فهرست کتاب


درمان

دکتر تیموتی برانتلی ترجمه:مهندس سیامک گردانی فر

پیشگفتار ناشر

دکتر تیموتی برانتلی بیشتر از بیست محققی بزرگ در علم داروهای طبیعی (ناتوروپاتیک) بوده است. در فعالیت هایی که ناشی از تجربیات ارزشمند او در سانتامونیکا و کالیفرنیا بود، تئوری های خود را با کار روی هزاران بیمار در مدت دو دهه تأیید کرد. مدرک BSc خود را از دانشگاه میامی، دو مدرک جداگانه در علم داروهای طبیعی را از مدرسه درمان طبیعی کلایتون و کالج بین المللی داروهای طبیعی و Ph.D. خود را از دانشگاه غربی پاسیفیک دریافت کرده است. دکتر برانتلی هم اکنون عضو هیأت مدیره سازمان پزشکی داروهای طبیعی آمریکا می باشد.
نشر شمسا افتخار دارد این اثر درمانی را که در نوع خود بی نظیر است منتشر کند شاید بتواند در امر بهبود بیماری های مختلف به ویژه سرطان و بیماری های قلبی و عروقی کمک بزرگی باشد.
طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی برای معالجه بیماری ها از گذشته ای دور (طب بوعلی) در فرهنگ پزشکی ما جایگاهی بس ارزشمند داشته و دارد. همچنین روایات فراوانی از ائمه معصومین (صلوات الله علیهم) در مورد شفابخش بودن برخی گیاهان و تأکید بر توکل به خداوند و اینکه هم درد و هم درمان از طرف اوست، در آموزه های دینی ما بسیار نقل شده است و جایگاهی والا دارد. از اینرو اتکاء به خداوند متعال در ارتقاء روحیه بیماران نقش اصلی را در فرایند بهبودی ایفا می کند، نکته مهمی که در این تألیف بسیار به چشم می خورد.
از ویژگی های دیگر این اثر اینکه دکتر برانتلی در عمل و در بوته آزمایش، روش ها و توصیه های علمی را آزموده است و از اینرو درمان های وی تجربه شده به حساب می آید و صرفاً ذهنی و نظری نیست. امید است این اثر علمی و تجربی بتواند به بهبودی بیماران کمک کند و اطلاعات پزشکی علاقه مندان را افزایش دهد.
در پایان از برادر ارجمند و خوش ذوق جناب مهندس سیامک گردانی فر که با کوشش فراوان این اثر را با ترجمه شیوا برگردانده و از جناب آقای هندیانی - مدیر محترم آزمایشگاه تخصصی بوعلی که با حمایت های خود انتشار این اثر را میسر ساختند، صمیمانه قدردانی می کنم.
من ا... توفیق
مدیر نشر شمسا

مقدمه مترجم

با وابستگی و استعداد طبیعی در هنر درمان بیماری ها، وقتی مادرش به سرطان مبتلا شد، دکتر برانتلی به سمت روش های تغذیه جدا از روش های پزشکی رایج کشیده شد. تجربه مشاهده زجر کشیدن و مرگ مادرش در نوجوانی او را عمیقاً مصمم کرد که جهت کمک به مردم راه هایی بیابد تا بهتر از سلامتی آنها حمایت کند.
او در میامی به دنیا آمد و رشد کرد و برای توسعه اطلاعاتش در درمان های طبیعی به لس آنجلس رفت. امروزه با تعداد زیادی از مراجعان جهت درمان بیماری ها روش هایش را به کار می برد. دکتر برانتلی مهارت های ارتباطی اش را با دانش وسیعش در مورد درمان بیماری ها ترکیب می کند تا تمایلاتش را برای کمک به مردم به سمت سلامتی مناسب واقعیت دهد.
با تحقیقات پایان نیافتنی در مورد درمان بیمارانش او قادر به کشف روش های درمانی درهم شکنی بیماری ها شده است و با این کتاب سعی در شریک کردن اطلاعات و تجربیاتش با مردم دارد. مأموریت او تقویت مردم با نشان دادن راه های ساده و قدرتمندی است که حلال مشکلاتشان باشد. امروزه او به تولید محصولاتی با فرمول های گیاهی و مغذی ادامه می دهد و همچنان در حال توسعه آنها است. او در فواصل زمانی کوتاه در برنامه های تلویزیونی و رادیویی برای شریک شدن اطلاعاتش با مردم به دلیل اهمیت خاصی که برای سلامت بودن و سلامت زیستن قائل است، ظاهر می شود.
اینجانب هم پس از مطالعه مندرجات این کتاب متوجه شدم که حقیقتاً برای رسیدن به شرایط سلامتی مناسب نیاز به تحولی اساسی در نحوه تغذیه ما با اراده شخصی و امکان دسترسی به مواد مغذی به جای مواد مضر تجاری است.
من یک مهندس مکانیک از دانشگاه ولورهمپتون انگلستان می باشم و سال ها است که پس از اتمام تحصیلاتم به کشور عزیزم بازگشته ام و مشغول به کار هستم. اکنون که بازنشسته شده ام با فراغت خاطر جهت انتقال محتویات این کتاب که به نظر من دانستن شان بسیار ضروریست اقدام به ترجمه آن کرده ام.
از همسر عزیز و مهربانم و خواهر و مادر گرامی ام که در تهیه و ترجمه این کتاب مشوقم بوده اند بسیار قدردانی می کنم. مطمئناً پس از مطالعه و درک مفاهیم پی خواهید برد که چقدر سلامتی شما ارزشمند و مقدس است و چگونه به آن برسید و از آن نگهداری کنید. مطمئناً هرگز به روش های غلط تغذیه سابق باز نخواهید گشت.
سیامک گردانی فر
آذر 1386

بخش اول: جستجو برای تعادل