فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

لیموترش

ویتامین C یکی از مفیدترین موادی است که برای کنترل انواع ناراحتی ها به انسان کمک می کند. از جمله در فصل های سرد سال، ویتامین C بیشتر از هر چیز مورد تقاضاست. خوشبختانه لیموترش منبع غنی ویتامین C بیشتر از هر چیز مورد تقاضاست. خوشبختانه لیموترش منبع غنی ویتامین C و مواد معنی است که در پیشگیری و کنترل بیماری ها سهم بسزایی دارند. ویتامین C و مواد معدنی است که در پیشگیری و کنترل بیماری ها سهم بسزایی دارند. ویتامین C مقدار هیستامین را کاهش می دهد و به عبارت دیگر نوعی ضدهیستامین طبیعی و ملایم است. هیستامین از ترکیب های شیمیایی طبیعی بدن است که ممکن است موجب قرمز شدن چشم و آبریزش از بینی و اشک چشم شود. با خوردن عصاره لیموترش تازه می توان با این عوارض سرماخوردگی مقابله کرد. در یک لیموترش نسبتاً بزرگ در حدود 45 میلی گرم ویتامین C وجود دارد که 75 درصد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند. در فرآورده های غذایی که برای کنترل سرماخوردگی تهیه می شود - نظیر سوپ جوجه - عصاره لیموترش تازه سهم زیادی در افزایش تأثیر درمانی آنها دارد.

سوپ جوجه

سوپ جو علایم و ناراحتی های سرماخوردگی را سریعا کاهش می دهد؛ حرارت آن جریان ترشحات مخاط بینی را تسهیل می کند و قبل از اینکه جرم های میکروبی وقت کافی برای استقرار و تکثیر داشته باشند آنها را خارج می سازد. جالب این است که این اثر شفابخش تنها ناشی از حرارت سوپ جو نیست زیرا آب داغ به تنهایی چنین اثری ندارد و تنها از حرارت سوپ جوجه چنین اثر شفابخشی دیده می شود. ظاهرا اثر شفابخش سوپ جوجه در عطر و بوی خوش و طعم دلپذیر آن نهفته است که این شرایط را آب داغ ندارد و قطعا در سوپ جوجه ماده شفابخشی وجود دارد که منشأ این خاصیت است.
دکتر استفن رنارد(44)، استاد گروه پزشکی داخلی در دانشگاه نبراسکا در تحقیقی که در مورد اثر سوپ جوجه خانگی انجام داده، دریافته است که سوپ جوجه فعالیت نوتروفیل ها(45) را کاهش می دهد. نوتروفیل ها گلبول های سفید خون هستند که در مواقع سرما خوردگی به محل التهاب جلب شده، موجب ایجاد و تشدید ترشحات مخاطی و تحریک مجاری هوا می شوند.
محققان ضمنا فکر می کنند که قسمتی از خواص شفابخش سوپ جوجه ممکن است در نفس ساختمان جوجه نهفته باشد. از جمله طبق نظر دکتر زیمنت(46)، استاد پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا در لس آنجلس، در جوجه نوعی اسید آمینه به نام سیستئین(47) یافت می شود که از نظر ترکیب شیمیایی و خاصیت، شبیه داروی استیل سیستئین(48) است و معمولا در پزشکی رسمی از استیل - سیستئین برای درمان بیماران مبتلا به برونشیت و سایر عفونت های مجاری تنفسی استفاده می شود. دکتر زیمنت می گوید اصولا ماده استیل سیستئین بدوا به طور طبیعی از پرها و پوست جوجه گرفته شده است. دکتر زیمنت که از محققان معروف سرماخوردگی و انفلوانزاست و سال های متمادی در این رشته از بیماری ها تجربیاتی دارد، یک پزشک انگلیسی است که پس از سال ها طبابت در انگلستان به امریکا مهاجرت کرده و در دانشگاه کالیفرینا در سمت استاد و در عین حال رئیس گروه بیماریهای هاضمه اشتغال دارد. او همچنین کتاب های متعددی در این زمینه نوشته است.
دکتر زیمنت می گوید در آب و هوای بسیار نامناسب انگلستان که مردم آن در اعتیاد به دخانیات و سرماخوردگی مشهورند بیماری سرماخوردگی و برونشیت آنچنان شایع است که خودشان آن را بیماری انگلیسی(49) می نامند، علت آن است که مردم معمولا بیشتر از غذاهای ساده و غیر تند استفاده می کنند. ولی در کالیفرنیا بیشتر غذاهای مکزیکی و تایلندی و هندی تند و تیز با ادویه تند مصرف می شود که برای ریه مفید است. از این رو بیماری های ریوی در آنجا خیلی کم است. آمار نشان می دهد که مکزیکی ها و تایلندی ها و هندی های ساکن کالیفرنیا به رغم اعتیاد شدیدی که به دخانیات دارند، با این حال بسیار کم به برونشیت مبتلا می شوند، زیرا صرف نظر از هوای ملایم کالیفرنیا، آنها از غذاهای تهیه شده با گیاهان گرم و تند و تیز استفاده می کنند.
دکتر زیمنت توصیه می کند هر به وقت به سرماخودرگی مبتلا می شوید بلافاصه در شروع بیماری و قبل از اینکه ویروس ها مستقر شده و تکثیر یابند یک قاشق مرب خوری ترب تند و یا نیم قاشق مربا خوری فلفل قرمز تند ساییده شده را در یک لیوان آب دغ با کمی عسل خام مخلوط کرده، سربکشید و نتیجه فوری آن را برای رفع ناراحتی سرماخوردگی و حلقو گلو ببینید؛ و یا از یک سوپ جو که مقداری سیر و مقداری فلفل قرمز تند در آن ریخته شده باشد استفاده کنید.
به نظر دکتر زیمنت، غرغره آب گرم که حدود 10 قطره سس تند در آن ریخته شده باشد نیز مؤثر است به خصوص که به رفع گرفتگی سینوس ها هم کمک می کند.
دکتر پل بوسند(50) استاد گروه باغبانی دانشگاه ایالتی لاس کروسز در نیو مکزیکو و بنیان گذار مؤسسه تحقیقات آثار درمانی فلفل قرمز تند در آن دانشگاه می گوید که برای استفاده از خواص درمانی فلفل قرمز تند نیازی نیست که مقدار زیادی مصرف شود. تنها کافی است حدود نصف قاشق مربا خوری فلفل قرمز تند ساییده شده یا 10 قطره سس تند فلفل قرمز را در یک کاسه سوپ جوجه داغ بریزید و میل کیند. این روشی است که در نیومکزیکو در موارد سرما خوردگی عمل می شود و همیشه نتیجه خوبی دارد.
گیاهان تند و گرم از قرن ها پیش در طب سنتی در موارد سرما خوردگی و برونشیت تجویز می شده و از خردل برای این ناراحتی های ریه استفاده می شده است. تقریبا تمام پزشکان طب سنتی ایرانی و چینی و یونانی استفاده از سیر را برای رفع ناراحتی های سینه تجویز می کردند و خردل را برای آسم و سرفه و التهاب سینه به کار می بردند زیرا برای اخراج اخلاط چسبنده بسیار مؤثرند. در موارد برونشیت های مزمن که اغلب در اثر دخانیات ایجاد می شود، اخلاط خیلی سفت و چسبنده می شود و به دیواره مجاری تنفسی می چسبند و تارهای تنفسی نیز در اثر این بیماری خاصیت مقاومت و نیروی ایجاد ترشحات علیه اخلاط را از دست می دهند. در نتیجه سرفه های شدید ایجاد و پس از مدتی عفونی می شود و مجاری عبور هوا متورم شده، تنفس مشکل می شود. پزشکان طب سنتی معتقدند که گیاهان تند خاصیت از جا کندن اخلاط را دارند و به علاوه اخلاط را رقیق کرده، آن را خارج می سازند. داروهای جدیدی که برای اخراج اخلاط ساخته شده اند نیز در مورد خواص آنها غالبا نوشته می شود: موکوکینتیک(51)؛ یعنی خلط آور.
دکتر زیمنت نظریه تأثیر گیاهان تند و گرم را چنین تشریح می کند: یک گیاه تند همین که وارد معده شود گیرنده ها را تحریک کرده، یک سیگنال از طریق عصب واگوس(52) به مغز می فرستد که فورا به ریه ها منعکس می شود و در آنجا غدد برونشیتی را تحریک می کند تا ترشحات خود را افزایش دهند. از آنجا که اعصاب در تمام طول مجاری از دهان تا معده نیز تحریک می شوند این عکس العمل موجب تحریک غددی که مسئول ترشحات و ریزش آب از چشم و بینی هستند نیز می شود. این ترشحات باعث رقیق شدن و شل شدن اخلاط و کنده شدن و خروج آنها از بینی و سینوس ها می شود. در ریه ها رقیق شدن اخلاط، بلغم را شل می کنند و یا موجب می شوند که غده ها کمتر اخلاط سفت چسبنده تولید کنند و در نتیجه براحتی خارج می شوند.
ترکیب شیمیایی در فلفل قرمز که باعث تحریک ترشحات و پاک کردن بینی می شود، ماده ای است به نام کاپسایی سین(53) که تند و تیزی فلفل قرمز تند ناشی از آن است. زیمنت اضافه می کند که کاپسایی - سین از مشتقات ترکیبی گروه داروای شیمیایی به نام گائی فنزین(54) است و داروی گائی فنزین یک داروی سینه است که ماده فعال 75 درصد داروهای سینه ای و همچنین سایر اکسپکتوران ها نظیر روبی توسین(55) و شربت ویکس و آکتی فد(56) و نظایر آن را تشکیل می دهد. و خردل و ترب تند و کاری و سیر نیز نظیر همین اثر را دارند و غدد ترشحی برونش ها را تحریک می کنند.
یکی از مهمترین داروهای سینه ای زیمنت، سیر است. او معتقد است که سیر در درمان سرماخوردگی غوغا می کند. در سیر ماده ای به نام آلی ئین وجود دارد که خیلی نزدیک به داروی شیمیایی اس - کربوکسی میتل سیستئین(57) یا موکودین(58) است که از داروهای معروف و مؤثر اروپایی برای تنظیم اخلاط هستند. سیر اگر با اروپایی برای تنظیم اخلاط هستند. سیر اگر با ویتامین C خورده شود از آنها نیز بیشتر مؤثر است زیرا ویتامین C کمک می کند که ماده آلی ئین سیر به یکی ترکیبی که از نظر شیمیایی خیلی شبیه موکودین است تبدیل شود.
برای تأثیر بیشتر سیر توصیه می شود که دنده ها خام سیر بدون اینکه خرد شوند مصرف و خورده شود و یا اگر بلع و خوردن سیر خام خرد نشده که سفت است مشکل است، برای چند ثانیه در حرارتی که آن را نرم کند گذارده شود. به این ترتیب مانع از تبدیل ماده آل ئین به آلی سین که خواص دیگری دارد می شویم. زیرا سیر اگر در خارج از دهان خرد شود آلی ئین آن به آلی سین تبدیل می شود. بدیهی است نیز قسمت عمده خواص دارویی را داراست ولی از نظر خاصیت سینه ای ضعیفتر از آلی ئین است. در خردل ماده ای به نام آلین ایزوتیوسیانات(59) وجود دارد که شبیه آلی ئین سیر است. توصیه زیمنت این است که اگر سرماخوردگی یا مشکل سینوس و یا احتقان ریه و یا آسم و برونشیت و عسرالنفس دارید و یا اگر فکر می کنید در معرض ابتلا به هر یک از اینها هستید، از سوپ و غذاهای داغ توأم با گیاهان تند استفاده کنید.
بدیهی است اگر کسی به تمام یا برخی از گیاهان تند حساسیت داشته باشد متأسفانه از آن گیاه حساسیت زا نمی تواند استفاده کند و مصرف این نوع گیاهان را باید با مشورت کارشناس انجام دهد. برای تهیه سوپ جوجه طبی، دکتر زیمنت و سایر کارشناسان نسخه هایی را پیشنهاد کرده اند که در اینجا به تعدادی از آنها اشاره می شود.

روش تهیه سوپ جوجه

الف) تهیه آب مرغ
یک جوجه را پس از تمیز کردن، و پوست کندن قطعه قطعه کرده، در ظرف بزرگی با مقدار کافی آب سرد می ریزند به صورتی که آب روی آن را بگیرد. یک هویج و یک پیاز درشت و چند دنده سیر و یک یا دو عدد برگ بو و کمی زردچوبه و نمک به آن اضافه کرده، چند ساعت حرارت می دهند تا خوب پخته شود. سپس آن را از روی آتش برداشته، از صافی رد می کنند تا گوشت و سبزی های داخل آن خارج شود. مایع به دست آمده را کنار می گذارند تا سرد شود و برای اینکه چربی آن گرفته شود آن را در یخچال قرار می دهند. پس از گذشت یک شب، یک ورقه قشر چربی روی سوپ ظاهر می شود که آن را برمی دارند. مایعی که به این ترتیب تهیه می شود، مایه تهیه سوپ جوجه است که در ایران اصطلاحاً به آن آب مرغ می گویند.
ب) تهیه سوپ جوجه طبق نسخه دکتر زیمنت برای بزرگسالانی که پرهیز از چربی دارند.
مواد مورد نیاز:
- در حدود یک لیتر آب مرغ بی چربی که طبق دستور پیش گفته تهیه شده باشد.
- یک عدد سیر که دارای حدود 15 دنده باشد.
- 5 شاخه جعفری خرده شده
- 6 شاخه گشنیز خرد شده
- یک قاشق مرباخوری فلفل قرمز تند ساییده شده (اگر به فلفل حساسیت نباشد)
- مقداری برگ های نعنای خرد شده
- مقداری برگ های ریحان خرد شده
- یک قاشق پودر کاری
سیر و پیاز را پوست کنده، با سایر سبزی ها خرد کرده، داخل آب مرغ نموده، حرارت می دهند تا آماده شود. این سوپ را ممکن است چهار قسمت کرده، هر قسمت را در شروع یک غذا به طور گرم مصرف کرد. در جریان حرارت دادن سوپ مرغ، استنشاق بخار آن نیز برای باز کردن کوفتگی های بینی و سینوس ها مؤثر است.
نسخه دیگری از دیگر کارشناسان برای تهیه سوپ مرغ مورد استفاده کودکان و جوانان
مواد لازم:
- در حدود 2 لیتز آب مرغ
- 250 گرم ماکارونی تازه
- شش دنده سیر
- یک عدد غده تازه زنجبیل که پوست آن گرفته و به چند قطعه تقسیم شده باشد.
- سه عدد غلاف فلفل قرمز تند خشک
- دو عدد پیاز که چند قطعه شده باشد.
- 240 گرم سینه مرغ که یبوست آن گرفته شده و به قطعات کوچک تقسیم شده باشد.
- چهار عدد پیازچه که ریز خرد شده باشد.
- و مقداری زرد چوبه و نمک.
ابتدا ماکارونی را در آب جوش ریخته و پس از آماده شدن کنار می گذارند. سپس در ظرفی آب مرغ را مخلوط با سیر، زنجبیل و فلفل قرمز، پیاز و ادویه حرارت می دهند تا جوش بیاید و آتش زیر آن را کم کرده، می گذارند تا 10 دقیقه ریرریز بجوشد. پس از آن قطعات مرغ را اضافه می کنند و حرارت می دهند تا پخته شود. در این موقع ماکارونی را به آن اضافه می کنند و کمی حرارت می دهند تا آماده شود. در آخر قطعات زنجبیل تازه و غلاف فلفل قرمز را از سوپ بیرون می آورند و سوپ را در کاسه ها ریخته، پیازچه های خرد شده را روی آن می ریزند. این سوپ جوجه برای شش عدد وعده کافی خواهد بود که باید هر بار به طور گرم از آن مصرف شود.
در نسخه دیگری، مقداری بامیه و سیب زمینی نیز به سوپ جوجه اضافه می کنند. و در نسخه دیگری باری تهیه سوپ جوجه از مواد زیر استفاده می شود: جو پوست کنده 50 گرم، هویج 500 گرم، نخود سبز 50 گرم، کرفس یک شاخه خرد شده، پیاز متوسط دو عدد خرد شده، سیب زمینی متوسط دو عدد، سیر یک عدد شامل چند دنده، و فلفل قرمز تند و کمرنگ.
این سوپ پس از پخته شدن باید با آب لیموترش تازه خورده شود. این سوپ در عین حال نوعی آش جو است که به عنوان غذای اصلی نیز مصرف می شود.
نکاتی که در استفاده از سوپ جوجه باید رعایت شود: طبق تحقیقات کارشناسان، اثر درمان سوپ جوجه فقط در حدود نیم ساعت باقی می ماند. بنابراین برای استفاده کامل از اثر درمانی آن، لازم است که مقدار بیشتری سوپ تهیه و در یخچال نگهداری شود و هر بار مقداری از آن را گرم کرده، مصرف نمود. به این ترتیب در هر روز چند بار و هر بار مقداری سوپ جوجه داغ مصرف شود تا ظرف یکی دو روز اثر درمانی آن منعکس گردد.
توصیه دیگر این است که می توان مقدار زیادی آب مرغ بی چربی که اساس تهیه سوپ جوجه است تهیه نمود و آن را در ظرف های یخ گیری فریزر ریخت که منجمد شود و هر بار یک یا چند تا مکعب های منجمد آب مرغ را برداشته، پس از ذوب کردن برای تهیه سوپ مرغ تازه استفاده کرد. آب مرغ منجمد را می توان تا شش ماه در فریزر نگه داشت و در مواقع سرماخوردگی در ظرف سال مرتباً از آن استفاده کرد. در اینجا باید افزود اشخاصی که علاقه مند باشند از دم کرده های گیاهی نیز برای کنترل سرماخوردگی و انفلوانزای ساده استفاده کنند می توانند از گیاهان دارویی نظیر ریشه کتیرا، مغز ریشه شیرین بیان، اکیناشیا، زنجبیل، انیس، خطمی، ریش بز، اقطی، یاس زرد و پوست بید استفاده نمایند. در گیاه ریش بز یا افدرا دو ماده فعال مفید وجود دارد به نام افدرین(60) و پزودوافدرین(61). ماده پزودوافدرین آنچنان مؤثر است که در ساختن برخی داروهای بدون نسخه سرماخوردگی نظیر سودافد(62) به کار می رود.(63)
مراقبت های ساده دیگر
1. استراحت؛ به نظر کارشناسان شاید بزرگترین اشتباهی که غالب اشخاص در آغاز سرماخوردگی می کنند این است که به جای استراحت اصرار دارند با خوردن یک مسکن قوی کمی آرام گرفته، از خانه خارج شده و به فعالیت روزانه خود ادامه دهند. با این روش نه تنها به توانایی سیستم دفاع طبیعی بدن برای مبارزه با بیماری لطمه می زنند بلکه با رفتن بین مردم موجب پخش شدن و گسترش ویروس بیماری شده و عده دیگری را نیز آلوده می نمایند. در صورتی که اگر یکی دو روز ضمن استفاده از کمک های اولیه اشاره شده استراحت کنند بهبود بیماری سریعتر خواهد بود.
2. خوردن روزانه 8 - 6 لیوان آب ساده و یا مخلوط با آب لیموترش تازه به تسریع بهبود بیماری بسیار کمک می کند. زیرا در آغاز بیماری، برای دفع سموم و فضولات سلولی که در جریان مبارزه ضدویروسی ایجاد شده اند، بدن انسان نیاز به آب دارد که آنها را شسته و خارج سازد. به علاوه تنفس هوای مرطوب و خنک نیز در این دوره برای جلوگیری از خشک شدن بینی و مجاری تنفسی بسیار مؤثر است زیرا خشک شدن مجاری تنفسی زمینه را برای استقرار و تکثیر ویروش بیشتر آماده می سازد. و مرطوب نگه داشتن هوای خانه برای تحقق این نظر بسیار مفید است. وجود گیاهان آپارتمانی در داخل خانه برای مرطوب نگه داشتن هوای خانه مؤثر است و بخصوص در مناطق دارای هوای خشک (مانند تهران و اغلب شهرهای ایران) گذرادن ظرفی پر از آب در بالای رادیاتورها و یا روی شعله کم اجاق های آشپزخانه برای مرطوب نگه داشتن هوای خانه سودمند است. بدیهی است که آب این ظرف ها باید مرتباً تجدید شود و اگر چند برگ اوکالیپتس در آنها انداخته شود، تنفس بخار ضدعفونی کننده آن بیشتر یاری سان است.
3. شستشو و تخلیه منظم بینی با آب نمک رقیق: برای این کار می توان یک قاشق چایخوری کوچک نمک طعام را در یک لیوان آب مخلوط کرد و مقداری از آن را - داخل بینی بالا کشید. باید سر را کمی بالا گرفت، یک بار تنفس کنند که مایع کاملاً داخل مجاری بینی شود و پس از آن بینی را کاملاً تخلیه نمایند. و چون متأسفانه ویروس تخلیه نمایند. و چون متأسفانه ویروس سرماخوردگی بسیار مقاوم است و مدتی در هر شرایط زنده می ماند، دستگیره در اطاق ها و روی نرده پله ها و میله های موجود در وسایل نقلیه عمومی و نظایر آن تا مدت ها آلوده به ویروس هستند. بنابرین لازم است که مرتباً دست ها با آب گرم و صابون خوب شسته شود. تا حال در حدود 200 نوع ویروس سرماخوردگی شناسایی شده است و در فصول تغییر هوا و سرما، احتمال مبتلا شدن بسیار است. به خصوص به کودکان که از مجتمع های آموزشی و مدارس به خانه باز می گردند باید تأکید شود که دست های خود را با آب و صابون بشویند.
4. در موقع عطسه سرفه کردن باید مراقب بود که جلوی دهان بسته باشد. تحقیقات نشان می دهد که در هر عطسه ممکن است ذرات حامل ویروس از داخل دهان و بینی تا چند متر پخش شود و این ویروس ها با سرعت 300 کیلومتر در ساعت به اطراف گسترش می یابند. بهترین راه آن است که با دستمال کاغذی مانعی در مقابل دهان ایجاد شود و پس از آن دستمال کاغذی به محل سربسته زباله انداخته شود. استفاده از دستمال پارچه ای برای این کار صحیح نیست زیرا ذرات حاوی ویروس در داخل دستمال می مانند و موجب آلودگی های وسیعی می شوند. ضمناً نباید مانع از بروز عطسه شد، زیرا ممکن است این کار موجب شود ویروس ها به فشار قسمتی از گوش را آلوده کنند. اگر تصادفاً عطسه ای ناگهانی بروز کند که فرصت تهیه دستمال کاغذی نباشد ناچار باید با دست ها جلوی بینی و دهان گرفته و بلافاصله دست ها با آب و صابون شسته بود.

...................) Anotates (.................
1) food pharmacy
2) aids
3) LDL
4) Multiple Sclerosis
5) Parkinsons s disease
6) Psoriasis
7) Interferon
8) Yin
9) Yang
10) John Potter
11) Pliny
12) Taxol
13) Taxus brevifolia
14) T. baccata
15) Non heme iron
16) fe
17) Heme iron
18) Lycopene
19) Olongیا چای قرمز نوعی چای است که برای تهیه آن برگ های گیاه چای نیمه تخمیر می شود و در نتیجه از نظر کیفیت بیم چای سیاه و چای سبز قرار دارد.
20) Polyphenols
21) بتا کاروتن از مواد ضد اکسید کننده است که در سبزی های سبز تیره و یا با رنگ نارنجی به مقدار قابل ملاحظه ای وجود دارد و در بدن در اثر هیدرولیز به ویتامین A تبدیل می شود.
22)
23) Wheat germ
24) GTF )Clucose Tolerance Factor(
25) kombucha
26) heatlth food stores
27) Manchurian mushroom tea
28) Wunderpilz
29) Hongo
30) Teewas
31) Ethyl alcohol
32) FDA
33) Acidosis؛ وجود اسید زاید بر اندازه مجاز در بدن.
34) Glutathione
35) Macropage
36) Won Song
37) Allicin؛ یک ترکیب شیمیایی به شکل مایع است به فرمول شیمیایی C6h01OS2 با بوی سیر و خواص ضدباکتری که از طریق عمل آنزیمی از ترکیب شیمیایی Alliin حاصل می شود.
38) Alliin؛ یک اسیدآمینه مبلور است به فرمول C6H11NO3S که در روغن سیر وجود دارد.
39) Natural Killercells
40) Elson Haas
41) Steven R. Mostow
42) Theophlline
43) Quercetin
44) Stephen Renard
45) Neutrophils
46) Irwin Ziment
47) Cysteine
48) Acetylcysteine
49) disease English
50) Paul Bosland
51) Mucokinetic
52) Vagus
53) Capsaicin
54) Guaifenesin
55) Robitussin
56) Actifed
57) S. Carboxy methylcysteine
58) Mucodyne
59) Allyl isothiocyanate
60) Ephedrine
61) pseudoephedrine
در جریان برگزاری بازی های المپیک 2000 سیدنی ضمن گزارش اخبار مربوط به قهرمانی ها و شکست ها، رویدادهای قابل توجه خبری دیگری نیز اعلام شد که چون در ارتباط با اثر دارویی قوی ترکیب شیمیایی پزودوافدوین است برای اطلاع خوانندگان در اینجا به آن اشاره می شود. خبر این بود: دختر ورزشکار شانزده ساله اهل رومانی قهرمان ژیمناستیک که به مدال طلا دست یافت پس از معاینه معلوم شد که از داروی پزودوافدرین استفاده کرده است و چون مصرف این ماده شیمیایی گیاهی در عرف ورزشی المپیک دوپینگ محسوب می شود مدال طلای او پس گرفته شد و به علاوه پزشکی که ظاهراً برای کنترل سرماخرودگی این دارو را برای ورزشگار قهرمان رومانی تجویز کرده بود نیز اخراج شد.
62) Sudafed
63) برای اطلاع از طرز استفاده و خواض مشروح این گیاهان دارویی علاقه مندان می توانند به مجموعه کتاب های معارف گیاهی از انتشارات دفتر نشر فرهنگ اسلامی مراجعه نمایند.