فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

مایعات گرم

تحقیقات نشان می دهد که خوردن یک لیوان چای داغ به دنبال یک کاسه سوپ جوجه داغ از مؤثرترین درمان های خانگی برای سرماخوردگی و انفلوانزا است. و اگر سوپ داغ با کمی فلفل قرمز تند ساییده و یا سایر ادویه تند خورده شود به این بین بردن گرفتگی و کونژسیون و همچنین تقویت سیستم دفاع طبیعی بدن بسیار کمک می کند. دکتر استیون موستا(41)، رئیس انجمن تحقیقات پیشگیری بیماری های ذات الریه و انفلوانزا در ایالت دنور امریکا می گوید چای دارای ترکیباتی است به نام تئوفیلین(42) که برای باز کردن گرفتگی مؤثر است.
به علاوه در چای مقداری ماده مفید کورستین(43) وجود دارد - به مهار کردن تکثیر ویروس ها بسیار کمک می کند.

نقش نخودسبز

درن خود سبز مواد بسیار مفیدی از جمله ویتامین C و فایبر و کلروفیل یافت می شود و این دانه را در ردیف دانه های بسیار شفابخش درمانی قرار می دهد. در نیم پیمانه نخود سبز پخته در حدود 4 گرم فایبر وجود دارد. نخودسبز برای کاهش علامت ها و ناراحتی های سرماخوردگی بسیار مؤثر است. برای اینه مواد مفید نخودسبز در جریان پختن از بین نرود نباید آن را در غرقاب پخت زیرا مواد آن در حرارت زیاد آب شسته و خارج می شود. است. و برای نگهداری نخودسبز مناسبترین روش، منجمد کردن خام آن در فریزر مناسبترین روش، منجمد کردن خام آن در فریزر است که تا چند ماه اغلب مواد، بخصوص ویتامین آن سالم می ماند.

لیموترش

ویتامین C یکی از مفیدترین موادی است که برای کنترل انواع ناراحتی ها به انسان کمک می کند. از جمله در فصل های سرد سال، ویتامین C بیشتر از هر چیز مورد تقاضاست. خوشبختانه لیموترش منبع غنی ویتامین C بیشتر از هر چیز مورد تقاضاست. خوشبختانه لیموترش منبع غنی ویتامین C و مواد معنی است که در پیشگیری و کنترل بیماری ها سهم بسزایی دارند. ویتامین C و مواد معدنی است که در پیشگیری و کنترل بیماری ها سهم بسزایی دارند. ویتامین C مقدار هیستامین را کاهش می دهد و به عبارت دیگر نوعی ضدهیستامین طبیعی و ملایم است. هیستامین از ترکیب های شیمیایی طبیعی بدن است که ممکن است موجب قرمز شدن چشم و آبریزش از بینی و اشک چشم شود. با خوردن عصاره لیموترش تازه می توان با این عوارض سرماخوردگی مقابله کرد. در یک لیموترش نسبتاً بزرگ در حدود 45 میلی گرم ویتامین C وجود دارد که 75 درصد نیاز روزانه بدن را تأمین می کند. در فرآورده های غذایی که برای کنترل سرماخوردگی تهیه می شود - نظیر سوپ جوجه - عصاره لیموترش تازه سهم زیادی در افزایش تأثیر درمانی آنها دارد.