فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

نقش سیر

در تمام ادوار تاریخ که اطلاعات مکتوبی در دست است از سیر به عنوان ضدعفونی کننده برای درمان عفونت ها استفاده شده است. در حال حاضر شواهد علمی بسیاری نشان می دهد که خوردن شیر برای حمایت بدن در مقابل سرماخوردگی و انفلوانزا بسیار کمک می کند. سیر دارای تعداد زیادی ترکیبات شیمیایی فعال است که از جمله مهمترین آنها دو ترکیب به نام های آلی سین(37) و آلی ئین(38) نشان داده اند که مستقیماً در کشتن و از بین برن اجرام عفونی بسیار مؤثرند. به علاوه به نظر می رسد که سیر با تحریک سیستم دفاع طبیعی بدن موجب می شود که هر چه بیشتر سلول های کشنده طبیعی(39) آزاد شده و وارد معرکه ضدویروس شوند و تعداد زیادی جرم های عفونی را از بین ببرند.
به نظر دکتر السون هاس(40) مدیر مرکز تحقیقات پیشگیری های پزشکی در کالیفرنیا و مؤلف کتاب با تغذیه صحیح سالم بمانید برای اینکه از خواص ضدعفونی سیر استفاده شود باید به مقدار کافی مصرف شود. برای مثال، برای ضدعفونی مؤثر در سرماخوردگی و انفلوانزا باید روزانه در حدود یک سیر کامل که شامل چند حبه یا دنده سیر است خورده شود ولی مشکل در این است که خوردن این مقدار سیر خام برای اغلب اشخاص بسیار سخت است. و طبق نظر دکتر زیمنت، استاد پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس) متأسفانه اگر سیر پخته شود و حرارت زیاد ببین تا نرم شود برخی از مواد شفابخش آن از بین می رود ولی در هرحال باز هم برای مقابله با جرم های عفونی تا حدودی مؤثر است.

مایعات گرم

تحقیقات نشان می دهد که خوردن یک لیوان چای داغ به دنبال یک کاسه سوپ جوجه داغ از مؤثرترین درمان های خانگی برای سرماخوردگی و انفلوانزا است. و اگر سوپ داغ با کمی فلفل قرمز تند ساییده و یا سایر ادویه تند خورده شود به این بین بردن گرفتگی و کونژسیون و همچنین تقویت سیستم دفاع طبیعی بدن بسیار کمک می کند. دکتر استیون موستا(41)، رئیس انجمن تحقیقات پیشگیری بیماری های ذات الریه و انفلوانزا در ایالت دنور امریکا می گوید چای دارای ترکیباتی است به نام تئوفیلین(42) که برای باز کردن گرفتگی مؤثر است.
به علاوه در چای مقداری ماده مفید کورستین(43) وجود دارد - به مهار کردن تکثیر ویروس ها بسیار کمک می کند.

نقش نخودسبز

درن خود سبز مواد بسیار مفیدی از جمله ویتامین C و فایبر و کلروفیل یافت می شود و این دانه را در ردیف دانه های بسیار شفابخش درمانی قرار می دهد. در نیم پیمانه نخود سبز پخته در حدود 4 گرم فایبر وجود دارد. نخودسبز برای کاهش علامت ها و ناراحتی های سرماخوردگی بسیار مؤثر است. برای اینه مواد مفید نخودسبز در جریان پختن از بین نرود نباید آن را در غرقاب پخت زیرا مواد آن در حرارت زیاد آب شسته و خارج می شود. است. و برای نگهداری نخودسبز مناسبترین روش، منجمد کردن خام آن در فریزر مناسبترین روش، منجمد کردن خام آن در فریزر است که تا چند ماه اغلب مواد، بخصوص ویتامین آن سالم می ماند.