گلستان سوره ها(آشنایی با سوره ها و مفاهیم قرآن) جلد 1

محمد حسین جعفری‏

کارهای انجام شده

آنچه تا کنون انجام شده است تهیه برخی مراحل و حلقه ها مانند: گلبهار سوره ها، قطار بهشت، قطار دانایی، قطار شجاعت، قطار روشنایی برای کودکان و نوجوانان بوده است که در کلاس های حضوری ارائه شده و از سوی آنان بسیار مورد توجه قرار گرفته است.
این حلقه ها هم اکنون توسط برخی مربیان در کلاس های تابستانی و قرآنی، به کودکان و نوجوانان ارائه می گردد. این بخش از طرح توسط نشر فائز در حال تنظیم برای چاپ می باشد تا عموم علاقمندان و اولیا و مربیان و کودکان و نوجوانان و خانواده ها بتوانند از آن بهره مند باشند.
در ضمن کتاب حاضر یعنی گلستان سوره ها که در جشنواره کتب برگزیده حوزه - که از سوی معاونت پژوهشی حوزه علمیه قم برگزار می شود - در زمینه علوم قرآنی و تفسیر برای جوانان، لوح تقدیر دریافت داشته است؛ از حلقه های میانی این طرح است و تا به حال هشت نوبت توسط نشر فائز به چاپ رسیده است.
این کتاب در دو جلد منتشر و در برخی مراکز قرآنی و کلاس های قرآن و برنامه های تابستانی و جلسات قرآنی به عنوان متن آموزش توسط مربیان مورد استفاده است.

ویژگی چاپ هشتم این کتاب

چاپ قبلی این کتاب حاوی بخشی به نام چلچراغ سوره ها بوده است که در این چاپ حذف شده است. در واقع بخش چلچراغ سوره ها به صورتی زیباتر و جذاب تر و با زبان شعر و همراه با تصاویر؛ به صورت یک کتاب مستقل با نام گلبهار سوره ها تنظیم شده است که به خواست خدا به زودی منتشر می شود.
گلستان سوره ها حاوی 23 صفحه مصابیح (چراغ ها) - به تعداد سال ها نزول وحی - می باشد که شامل تصاویری نمادین از سوره ها و اشعار کلیدی است که توضیحات لازم در این مورد در صفحات 12 و 13 آمده است.

کلام آخر

موسسه قرآنی فائز تکمیل و حلقه های ما قبل و ما بعد را در دستور کار خویش دارد و به خواست خدا، به تدریج به صورت کتاب و لوح آموزشی و بسته های نرم افزاری عرضه خواهد کرد.
این موسسه افتخار دارد که با یاری خدا؛ مراکز، مربیان و کسانی را که علاقمند به ترویج قرآن و پیام وحی در میان نونهالان، کودکان، نوجوانان، جوانان و عموم خواهران و برادران می باشند یاری و طرح ها و تجربیات خود را در این زمینه در اختیار آنان قرار دهد.
در پایان از تمامی عزیزانی که به نوعی در تنظیم این مجموعه کمک و مساعدت داشته اند، سپاسگزاری و تشکر می کنم و با قدردانی از یاری و تلاش های نور چشم خانم صالحه جعفری، امیدوارم راه پرافتخار نشر معارف قرآنی را که همانا راه انبیاست به شایستگی بپیماید.
توفیق همه شما عزیزان را در آشنایی و انس با قرآن و نشر فرهنگ قرآنی از درگاه ربوبی خواستارم.
و السلام علیکم و رحمه الله و برکاته.
محمد حسین جعفری
قم - تابستان 1384
مصادف با ایام جشن میلاد نیمه شعبان