فهرست کتاب


مراسم عروسی

علی اکبر بابازاده‏

عوامل دیگر در ناتوانی جنسی

گروهی از مردم هیچگونه مشکلی در بیضتین ندارد، و هرگز گرفتار بیماری های روانی و اخلاقی نیز نبوده، و دست به اعمال ننگ آور جلق و فحشا و فساد نزده اند، و هیچ یک از نشانه های بیماری ناتوانی جنسی را نمی توان در وجود ارزشمند آنان مشاهده کرد، ولی در عین حال در آمیزش جنسی ضعیف و ناتوانند
اگر به طور دقیق عوامل ضعف و ناتوانی آنان را در مورد مطالعه قرار دهیم، این اشخاص به چندین گروه تقسیم می گردند:
الف - گروهی از آنان افراد با شخصیت و دارای هدف های بسیار عالی می باشند، که بخش اعظم نیروی خویش را صرف تحقیقات علمی می نمایند، و حال و حوصله مسائل جنسی و آمیزش را ندارند بنابراین ناتوانی های جنسی این بزرگواران معلول افراط در مسائل علمی و تحقیقی است... .
ب - برخی از اقشار مردم در میدان مسائل سیاسی - اجتماعی گام بر می دارند، و می توان گفت کلیه نیروی بدنی و فکری این توده های خدمتگزار صرف این راه می گردد، و قهراً آنان در سایر مسائل، ضعیف و ناتوان خواهند بود.
ج - دسته ای از مردم در میدان عبادت و دعا و نیایش و به اصطلاح در مسیر عرفان حرکت می کنند، و به نظر می رسد، این گروه گرفتار تفکرات غلط گردیده، رسیدن به زندگی و مراعات حقوق زن و فرزندان و اجتماع و دوستان را مزاحم بلکه متناقص با عبادت می دانند و لذا در مسائل جنسی پست و زبون می باشند.
علاوه بر این گروه سه گانه، اقشار دیگری نیز هستند که هر کدام نیز در یک جهت، افراط نموده، و از جهات دیگر در غفلت به سر می برند، و از این طریق حقوق خانواده و فرزندان را ضایع می سازند، و اعتدال و میانه روی در هر کاری را که مورد سفارش قرآن مجید است(242)، نادیده می گیرند، و در نتیجه باعث ضعف و ناتوانی خود، و ناسازگاری زنان خویش می باشند! زیرا معمولاً زنان از شوهران ناتوان جنسی خوشحال نبوده، و به هر صورتی و به هر دلیلی که باشد، سر به شورش و ناسازگاری بر می دارند، و در این فرض، فرزندان چنین خانواده هایی وقعی به سر پرست خود نخواهند گذاشت، و نمونه این گروهها در کانون مقدس بزرگان علم و سیاست و اجتماع و مذهب به فراوانی دیده می شود
در پایان به یک نمونه از ناتوانی جنسی اشاره می نمائیم، که ریشه بیماری آنان ضعف مالی، و نداشتن امکانات، و عدم دسترسی به غذای مناسب و توان بخش است، که در زمان ما، گروه بیشتری از طبقات کم درآمد گرفتار این بلای عظیم می باشند، و با کمال تأسف به این آسانی و راحتی قابل و چاره سازی نمی باشند، زیرا فاصله طبقاتی بدتر از دوران جاهلیت از یک طرف، و تورم و گرانی از طرف دیگر، و عدم سوز و درد آشنائی عملی بزرگان و متمکنین از سوی سوم، این آرزو را غیر ممکن می سازد، امید است دولت و ملت مسئولیت الهی و مردمی خود را متذکر گردیده، و توده های محروم و ناتوان و کم درآمد را فراموش ننمایند.

فصل 17: تولید فرزند و تنظیم خانواده

اگر خداوند متعال غریزه بسیار پر قدرت جنسی را در نهاد انسان ها قرار داده، و آنان را به تشکیل خانواده و پیوند مقدس ازدواج مأمور ساخته است، هدف اصلی آن حفظ نسل و تولید فرزند است، و بدون تردید ازدواج منهای تولید فرزند کوچکترین ارزش واقعی نداشته، و در آئین مبین اسلام جایگاه آن چنانی ندارد... .
پروردگار عالم در قرآن مجید می فرماید:
و اذکروا اذ کنتم قلیلاً فکثرکم...(243).
: به یاد آورید زمانی را که اندک بودید، و ما شما را زیادتان کردیم.
اگر شما خوانندگان عزیز خوب توجه فرمائید، ملاحظه می نمایید که خداوند در این آیه تکثیر نسل و افزایش جمعیت را از جمله نعمت های خویش به شمار آورده، و برای همین خاطر به انسان ها منت نهاده، و در برابر آن سپاس و سپاسگزاری می خواهد. (و اذکروا) بنابراین از این آیه قرآنی به خوبی استفاده می شود که خدا طرفدار تکثیر نسل و افزایش انسان های سودمند است.

ازدواج با زنان عاقر و نازا

چون هدف اصلی از تشکیل خانواده تولید فرزند است، لذا اسلام ازدواج با زنان نازا را مکروه اعلان نموده، و همسری این گروه را مطلوب نمی داند! که اینک توجه شما را به احادیثی در این زمینه جلب می کنم:
1 - عن النبی (صلی الله علیه و آله و سلم): اما عملتم انی ابا هی بکم الامم یوم القیمه حتی بالسقط...(244).
: رسول خدا می فرمایند: آیا نمی دانید که من در فردای قیامت به زیادی پیروانم بر سایر امت افتخار می کنم اگر چه سقط شده باشند؟!
2 - قال رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم): تزوجوا بکراً ولوداً و لا تزوجوا حسناء جملیه عاقراً فانی اباهی بکم الامم یوم القیمه(245)
: پیامبر خدا می فرمایند: با زنان زیبا رخ ولی نازا ازدواج نکنید، بلکه با دوشیزگان زایا تشکیل خانواده دهید، و بدانید که من در روز رستاخیز به زیادی امتم مباهات می نمایم.
3 - عن ابی عبدالله (علیه السلام): اعلموا ان السوداء اذا کانت ولودا احب الی من الحسناء العاقر(246)
: حضرت امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: زنان سیاه چهره ولی زایا از دیدگاه من به مراتب بهتر از بانوان زیبا رو می باشند که زایا نیستند.
4 - عن ابی عبدالله (علیه السلام): جاء رجل الی رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم) فقال: یا نبی الله! ان لی ابنه عم قد رضیت جمالها و حسنها و دینها و لکنها عاقر؟ فقال: لا تزوجها! ان یوسف بن یعقوب لقی اخاه فقال: یا اخی کیف استطعت ان تتزوج النساء بعدی؟ فقال: ان ابی امرنی و قال: ان استطعت ان تکون لک ذریه تثقل الارض بالتسبیح فافعل... فقال رسول الله (صلی الله علیه و آله و سلم): تزوج سوداء ولودا فانی مکاثر بکم الامم یوم القیمه(247)
: امام صادق (علیه السلام) می فرمایند: مردی به حضور پیامبر خدا رسیده و عرض کرد: ای رسول خدا! من دختر عموئی دارم بسیار زیبا و شایسته و متدین که خیلی دوستش دارم، ولی نازا است؟ حضرت فرمود: با وی ازدواج نکن، زیرا روزی حضرت یوسف به برادرش گفت: برادر! در مورد ازدواج در خود چه تصمیم داری؟ او جواب داد: پدرم حضرت یعغوب به من دستور داده است: اگر بتوانی با فرزندان و ذراری خود روی زمین را به تسبیح و ذکر خدا پر نمائی حتماً انجام ده، و در فردای آن روز چون شخص دیگری در همین مورد به محضر آن حضرت شرفیاب گشت فرمود: با زنان بسیار زشت هم که زایا باشند ازدواج کنید، زیرا من در روز قیامت به کثرت امتم افتخار می کنم.
این احادیث که نمونه ای از دهها حدیث دیگر در این رابطه می باشد، می رساند که ازدواج با افراد نازا مناسب نیست، و حضرات معصومین علیهم السلام همسری آنان را شایسته ندانسته اند، هر چند این برنامه در مورد فرزند و زایائی و نازائی دور می زند و زنان نازا ذاتاً تقصیری ندارند.