فهرست کتاب


آیة الکرسی کلید حل مشکلات

محمدرضا وفایی‏

سپاس و تشکر مؤلف از حضرت احدیت

حمد و سپاس مخصوص خدایی است که آگاه به نهان ها و نیات انسانهاست و درود بی حد و انتها بر سید ممکنات و گل سر سبد خلقت حضرت محمد بن عبدالله - صلی الله علیه و آله و سلم - و آل طاهرین -علیهم السلام- و معصومین آن حضرت باد.
خداوندا! چگونه تو را بر این همه نعمت شکر و سپاس گوییم که هر شکری، شکری دیگر طلبد پس می گوییم: با آنکه شکر گزار توایم اما از شکر تو عاجزیم!
خداوندا چگونه تو را شکر گوییم که دعای ما را مستجاب کردی و ما را در زمره خدمتگزاران به پیامبر و دوستداران اهل بیت -علیهم السلام- آن حضرت قرار دادی!
حقیر آثار لطف و رحمتت را در تمامی خدمات از جمله نشر قرآن کریم و مفاتیح الجنان و ادعیه و زیارات احساس کرده و می کنم. آنجا که در رساندن خدمات هر چه بیش تر و بهتر به دوستداران اهلبیت عصمت و طهارت دچار مشکل می شویم دست ید الله فوق ایدیهم تو از آستین لطف و کرمت به در می آید و چنان گره های مرا باز می کند که دچار حیرت می شوم!
خداوندا! لطف و کرم تو را از آنجا شامل خود دانسته و می دانم که تنها هدف و نیت مرا مخلصانه، ((خدمت به مسلمین عزیز)) قرار داده ای!
خداوندا!تو را شکر می گزارم که مرا مورد عنایت خود قرار دادی تا مبادا هدف خدمتمان، جنبه ریا به مسلمین باشد.
خداوندا! تو را سپاس که مرا مورد عنایات خفیه خود قرار دادی تا اگر به واسطه انجام وظیفه ای که تو بر عهده من گذاشتی، بهره ای ماده نصیبمان شد، آن را در اعتلای فرهنگ اهل بیت -علیهم السلام- که قرآن و عترت است هزینه کنم!
خداوندا! بر محمد و آل او -علیهم السلام- درود که همواره مرا در پیشبرد اهدافم که اعتلای اسلام ناب محمدی و علوی است در توجهات و عنایات ((حضرت ولی عصر حجة بن الحسن العسکری عجل الله تعالی فرجه الشریف)) و با رهنمودهای پدر عزیزم مرحوم حاج اسماعیل وفایی که عمری را در پخش و نشر کتب اسلامی و همسر مهربانم سرکار خانم فاطمه وفایی که مشوق فعالیتم بوده گام برداشته اند موفق بدار!
اکنون که هنوز بیش از 12 سال از تولد موسسه فرهنگی وفایی قم نمی گذرد اما با لطف خداوند متعال و با عنایات خاصه حضرت ثامن الائمه -علیهم السلام- چنان این مجموعه پیشرفت کرده که بدون تردید دست مهربان امام هشتم -علیه السلام- و حضرت معصومه (س) را بر سر خود احساس نموده و از آنجایی که همیشه از خداوند متعال خواسته بودم که راهنمای حقیر باشد و با پشتکار و تلاش شبانه روزی و با توکل و عنایت او توانسته ام در راستای اهداف رهبران اسلامی گامی موثر بردارم، لذا خداوند متعال نیز به وعده خود عمل نمود و آنجا که می فرماید: ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم اگر خداوند را با کارهای نیک یاری کنید خداوند نیز به شما کمک خواهد کرد. (سوره مبارکه محمد - صلی الله علیه و آله و سلم - ، آیه 7)
حالا که تصمیم گرفتید مشکلات خود را با کتاب آیة الکرسی مشکل گشای مشکلات حل کنید جای تبریک به شما را دارد خداوند به شما عنایتی که شما مشکل خود را با توسل به حضرت رسول اکرم ناجی مشکلات تمامی مسلمین جهان در میان گذاشتید به خود بیایید و برای رسیدن به حاجت و یا مشکلی که برایتان پیش آمده با خط به خط این کتاب به صحبت بنشینید و ختم داشته باشید مشکل شما حل می شود، حاجت شما بر آورده می شود چون واقعاً آیة الکرسی برای ائمه مشکل گشای مشکلات است تجربه ختم آیة الکرسی برای ائمه معصومین و علمای دینی و بزرگان ما امری است طبیعی و همه به این نتیجه رسیده اند که آیة الکرسی می تواند مشکل انسانها را حل کند البته شاید قبول آن خیلی ساده باشد ولی اطمینان داشته باشید که تمام مشکلات به همان سادگی که شما ختم یک آیة الکرسی بر می دارید به همان سادگی هم مشکلات شما حل می شود.
در خاتمه کتاب آیة الکرسی را که در پیش رو دارید مشکل گشای مشکلات مسلمین جهان می باشد به شما تقدیم می کنم با توجه به برکات آیة الکرسی زبانم یاری آنرا نمی دهد که بنویسم چه ویژگی های در این کتاب هست که جمع آوری شده است.
به هر صورت شما می توانید حتی با ورق زدن به آنچه که می خواهید، خواهید رسید. (انشاءالله)
من الله التوفیق محمدرضا وفایی
تابستان 1384

فصل اول ویژگی های آیة الکرسی

آیة الکرسی

بسم الله الرحمن الرحیم
الله لا اله الا هو الحی القیوم لاتأخذه سنة و لا نوم له ما فی السماوات و ما فی الارض من ذاالذی یشفع عنده الا باذنه یعلم ما بین ایدیهم و ما خلفهم و لا یحیطون بشی ء من علمه الا بماشاء وسع کرسیه السماوات و الارض و لایؤده حفظهما و هو العلی العظیم.
لا اکراه فی الدین قد تبین الرشد من الغی فمن یکفر بالطاغوت و یؤمن بالله فقد استمسک بالعروة الوثقی لانفصام لها و الله سمیع علیم.
الله ولی الذین آمنو یخرجهم من الظلمات الی النور والذین کفرو اولیاؤهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات اولئک اصحاب النار هم فیها خالدون.