فهرست کتاب


مراسم عروسی

علی اکبر بابازاده‏

راه درمان؟

هر کس به این بیماری های خطرناک گرفتار است، نخست باید عامل اصلی آن را شناسائی کند، سپس با اراده ای شکست ناپذیر، حرکت های انحرافی و تخدیرهای شیطانی را کنار بگذارد، و دست از جلق و استعمال مواد مخدر بردارد، و از طریق تفریحات سالم و کوهنوردی و ورزش صبحگاهی، و دوش گرفتن با آب سرد (و اقلاً شستشوی تنه پاین بدن) به جنگ آن عادت های خطرناک برخیزد، و برای تقویت جسمی و تعدیل اعصاب و روان خویش، علاوه بر مراجعه به پزشک متخصص، غذاهای زیر را مورد استفاده قرار دهد:
عسل با زنجبیل، توت فرنگی، موز و یا شیر موز، تخم مرغ، کباب گوشت بره نر، شلغم پخته در شیر، فلفل و پیازچه، پلو زعفرانی خاویار، ماهی همراه با فلفل، سیرابی، کله و پاچه، کله گنجشک، آب هویج، گلابی شیرین، انگور، دل، قلوه، جگر سیاه، دم کردن گل گاوزبان و... .
ناگفته نماند که چنین اشخاصی باید از خوردن غذاهای هورمون دار زنانه مثل کافور، قهوه، رازیانه، خردل، سیگار و مواد مخدر، الکل، شیرخشت، گوشت ماده و امثال آنها خودداری نمایند.

عدم تعادل در انزال

در فصل چهاردهم این کتاب اشاره کردیم که اسلام برای کلیه مردها سفارش می کند که نیاز زنان را درک نموده، و هنگام مجامعت با سرعت و عجله آن را به پایان نرسانند، بلکه با انواع شوخی ها و مزاح لازم و تحریکات ویژه، زمینه آمادگی زنان را فراهم ساخته، و رضایت خاطرشان را از نظر جنسی تأمین نمایند... .
در این مورد کارشناسان ویژه، معمولاً عقیده دارند که عمل مجامعت و آمیزش جنسی حداقل باید پانزده دقیقه طول بکشد، زیرا؛ در این مدت، اکثر زنان و مردان با رضایت و خشنودی از همدیگر کنار می کشند، بنابراین، طبیعی ترین مدت برای طول آمیزش جنسی، ربع ساعت است، و اشخاصی که به کندی انزال و یا سرعت انزال و احیاناً به انزال بی رویه و بی مورد گرفتارند، یک نوع بیماری داشته، و جزو افراد ناتوان به حساب می آیند.
در مورد علل این بیماری ها، تمام آحاد مردم، و بیماران مبتلا یکسان نیستند، بلکه ممکن است هر یک از آنان در اثر عوامل خاصی به این روزگار سیاه گرفتار گردند:
برخی از جوانان بی اراده و ضعیفند که بدون آمیزش و مجامعت انزال می کنند و در هنگام ازدواج پیش از رسیدن به عروس، خود را می بازند! و شرمنده حجله گاه می گردند
دانشمندان جنسی عقیده دارند که اینگونه اشخاص دسته گل خود را در جوانی به آب داده، و جلق و فساد و فحشا، آنان را ناتوان ساخته است، و ممکن است این ضعف و ناتوانی از ناراحتی دستگاه عصبی به ویژه اعصاب قلب نیز صورت گرفته باشد.
و کسانی نیز هستند که سرعت انزالشان در ابتدای ازدواجشان، از حرارت بدن و از توانائی جنسی سر چشمه می گیرد، و پس از گذشت یکی دو ماه به حال طبیعی می افتند، و نگرانی و اضطراب در مورد آنان بی مورد است. و چنانچه سرعت انزال در چند ماه اول ازدواج آنان برطرف نشود، در علل آن باید کاوش نمایند.
و گروهی هستند که بر عکس گروه دیگری، به کندی انزال مبتلایند، و ای بسا آنان در اثر عدم علاقه به همسر به چنین حالتی دچار می گردند، زیرا؛ قیافه و زیبائی و آرایش و آراستگی همسر، و محبت و اخلاق وی، در جذب شوهر و تحرک جنسی او تأثیر دارد.
و گاهی کندی انزال در اثر مصرف الکل و مواد مخدر، و زیاده روی در مجامعت و پیمودن راههای انحراف حاصل می گردد، که در کل، ضعف جنسی و ناتوانی جسمی، عامل اساسی آن به شمار می آید، و چنانچه به موقع معالجه نگردد، ممکن است به بیماری همیشگی و ضعف و ناتوانی ابدی کشیده شود.

راه علاج

همان طوری که قبلاً نیز در این فصل اشاره نمودیم، تمام بیماران به ناتوانی جنسی را یکسان معالجه نمی کنند، بلکه عوامل بیماری هر چه باشد، باید شناخته گردد، و سپس به تناسب عامل و انگیزه ناتوانی، درمان متناسب تجویز شود.
اگر عامل بیماری جلق و مواد مخدر و مشروبات الکلی و هرزگی و فساد اخلاقی باشد، هر چه زودتر با اندیشه لازم در عواقب آنها، باید آنها را رها کرد، و خود را باز یافت... .
و چنانچه قیافه و برخورد و اخلاق همسر دخیل باشد، شوهر موظف است، به طور دوستانه آنها را به وی گوشزد نموده، و همسر نیز با واکنش محبت آمیز و آراستگی کامل... از بی مهری و بیماری و از اختلاف و جدائی و گسستن پیوند خانواده جلوگیری کند... و در صورتی که ضعف و ناتوانی و سوء تغذیه عامل ناتوانی جنسی باشد، چنانچه در، راه درمان اختلالات نعوظ بیان گردید، از طریق خوردن غذاها و میوه های هورمون دار مردانه، می توان مشکل اساسی را از میان برداشت... و برای معالجه بیماری سرعت انزال، علاوه بر استفاده از این غذاها، به کارگیری کاپوت در حال آمیزش، شنا کردن در دریا، و آب تنی با آب سرد، و دراز کشیدن روی ماسه های داغ در ساحل دریاها در فصل گرما، و هر گونه تفریح و ورزش در آرامش اعصاب و روان و جلوگیری از سرعت انزال مؤثر است.