فهرست کتاب


مراسم عروسی

علی اکبر بابازاده‏

سر چشمه این ناتوانی ها چیست؟

تردیدی نیست که بخش محدود این گونه افراد، و عوامل ناتوانی آنان، از اضطراب و دلهره، و احیاناً از عدم مصاحبت لازم با همسر و یا کمبود محبت و فقدان جاذبه از سوی همسران اتفاق می افتد، ولی هر چه باشد این عوامل، بسیار نادر بوده و درصد آن ها خیلی کمتر می باشد، بلکه عوامل اصلی چنین ناتوانی ها را باید از استعمال الکل و مواد مخدر و سیگار و ضعف اعصاب و روان و جسم و جان و از همه مهم تر از جلق و استمناء خانمان سوز که دامن اکثر جوان ها را فرا گرفته است جستجو کرد
هنگامی که جوانی از طریق جلق نیروهای جسمی و حیاتی خود را ضایع ساخت، از این طریق ریشه وجودی و سلامتی خویش را به خطر افکنده، و چنین عملی نه تنها مستقیماً در مغز و اعصاب وی اثر سوء می گذارد، و چشم و گوش و سایر اعضاء را ناتوان می سازد، بلکه شخص گرفتار به این عادت اهریمنی را در کنار عروسش نیز با انواع شرمندگی ها مواجه می گرداند... .

راه درمان؟

هر کس به این بیماری های خطرناک گرفتار است، نخست باید عامل اصلی آن را شناسائی کند، سپس با اراده ای شکست ناپذیر، حرکت های انحرافی و تخدیرهای شیطانی را کنار بگذارد، و دست از جلق و استعمال مواد مخدر بردارد، و از طریق تفریحات سالم و کوهنوردی و ورزش صبحگاهی، و دوش گرفتن با آب سرد (و اقلاً شستشوی تنه پاین بدن) به جنگ آن عادت های خطرناک برخیزد، و برای تقویت جسمی و تعدیل اعصاب و روان خویش، علاوه بر مراجعه به پزشک متخصص، غذاهای زیر را مورد استفاده قرار دهد:
عسل با زنجبیل، توت فرنگی، موز و یا شیر موز، تخم مرغ، کباب گوشت بره نر، شلغم پخته در شیر، فلفل و پیازچه، پلو زعفرانی خاویار، ماهی همراه با فلفل، سیرابی، کله و پاچه، کله گنجشک، آب هویج، گلابی شیرین، انگور، دل، قلوه، جگر سیاه، دم کردن گل گاوزبان و... .
ناگفته نماند که چنین اشخاصی باید از خوردن غذاهای هورمون دار زنانه مثل کافور، قهوه، رازیانه، خردل، سیگار و مواد مخدر، الکل، شیرخشت، گوشت ماده و امثال آنها خودداری نمایند.

عدم تعادل در انزال

در فصل چهاردهم این کتاب اشاره کردیم که اسلام برای کلیه مردها سفارش می کند که نیاز زنان را درک نموده، و هنگام مجامعت با سرعت و عجله آن را به پایان نرسانند، بلکه با انواع شوخی ها و مزاح لازم و تحریکات ویژه، زمینه آمادگی زنان را فراهم ساخته، و رضایت خاطرشان را از نظر جنسی تأمین نمایند... .
در این مورد کارشناسان ویژه، معمولاً عقیده دارند که عمل مجامعت و آمیزش جنسی حداقل باید پانزده دقیقه طول بکشد، زیرا؛ در این مدت، اکثر زنان و مردان با رضایت و خشنودی از همدیگر کنار می کشند، بنابراین، طبیعی ترین مدت برای طول آمیزش جنسی، ربع ساعت است، و اشخاصی که به کندی انزال و یا سرعت انزال و احیاناً به انزال بی رویه و بی مورد گرفتارند، یک نوع بیماری داشته، و جزو افراد ناتوان به حساب می آیند.
در مورد علل این بیماری ها، تمام آحاد مردم، و بیماران مبتلا یکسان نیستند، بلکه ممکن است هر یک از آنان در اثر عوامل خاصی به این روزگار سیاه گرفتار گردند:
برخی از جوانان بی اراده و ضعیفند که بدون آمیزش و مجامعت انزال می کنند و در هنگام ازدواج پیش از رسیدن به عروس، خود را می بازند! و شرمنده حجله گاه می گردند
دانشمندان جنسی عقیده دارند که اینگونه اشخاص دسته گل خود را در جوانی به آب داده، و جلق و فساد و فحشا، آنان را ناتوان ساخته است، و ممکن است این ضعف و ناتوانی از ناراحتی دستگاه عصبی به ویژه اعصاب قلب نیز صورت گرفته باشد.
و کسانی نیز هستند که سرعت انزالشان در ابتدای ازدواجشان، از حرارت بدن و از توانائی جنسی سر چشمه می گیرد، و پس از گذشت یکی دو ماه به حال طبیعی می افتند، و نگرانی و اضطراب در مورد آنان بی مورد است. و چنانچه سرعت انزال در چند ماه اول ازدواج آنان برطرف نشود، در علل آن باید کاوش نمایند.
و گروهی هستند که بر عکس گروه دیگری، به کندی انزال مبتلایند، و ای بسا آنان در اثر عدم علاقه به همسر به چنین حالتی دچار می گردند، زیرا؛ قیافه و زیبائی و آرایش و آراستگی همسر، و محبت و اخلاق وی، در جذب شوهر و تحرک جنسی او تأثیر دارد.
و گاهی کندی انزال در اثر مصرف الکل و مواد مخدر، و زیاده روی در مجامعت و پیمودن راههای انحراف حاصل می گردد، که در کل، ضعف جنسی و ناتوانی جسمی، عامل اساسی آن به شمار می آید، و چنانچه به موقع معالجه نگردد، ممکن است به بیماری همیشگی و ضعف و ناتوانی ابدی کشیده شود.