هدیه بهشتی

نویسنده : اسدالله محمدی نیا

ضرر موسیقی از دیدگاه دانشمند جهان

دکتر اوریزن اسوت مارون:
هیجان بزرگترین عامل سکته های قلبی است هنرمندان اغلب به علت سکته قلبی در گذشته اند.
از بین بیان معلوم می شود هیجان حاصله از موسیقی تا چه حد خطرناک است(87).
دکتر آرنولد فریدمانی (پزشک بیمارستان نیویورک و رئیس کلینک سر درد):
او با کمک دستگاه های الکترونی تعیین امواج مغز و تجربیاتی که طی مراجعه هزاران بیمار بدست آورده ثابت کرده است که یکی از عوامل مهم خستگی های روحی و فکری. سردردهای عصبی، گوش دادن به موسیقی رادیو است مخصوصا برای کسانی که به موسیقی آن دقت و توجه می کنند(88).

شراب و قمار

یکی از چیزهایی که هم خوردنش حرام است و هم جزء نجسات می باشد، شراب است.
اگر کسی مرتکب این گناه شد ضمن اینکه به جسم و روانش صدمات فراوانی وارد می سازد، خود را در دنیا و آخرت بی آبرو می گرداند و به عذاب الهی گرفتار خواهد شد.
خداوند حکیم شراب و قمار را از اعمال شیطانی برشمرده است و آن را باعث دشمنی بین مردم می داند و انسان را از عبادت و معنویت باز می دارد.
یا ایها الذین امنوا انا الخمر و المیسر و الانصاب والازلام رجس من عمل الشیطان فاجتنبوه لعلکم تفلحون
ای کسانی که ایمان آورده اید، شراب و قمار و بتها و ازلام (که یک نوع بخت آزمایی بوده) جزء پلیدترین کارهاست، و تمام اینها از اعمال شیطان می باشد، از این کارهای پلید دوری کنید تا رستگار شوید(89).
هم چنین قرآن کریم می فرماید:
شیطان می خواهد به وسیله شراب و قمار در میان شما بذر عداوت و دشمنی بپاشد و از ذکر خدا و نماز باز دارد، آیا شما (با این همه پلیدی که شراب و قمار دارد) خود داری خواهید کرد(90)؟!
امام صادق (علیه السلام) فرمود:
لانها ام الخبائت و راس کل شر
شراب مادر و ریشه تمام پلیدی ها و راس همه بدی هاست(91).
امام باقر (علیه السلام) فرمود:
خداوند بزرگ به چیزی بدتر از شراب گناه و نافرمانی نشده است، در اثر شراب نماز واجب را ترک می کند و ممکن است با مادر و دختر و خواهرش زنا کارند در حالی که مست است و عقلش کار نمی کند(92).

همجنس بازی (لواط)

در قرآن کریم داستان بیست و پنج تن از انبیاء آمده است تا عبرت برای مردم هر عصری باشد تا مبادا کاری که امت های قبلی انجام دادند و گرفتار عذاب شدند مردم دیگر مرتکب شوند.
اینک به ماجراجویی که باعث آمدن عذاب و زلزله ویران کننده شد توجه نمایید.
داستان قوم لوط در چند سوره قرآن کریم آمده به اینکه این قوم به عمل لواط (همجنس) گرفتار شدند.
خداوند بزرگ می فرماید: تا آن زمان احدی در دنیا مرتکب این عمل شنیع نشده بود(93).
اما این قوم لجوج هر چه پیامبرشان تذکر و هشدار داد توجه نکردند، تا اینکه عذاب الهی نازل شد.
قرآن کریم در این مورد می فرماید:
فجعلنا عالیها سافلها و امطرنا علیهم حجاره من سجیل ان فی ذلک لابات للمتوسمین...
ما شهری که قوم لوط در آن زندگی می کردند در اثر گناه، بالای آن را پایین و پایین آن را بالا قرار دادیم (زیر و رو کردیم) به دنبال آن بارانی از سجیل (گلهایی که مثل سنگ سفت شده بودند) بر سر آنان فرو ریختیم، در این داستان نشانه ها و عبرت ها برای افراد باهوش است(94).
امام صادق می فرماید:
پلیدی و زشتی لواط بالاتر و بدتر از زناست و خداوند بزرگ، مردمی مانند قوم (لوط) را به جرم انجام لواط هلاک ساخته است در حالی که قومی را (این چنین) به ارتکاب زنا نابود نکرده است(95).
با اینکه روزها غریبها بارها اعلام کرده اند، یکی از علل بیماری ایدز که سالی میلیون ها نفر را به کام مرگ فرو می برد، اما کلیسای پروتستان در ایالت براندبورگ آلمان به رسمیت شناختن همجنس بازی اعلام کرد که این عمل گناه نیست.
و مجلس بریتانیا در تاریخ 14/4/46 طی یک بحث هشت ساعته این عمل را تصویب کرد(96).