیم را شکست که خود تبدیل به یک اسطوره حقیقی و حقیقتا شکست ناپذیر گردید، که باعث مباهات امت اسلام گردید.
این کتاب، مجموعه ای از سخنان و پیامهای دبیر کل حزب الله سید حسن نصرالله، هم آنکه امام مقاومت او را رهبر دلاور و مومن عربی خطاب کرد و نیز فرمایشات مقام معظم رهبری در مورد حوادث اخیر لبنان و نیز گاهشمار چنگ و اقدمات و مواضع دولتها، مقامات، شخصیتها و نهادهای بین المللی در طول بیست سال روز اول جنگ رژیم صهیونیستی علیه حزب الله لبنان است.
ادامه وقایع به حول و قوه الهی در جلد دوم کتاب عرضه خواهد شد.

پیش گفتار:

نو محافظه کاران آمریکا با تشکیل یک تیم بیست و پنج نفره که بیشتر اعضای آن یهودی و از لابی صهیونیسم بودند، پروژه ای با نام قرن 21تعریف کردند. عملیاتی نمودن و فراگیر کردن سیستم آمریکا در هزاره سوم به عبارت دیگر ایجاد جهان شمولی آمریکایی از اهداف کلیدی پروژه قرن بیست و یک بود.
نو محافظه کارانی که به دنبال آمریکایی شدن قرن 21 بودند، پس از حوادث 11 سپتامبر با مطرح نمودن نظریه ای جنگ پیش دستانه با روی کرد نظامی، عملا کوشیدند فاز سخت افزاری جهان شمولی آمریکایی را در منطقه خاورمیانه اجرایی کنند. از این رو مراحل زیر را در دستور کار خود قرار دادند:
1. ساقط کردن دولتهای شرور (به زعم خود) و دولت سازی در این کشورها؛
2. تغییر جغرافیایی سیایی منطقه و ملت سازی در خاورمیانه؛
3. ایجاد تغییرات نرم افزاری و فرهنگ سازی از طریق ترویج و حاکم کردن فرهنگ و ارزشهای آمریکایی؛
نو محافظه کاران پس از ساقط کردن دولت صدام در عراق، به یکباره دریافتند که برآورد آنها از وضعیت منطقه خاورمیانه کاملا اشتباه بوده است و این مراحل سه گانه جدید قابلیت عملیاتی شدن ندارد.
در همین بین تحولاتی در منطقه رقم خورد که از یکسو نگرانی نظام سلطه را دو چندان می ساخت و از سوی دیگر معادلات را به نفع جهان اسلام تغییر می داد. مهم ترین موارد این تحولات عبارت بودند از:
- پیروزی اصول گرایان در ایران و استقرار آن در ارکان حاکمیت؛
- پیروزی ائتلاف یکپارچه شیعیان در عراق و شکست آمریکا در پروژه دولت سازی در این کشور.
- پیروزی جنبش انقلابی حماس در فلسطین؛
- پیروزی جنبش انقلابی حزب الله در انتخابات لبنان؛
- پایداری ایران در موضوع فن آوری هسته ای؛

مهار چالش ها با اقدمات دیپلماتیک و نرم

محور شیطنت و شرارت در عالم آمریکا و صهیونیسم برای مهار وضعیت موصوف در منطقه، ابتدا مقابله نرم و نیمه سخت را در دستور کار خود قرار داد.