فهرست کتاب


مراسم عروسی

علی اکبر بابازاده‏

نظر راسل و همفکران او

دانشمند غربی نه تنها این مشکلات اخلاقی و انحراف جنسی را مذموم نمی دانند، بلکه خود دستور می دهند:
تمام زنان و مردان باید در جامعه آزاد باشند، و قیودات خانوادگی و انحصاری آن به شوهر و زن باید از میان برداشته شوند به ویژه شوهران، باید عشق زن خود به بیگانه را محترم به شمارند و مانع روابط عاشقانه آنان نگردند، و همچنین زنان مانع ارتباط شوهران خویش با دیگران نباشند
و در جای دیگر سفارش می کنند:
زنان بی شوهر با تلاش لازم سعی کنند، شوهران دیگران را شکار کنند تا بدین وسیله از محرومیت جنسی نجات یافته و فرزندانی را برای خود فراهم سازند، و به دولت نیز توصیه می کنند: مخارج و هزینه فرزندان بی پدر را به عهده گیرد...(53)

اما نظر اسلام

اسلام قداست خانواده ها را محترم داشته، و تجاوز به مرز آن را به شدت تقبیح نموده، و برای حفظ کانون مقدس خانواده، به شوهران و زنان دستورات ویژه ای را صادر نموده است، که عمل به آنها پیوند خانوادگی را مستحکم نموده، و عشق زوجین را نسبت به یکدیگر دو چندان می نماید(54).
اما در مورد فساد متأهل ها، نظر اسلام در مورد همه آنان یکسان نیست، بلکه از راه ریشه یابی و زمینه شناسی مسائل را باید بررسی کرد: در مورد ناتوانی جنسی زن، چنانچه قابل علاج نباشد مرد از طریق تجدید فراش می تواند مشکل خود را بر طرف سازد، و چنانچه این مشکل از طرف مرد باشد، او وظیفه دارد، همسرش را طلاق داده، و او را در انتخاب همسر مورد نظر آزاد بگذارد.
چنانچه عامل انحراف تنوع طلبی باشد، از طریق شیوه های مختلف در لباس، عمل، قیافه... و گفتگوهای سازنده زن و شوهر، و تفهیم این که تمام انسانها در حقیقت شبیه یکدیگرند، و فقط ظاهر آنان فرق می کند، می توان به نتیجه مطلوب دست یافت.
و همین طور سایر عوامل بررسی می شود، و زمانی که عامل انحراف از بین رفت خود انحراف نیز منتفی خواهد شدت و اگر کسی جنبه شهوترانی را دنبال کند، کیفر او از موارد دیگر متفاوت است، البته اگر موارد انحراف زوجین ارتکاب زنا باشد در تمام موارد (به جز در حالت اغفال و اجبار) سزایش اعدام و مرگ است، چون زنای محصنه کیفرش اعدام است.
در اینجا توجه شما را به دو حدیث جلب می نماییم:
1 - عن النبی (صلی الله علیه و آله و سلم): اذا رأی احدکم امرأه حسناء فاعجبته فلیأت اهله فان البضع واحد، و معها مثل الذی معها(55).
: رسول خدا می فرمایند: هر گاه زن زیبا رخی را دیده و تحریک شدید به سراغ خانواده خود روید، زیرا زنان در تامین شوهران خود شبیه یکدیگرند، و زمینه های جنسی آنان مثل همدیگر است.
علی (علیه السلام) نقل می کند که مردی از پیامبر خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) پرسید: آیا هنگام ورود به اتاق مادرم از وی اجازه بگیرم؟ رسول گرامی فرمود: آیا می خواهی او را بدون لباس ببینی؟ جواب داد: نه، فرمود: پس اجاره بگیر سپس جوان پرسید:
فاختی تکشف شعرها بین یدی؟ قال: لا، قال: لم؟ قال: اخاف علیک اذا ابدت شیئاً من محاسنها الیک ان یستفز الشیطان(56).
: ای رسول خدا خواهرم موهای خود را در پیش من باز می کند؟ حضرت فرمود: سزاوار نیست! جوان گفت: چرا؟ پیامبر خدا جواب داد: می ترسم هنگامی که زیبائیهای او را مشاهده کنی گرفتار دام شیطان گردی
خوانندگان عزیز می دانند که نگاه کردن برادر به موهای خواهر منع شرعی ندارد، و رسول خدا به عنوان منع اخلاقی این دستور را صادر کرده است، و حدیث المنصوص العله است، یعنی علت منع در خود حدیث آمده است، و آن فریب شیطان می باشد.
در این صورت تماشای آن چنانی به سریال های خارجی، ویدئوهای مفتضح، میهمانی های مختلط، کنار دریاها، رقص های دسته جمعی... حسابش پاک است، و اگر در جراید و مجلات و اخبار حوادث، هر روز می بینیم و می شنویم که تجاوز به عنف، زنا با محارم، بی عفتی ها سیر صعودی را می پیماید عوامل و ریشه های آنها معلوم است.
خلاصه کانون خانواده باید گرم باشد، و جاذبه آن بر تمام جاذبه های بیرونی و شکارچیان بی رحم غلبه کند، طوری که زن و مرد بی اختیار به خانه کشیده شوند، و در خارج از خانه قرار بی کاری نداشته باشند.

عوامل روزمره در کنترل غریزه جنسی

علاوه بر عواملی که در کنترل غریزه جنسی و تسکین شهوت بحث شد، از طریق تغذیه و ورزش و سایر عوامل روزمره نیز، می توان به 0مبارزه با این غریزه برخاست.
جوانانی که زمینه ازدواج فعلاً ندارند، باید از بی کاری دوری گزینند، و به هر وسیله ای که باشد خود را سرگرم ساخته، و بدانند که در این دوران جوانی هر چه بخواهند می توانند پیش رفته و در کارهای علمی، فکری، اقتصادی، اجتماعی... به مراحل عالی دست یابند. و از سوی دیگر این نوع اشتغالات آنان را از کشیده شدن به امور جنسی باز می دارد.
نوع تغذیه و کمیت و کیفیت آن در تشدید و تسکین شهوت بسیار مؤثر است، بنابر این جوانان آگاه سعی کنند از پرخوری اجتناب نموده، و از غذاهایی که در این زمینه مؤثر است استفاده نمایند. مثلا انواع غذاهای: لیمودار، گوشت ماده، کافور، ادویه، ترشی، قهوه...
چنانچه در کتابهای مختلف گیاهی و غذایی و جنسی نوشته شده برای تسکین شهوت مؤثر است(57).
از همه مهم تر تفریحات سالم، کوهنوردی، مسابقات علمی، ورزش روزمره بمقدار لازم، برنامه های بسیار سودمند، و در تقلیل و تسکین غریزه جنسی فوق العاده مفید می باشد.
در دین مقدس اسلام در مورد همه اینها دستورات خاصی داشته، و خود حضرات معصومین علیهم السلام، و در رأس آنان رسول خدا (صلی الله علیه و آله و سلم) دوستدار ورزشکاران بوده، و در موارد زیادی شخصاً در مسابقات ورزشی، شرکت فرموده، و برای برندگان جوائزی را اهداء نموده است(58).
و بالاخره جوانان غیر متأهل بیش از دیگران باید از صحنه های شهوت انگیز دوری گزینند، و از تماشای فیلم های خطرناک، و سریال های زناشوئی، و عکس های سکسی، و شنیدن صداهای مهیج دختران و زنان، و از حضور در مجالس نامطلوب کلوپ ها و پارتی ها و سینماها، و کنار ویدئوهای جنسی و تحریک آمیز، و خواندن موضوعات شهوت انگیز، و رفاقت و مصاحبت دوستان بوالهوس خودداری نمایند، و الا گرفتار دام های خطرناک شیطان، و شیاطین انسان نما خواهند بود، و ندامت و پشیمانی های بعدی نتیجه نخواهد داشت.
ما در اینجا عنان قلم را از ادامه این فصل طولانی به عقب کشیده، بار دیگر به طور فهرست وار به عوامل بازدارنده غرائز اشاره می نمائیم:
1 - عفت و خویشتن داری.
2 - حفظ حجاب، و ایجاد زمینه سالم.
3 - قاطعیت نظام اسلامی در کنترل مزاحمین.
4 - ادامه روزه داری، و اجتناب از پرخوری.
5 - اجتناب از تنویر، و رها کردن موهای بدن بمقدار کم.
6 - احیای حس غیرت، و ترس از عکس العمل ها.
7 - اجتناب از نگاه کردن به بیگانه و نامحرم.
8 - شرم و حیاء از مردم و خدا.
9 - تفریحات سالم، ورزش، تغذیه، اجتناب از مراکز شهوت انگیز (عوامل روزمره).
10 - تقوی و یاد خدا در همه حال.
نگارنده تضمین می کند که عوامل دهگانه جوانان را در برابر خطرهای جنسی بیمه نموده، و سعادت و سلامت آنان را از هر جهت فراهم می سازد.
خداوند به همه جوانان غیر متأهل، همسر مطلوب که درمان اصلی غریزه جنسی است روزی می فرماید.