فهرست کتاب


مراسم عروسی

علی اکبر بابازاده‏

کوچکی بیضه ها نشانه چیست؟

ممکن است معدود کسانی به طور طبیعی و مادرزاد دارای بیضه های کوچک بوده و غیر طبیعی باشند، ولی علت اصلی در اینگونه افراد گرفتاری به فساد اخلاقی و انحراف جنسی، و سر در آوردن از فحشاء و جلق می باشد.
اشخاصی که در دوران جوانی و نوجوانی به این بیماری خانمان سوز مبتلا بوده، و نیروهای جنسی خود را ضایع ساخته، و از ذخیره کردن آن غفلت داشته و دارند، بدون تردید نه تنها از داشتن بیضه های متعادل و فعال محرومند، و در هنگام ازدواج و اتاق زفاف دچار اضطراب و در نتیجه شرمندگی خواهند بود، بلکه بدانند که ضررهای غیر قابل جبران مغزی و روانی نیز متوجه آنان می باشد زیرا: مغز و اعصاب بدن، نیروی خود را از طریق تولید منی نیز کسب می کنند، در این صورت بخشی از منی جذب خون انسان می گردد، و در ساختن سلولهای مغزی و استخوانی و سایر لوازم بدن نقش به سزایی پیدا می کنند، بنابراین این گونه بیماران پست و منحرف، روزگار سیاهی در پیش دارند، و هوش و استعداد ذاتی خویش را از دست می دهند، و خللی در بینائی چشم و شنوائی گوش و مهره های کمر احساس می کنند، بدون تردید ضعف و ناتوانی عمومی نیز هستی و شخصیت بی ارزش آنان را تهدید خواهد کردد
ما به اینگونه مبتلایان هشدار می دهیم که برای حفظ سلامتی و آبروی خود، دست از این عادت اهریمنی بردارند، و چنانچه ازدواج نکرده اند، هر چه سریعتر همسر مناسبی انتخاب کنند، زیرا از این راه می توان تا حدود زیادی به ستیز آن عامل خطرناک برخاست، و سپس تذکر می دهیم که برای جبران آن ضعف ها و تدارک نیروی جنسی و ذخایر ضروری بدن، از شهوترانی و آمیزش زیاد خودداری کنند، و از طریق تغذیه لازم و استفاده از: عسل - پسته - کباب بره - سبزیجات - پیازچه و فلفل - میگو و ماهی - نارگیل و شیر آن، موز و شیر موز - و کلیه غذاها و میوه های هورمون دار نیروی ضایع شده را تا حدودی جبران کنند. و در هر حال گردش و تفریح و تنفس از هوای آزاد و سالم را فراموش ننموده، و در هر صبحگاه به ورزش و نرمش بپردازند... .

عوامل دیگر در ناتوانی جنسی

گروهی از مردم هیچگونه مشکلی در بیضتین ندارد، و هرگز گرفتار بیماری های روانی و اخلاقی نیز نبوده، و دست به اعمال ننگ آور جلق و فحشا و فساد نزده اند، و هیچ یک از نشانه های بیماری ناتوانی جنسی را نمی توان در وجود ارزشمند آنان مشاهده کرد، ولی در عین حال در آمیزش جنسی ضعیف و ناتوانند
اگر به طور دقیق عوامل ضعف و ناتوانی آنان را در مورد مطالعه قرار دهیم، این اشخاص به چندین گروه تقسیم می گردند:
الف - گروهی از آنان افراد با شخصیت و دارای هدف های بسیار عالی می باشند، که بخش اعظم نیروی خویش را صرف تحقیقات علمی می نمایند، و حال و حوصله مسائل جنسی و آمیزش را ندارند بنابراین ناتوانی های جنسی این بزرگواران معلول افراط در مسائل علمی و تحقیقی است... .
ب - برخی از اقشار مردم در میدان مسائل سیاسی - اجتماعی گام بر می دارند، و می توان گفت کلیه نیروی بدنی و فکری این توده های خدمتگزار صرف این راه می گردد، و قهراً آنان در سایر مسائل، ضعیف و ناتوان خواهند بود.
ج - دسته ای از مردم در میدان عبادت و دعا و نیایش و به اصطلاح در مسیر عرفان حرکت می کنند، و به نظر می رسد، این گروه گرفتار تفکرات غلط گردیده، رسیدن به زندگی و مراعات حقوق زن و فرزندان و اجتماع و دوستان را مزاحم بلکه متناقص با عبادت می دانند و لذا در مسائل جنسی پست و زبون می باشند.
علاوه بر این گروه سه گانه، اقشار دیگری نیز هستند که هر کدام نیز در یک جهت، افراط نموده، و از جهات دیگر در غفلت به سر می برند، و از این طریق حقوق خانواده و فرزندان را ضایع می سازند، و اعتدال و میانه روی در هر کاری را که مورد سفارش قرآن مجید است(242)، نادیده می گیرند، و در نتیجه باعث ضعف و ناتوانی خود، و ناسازگاری زنان خویش می باشند! زیرا معمولاً زنان از شوهران ناتوان جنسی خوشحال نبوده، و به هر صورتی و به هر دلیلی که باشد، سر به شورش و ناسازگاری بر می دارند، و در این فرض، فرزندان چنین خانواده هایی وقعی به سر پرست خود نخواهند گذاشت، و نمونه این گروهها در کانون مقدس بزرگان علم و سیاست و اجتماع و مذهب به فراوانی دیده می شود
در پایان به یک نمونه از ناتوانی جنسی اشاره می نمائیم، که ریشه بیماری آنان ضعف مالی، و نداشتن امکانات، و عدم دسترسی به غذای مناسب و توان بخش است، که در زمان ما، گروه بیشتری از طبقات کم درآمد گرفتار این بلای عظیم می باشند، و با کمال تأسف به این آسانی و راحتی قابل و چاره سازی نمی باشند، زیرا فاصله طبقاتی بدتر از دوران جاهلیت از یک طرف، و تورم و گرانی از طرف دیگر، و عدم سوز و درد آشنائی عملی بزرگان و متمکنین از سوی سوم، این آرزو را غیر ممکن می سازد، امید است دولت و ملت مسئولیت الهی و مردمی خود را متذکر گردیده، و توده های محروم و ناتوان و کم درآمد را فراموش ننمایند.

فصل 17: تولید فرزند و تنظیم خانواده

اگر خداوند متعال غریزه بسیار پر قدرت جنسی را در نهاد انسان ها قرار داده، و آنان را به تشکیل خانواده و پیوند مقدس ازدواج مأمور ساخته است، هدف اصلی آن حفظ نسل و تولید فرزند است، و بدون تردید ازدواج منهای تولید فرزند کوچکترین ارزش واقعی نداشته، و در آئین مبین اسلام جایگاه آن چنانی ندارد... .
پروردگار عالم در قرآن مجید می فرماید:
و اذکروا اذ کنتم قلیلاً فکثرکم...(243).
: به یاد آورید زمانی را که اندک بودید، و ما شما را زیادتان کردیم.
اگر شما خوانندگان عزیز خوب توجه فرمائید، ملاحظه می نمایید که خداوند در این آیه تکثیر نسل و افزایش جمعیت را از جمله نعمت های خویش به شمار آورده، و برای همین خاطر به انسان ها منت نهاده، و در برابر آن سپاس و سپاسگزاری می خواهد. (و اذکروا) بنابراین از این آیه قرآنی به خوبی استفاده می شود که خدا طرفدار تکثیر نسل و افزایش انسان های سودمند است.