فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

روش تهیه سوپ جوجه

الف) تهیه آب مرغ
یک جوجه را پس از تمیز کردن، و پوست کندن قطعه قطعه کرده، در ظرف بزرگی با مقدار کافی آب سرد می ریزند به صورتی که آب روی آن را بگیرد. یک هویج و یک پیاز درشت و چند دنده سیر و یک یا دو عدد برگ بو و کمی زردچوبه و نمک به آن اضافه کرده، چند ساعت حرارت می دهند تا خوب پخته شود. سپس آن را از روی آتش برداشته، از صافی رد می کنند تا گوشت و سبزی های داخل آن خارج شود. مایع به دست آمده را کنار می گذارند تا سرد شود و برای اینکه چربی آن گرفته شود آن را در یخچال قرار می دهند. پس از گذشت یک شب، یک ورقه قشر چربی روی سوپ ظاهر می شود که آن را برمی دارند. مایعی که به این ترتیب تهیه می شود، مایه تهیه سوپ جوجه است که در ایران اصطلاحاً به آن آب مرغ می گویند.
ب) تهیه سوپ جوجه طبق نسخه دکتر زیمنت برای بزرگسالانی که پرهیز از چربی دارند.
مواد مورد نیاز:
- در حدود یک لیتر آب مرغ بی چربی که طبق دستور پیش گفته تهیه شده باشد.
- یک عدد سیر که دارای حدود 15 دنده باشد.
- 5 شاخه جعفری خرده شده
- 6 شاخه گشنیز خرد شده
- یک قاشق مرباخوری فلفل قرمز تند ساییده شده (اگر به فلفل حساسیت نباشد)
- مقداری برگ های نعنای خرد شده
- مقداری برگ های ریحان خرد شده
- یک قاشق پودر کاری
سیر و پیاز را پوست کنده، با سایر سبزی ها خرد کرده، داخل آب مرغ نموده، حرارت می دهند تا آماده شود. این سوپ را ممکن است چهار قسمت کرده، هر قسمت را در شروع یک غذا به طور گرم مصرف کرد. در جریان حرارت دادن سوپ مرغ، استنشاق بخار آن نیز برای باز کردن کوفتگی های بینی و سینوس ها مؤثر است.
نسخه دیگری از دیگر کارشناسان برای تهیه سوپ مرغ مورد استفاده کودکان و جوانان
مواد لازم:
- در حدود 2 لیتز آب مرغ
- 250 گرم ماکارونی تازه
- شش دنده سیر
- یک عدد غده تازه زنجبیل که پوست آن گرفته و به چند قطعه تقسیم شده باشد.
- سه عدد غلاف فلفل قرمز تند خشک
- دو عدد پیاز که چند قطعه شده باشد.
- 240 گرم سینه مرغ که یبوست آن گرفته شده و به قطعات کوچک تقسیم شده باشد.
- چهار عدد پیازچه که ریز خرد شده باشد.
- و مقداری زرد چوبه و نمک.
ابتدا ماکارونی را در آب جوش ریخته و پس از آماده شدن کنار می گذارند. سپس در ظرفی آب مرغ را مخلوط با سیر، زنجبیل و فلفل قرمز، پیاز و ادویه حرارت می دهند تا جوش بیاید و آتش زیر آن را کم کرده، می گذارند تا 10 دقیقه ریرریز بجوشد. پس از آن قطعات مرغ را اضافه می کنند و حرارت می دهند تا پخته شود. در این موقع ماکارونی را به آن اضافه می کنند و کمی حرارت می دهند تا آماده شود. در آخر قطعات زنجبیل تازه و غلاف فلفل قرمز را از سوپ بیرون می آورند و سوپ را در کاسه ها ریخته، پیازچه های خرد شده را روی آن می ریزند. این سوپ جوجه برای شش عدد وعده کافی خواهد بود که باید هر بار به طور گرم از آن مصرف شود.
در نسخه دیگری، مقداری بامیه و سیب زمینی نیز به سوپ جوجه اضافه می کنند. و در نسخه دیگری باری تهیه سوپ جوجه از مواد زیر استفاده می شود: جو پوست کنده 50 گرم، هویج 500 گرم، نخود سبز 50 گرم، کرفس یک شاخه خرد شده، پیاز متوسط دو عدد خرد شده، سیب زمینی متوسط دو عدد، سیر یک عدد شامل چند دنده، و فلفل قرمز تند و کمرنگ.
این سوپ پس از پخته شدن باید با آب لیموترش تازه خورده شود. این سوپ در عین حال نوعی آش جو است که به عنوان غذای اصلی نیز مصرف می شود.
نکاتی که در استفاده از سوپ جوجه باید رعایت شود: طبق تحقیقات کارشناسان، اثر درمان سوپ جوجه فقط در حدود نیم ساعت باقی می ماند. بنابراین برای استفاده کامل از اثر درمانی آن، لازم است که مقدار بیشتری سوپ تهیه و در یخچال نگهداری شود و هر بار مقداری از آن را گرم کرده، مصرف نمود. به این ترتیب در هر روز چند بار و هر بار مقداری سوپ جوجه داغ مصرف شود تا ظرف یکی دو روز اثر درمانی آن منعکس گردد.
توصیه دیگر این است که می توان مقدار زیادی آب مرغ بی چربی که اساس تهیه سوپ جوجه است تهیه نمود و آن را در ظرف های یخ گیری فریزر ریخت که منجمد شود و هر بار یک یا چند تا مکعب های منجمد آب مرغ را برداشته، پس از ذوب کردن برای تهیه سوپ مرغ تازه استفاده کرد. آب مرغ منجمد را می توان تا شش ماه در فریزر نگه داشت و در مواقع سرماخوردگی در ظرف سال مرتباً از آن استفاده کرد. در اینجا باید افزود اشخاصی که علاقه مند باشند از دم کرده های گیاهی نیز برای کنترل سرماخوردگی و انفلوانزای ساده استفاده کنند می توانند از گیاهان دارویی نظیر ریشه کتیرا، مغز ریشه شیرین بیان، اکیناشیا، زنجبیل، انیس، خطمی، ریش بز، اقطی، یاس زرد و پوست بید استفاده نمایند. در گیاه ریش بز یا افدرا دو ماده فعال مفید وجود دارد به نام افدرین(60) و پزودوافدرین(61). ماده پزودوافدرین آنچنان مؤثر است که در ساختن برخی داروهای بدون نسخه سرماخوردگی نظیر سودافد(62) به کار می رود.(63)
مراقبت های ساده دیگر
1. استراحت؛ به نظر کارشناسان شاید بزرگترین اشتباهی که غالب اشخاص در آغاز سرماخوردگی می کنند این است که به جای استراحت اصرار دارند با خوردن یک مسکن قوی کمی آرام گرفته، از خانه خارج شده و به فعالیت روزانه خود ادامه دهند. با این روش نه تنها به توانایی سیستم دفاع طبیعی بدن برای مبارزه با بیماری لطمه می زنند بلکه با رفتن بین مردم موجب پخش شدن و گسترش ویروس بیماری شده و عده دیگری را نیز آلوده می نمایند. در صورتی که اگر یکی دو روز ضمن استفاده از کمک های اولیه اشاره شده استراحت کنند بهبود بیماری سریعتر خواهد بود.
2. خوردن روزانه 8 - 6 لیوان آب ساده و یا مخلوط با آب لیموترش تازه به تسریع بهبود بیماری بسیار کمک می کند. زیرا در آغاز بیماری، برای دفع سموم و فضولات سلولی که در جریان مبارزه ضدویروسی ایجاد شده اند، بدن انسان نیاز به آب دارد که آنها را شسته و خارج سازد. به علاوه تنفس هوای مرطوب و خنک نیز در این دوره برای جلوگیری از خشک شدن بینی و مجاری تنفسی بسیار مؤثر است زیرا خشک شدن مجاری تنفسی زمینه را برای استقرار و تکثیر ویروش بیشتر آماده می سازد. و مرطوب نگه داشتن هوای خانه برای تحقق این نظر بسیار مفید است. وجود گیاهان آپارتمانی در داخل خانه برای مرطوب نگه داشتن هوای خانه مؤثر است و بخصوص در مناطق دارای هوای خشک (مانند تهران و اغلب شهرهای ایران) گذرادن ظرفی پر از آب در بالای رادیاتورها و یا روی شعله کم اجاق های آشپزخانه برای مرطوب نگه داشتن هوای خانه سودمند است. بدیهی است که آب این ظرف ها باید مرتباً تجدید شود و اگر چند برگ اوکالیپتس در آنها انداخته شود، تنفس بخار ضدعفونی کننده آن بیشتر یاری سان است.
3. شستشو و تخلیه منظم بینی با آب نمک رقیق: برای این کار می توان یک قاشق چایخوری کوچک نمک طعام را در یک لیوان آب مخلوط کرد و مقداری از آن را - داخل بینی بالا کشید. باید سر را کمی بالا گرفت، یک بار تنفس کنند که مایع کاملاً داخل مجاری بینی شود و پس از آن بینی را کاملاً تخلیه نمایند. و چون متأسفانه ویروس تخلیه نمایند. و چون متأسفانه ویروس سرماخوردگی بسیار مقاوم است و مدتی در هر شرایط زنده می ماند، دستگیره در اطاق ها و روی نرده پله ها و میله های موجود در وسایل نقلیه عمومی و نظایر آن تا مدت ها آلوده به ویروس هستند. بنابرین لازم است که مرتباً دست ها با آب گرم و صابون خوب شسته شود. تا حال در حدود 200 نوع ویروس سرماخوردگی شناسایی شده است و در فصول تغییر هوا و سرما، احتمال مبتلا شدن بسیار است. به خصوص به کودکان که از مجتمع های آموزشی و مدارس به خانه باز می گردند باید تأکید شود که دست های خود را با آب و صابون بشویند.
4. در موقع عطسه سرفه کردن باید مراقب بود که جلوی دهان بسته باشد. تحقیقات نشان می دهد که در هر عطسه ممکن است ذرات حامل ویروس از داخل دهان و بینی تا چند متر پخش شود و این ویروس ها با سرعت 300 کیلومتر در ساعت به اطراف گسترش می یابند. بهترین راه آن است که با دستمال کاغذی مانعی در مقابل دهان ایجاد شود و پس از آن دستمال کاغذی به محل سربسته زباله انداخته شود. استفاده از دستمال پارچه ای برای این کار صحیح نیست زیرا ذرات حاوی ویروس در داخل دستمال می مانند و موجب آلودگی های وسیعی می شوند. ضمناً نباید مانع از بروز عطسه شد، زیرا ممکن است این کار موجب شود ویروس ها به فشار قسمتی از گوش را آلوده کنند. اگر تصادفاً عطسه ای ناگهانی بروز کند که فرصت تهیه دستمال کاغذی نباشد ناچار باید با دست ها جلوی بینی و دهان گرفته و بلافاصله دست ها با آب و صابون شسته بود.

...................) Anotates (.................
1) food pharmacy
2) aids
3) LDL
4) Multiple Sclerosis
5) Parkinsons s disease
6) Psoriasis
7) Interferon
8) Yin
9) Yang
10) John Potter
11) Pliny
12) Taxol
13) Taxus brevifolia
14) T. baccata
15) Non heme iron
16) fe
17) Heme iron
18) Lycopene
19) Olongیا چای قرمز نوعی چای است که برای تهیه آن برگ های گیاه چای نیمه تخمیر می شود و در نتیجه از نظر کیفیت بیم چای سیاه و چای سبز قرار دارد.
20) Polyphenols
21) بتا کاروتن از مواد ضد اکسید کننده است که در سبزی های سبز تیره و یا با رنگ نارنجی به مقدار قابل ملاحظه ای وجود دارد و در بدن در اثر هیدرولیز به ویتامین A تبدیل می شود.
22)
23) Wheat germ
24) GTF )Clucose Tolerance Factor(
25) kombucha
26) heatlth food stores
27) Manchurian mushroom tea
28) Wunderpilz
29) Hongo
30) Teewas
31) Ethyl alcohol
32) FDA
33) Acidosis؛ وجود اسید زاید بر اندازه مجاز در بدن.
34) Glutathione
35) Macropage
36) Won Song
37) Allicin؛ یک ترکیب شیمیایی به شکل مایع است به فرمول شیمیایی C6h01OS2 با بوی سیر و خواص ضدباکتری که از طریق عمل آنزیمی از ترکیب شیمیایی Alliin حاصل می شود.
38) Alliin؛ یک اسیدآمینه مبلور است به فرمول C6H11NO3S که در روغن سیر وجود دارد.
39) Natural Killercells
40) Elson Haas
41) Steven R. Mostow
42) Theophlline
43) Quercetin
44) Stephen Renard
45) Neutrophils
46) Irwin Ziment
47) Cysteine
48) Acetylcysteine
49) disease English
50) Paul Bosland
51) Mucokinetic
52) Vagus
53) Capsaicin
54) Guaifenesin
55) Robitussin
56) Actifed
57) S. Carboxy methylcysteine
58) Mucodyne
59) Allyl isothiocyanate
60) Ephedrine
61) pseudoephedrine
در جریان برگزاری بازی های المپیک 2000 سیدنی ضمن گزارش اخبار مربوط به قهرمانی ها و شکست ها، رویدادهای قابل توجه خبری دیگری نیز اعلام شد که چون در ارتباط با اثر دارویی قوی ترکیب شیمیایی پزودوافدوین است برای اطلاع خوانندگان در اینجا به آن اشاره می شود. خبر این بود: دختر ورزشکار شانزده ساله اهل رومانی قهرمان ژیمناستیک که به مدال طلا دست یافت پس از معاینه معلوم شد که از داروی پزودوافدرین استفاده کرده است و چون مصرف این ماده شیمیایی گیاهی در عرف ورزشی المپیک دوپینگ محسوب می شود مدال طلای او پس گرفته شد و به علاوه پزشکی که ظاهراً برای کنترل سرماخرودگی این دارو را برای ورزشگار قهرمان رومانی تجویز کرده بود نیز اخراج شد.
62) Sudafed
63) برای اطلاع از طرز استفاده و خواض مشروح این گیاهان دارویی علاقه مندان می توانند به مجموعه کتاب های معارف گیاهی از انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی مراجعه نمایند.