فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

غذا درمانی بخش سوم: سرماخوردگی و روش های کنترل آن با رژیم های غذایی

یکی از مؤثرترین راه های اجتناب از سرماخوردگی و انفلوانزا، عدم تماس با آبریزش از بینی اطفال و اشخاص مبتلا و دور بودن از عطسه همکاران بیمار و سرفه اشخاص مبتلا در کوچه و خیابان به - خصوص اگر حفاظی در مقابل دهان و بینی ندارند -و عدم شرکت در مجامعی است که عده ای اشخاص مبتلا به انفلوانزا در آن شرکت دارند. از نظر رژیم غذای باید سعی شود حتی الامکان از رژیمی که به تقویت سیستم دفاع طبیعی بدن کمک می کند استفاده شود. خوشبختانه تعداد زیادی از انواع مواد غذایی وجود دارند که در این دوره به انسان کمک می کنند. تحقیقات کارشناسان نشان انسان کمک می کنند. تحقیقات کارشناسان نشان می دهد که برخی از غذاهایی که اغلب ما همه روزه می خوریم دارای ترکیبات شیمیایی توانایی هستند که می توانند بر ضد فعالیت ویروس ها مؤثر باشند. به طور کلی نقطه شروع و آغاز بیماری سرماخوردگی و آنفلوانزا از زمانی است که تعداد معدودی ویروس به داخل بدن انسان راه می یابند و همین که مستقر شدند فعالیت خود را برای تکثیر آغاز می کنند. اگر در این مرحله، سیستم دفاع طبیعی بدن با آنها مقابله نکند و از تکثیر آنها طبیعی بدن با آنها مقابله و از تکثیر آنها طبیعی بدن با آنها مقابله نکند و از تکثیر آنها جلوگیری ننماید، تعداد آنها با سرعت زیادی افزایش می یابد و به احتمال زیاد پس از چند روز ممکن است کانون های عفونی ایجاد شود و ناچار شوند با استفاده از آنتی بیوتیک های قوی که عوارض زیادی دارد عفونت را سرکوب کنند.

نفش میوه ها و سبزی ها

یکی از راه هایی که از هجوم و تکثیر لجام گسیخته ویروس ها جلوگیری می کند خوردن میوه ها و سبزی هاست. زیرا میوه ها و سبزی ها و حبوبات دارای انواعی از ترکیبات شیمیایی هستند که با کمک سیستم دفاع طبیعی بدن آمده، با تقویت سیستم، ویروس ها را از بین برده، از توسعه حملات بیماری زای ویروس ها جلوگیری می کنند. تحقیقات علمی نشان می دهد که در تعداد زیادی از میوه ها و سبزی ها ماده مفیدی بنام گلوتاتیون(34) وجود دارد که با تحریک سیستم دفاع طبیعی بدن موجب آزاد شدن تعداد زیادی سلول های ویروس خوار به نام ماکروفاژ می شوند.(35) سلول های ماکروفاژ سلول های تخصصی ضدویروس هستند که ویروس ها را در بند کرده، از بین می برند.
مواد غذایی نظیر آووکادو، هندوانه، مارچوبه، کدو حلوایی و گریپ فروت از منابع غنی ماده مفید گلوتاتیون هستند. و در درجه بعد بامیه، مرکبات، گوجه فرنگی، سیب زمینی، گل کلم، کلم بروکلی، کلم تکمه ای، طالبی، توت فرنگی و هلو نیز منابع خوبی هستند. ترکیب شیمیایی بسیار مفید دیگری که در اغلب میوه ها و سبزی های تازه خام وجود دارد، ویتامین C است. طی سال ها در محافل پزشکی رسمی از بحث مطرح بود که آیا ویتامین Cبرای پیشگیری سرماخوردگی موثر است یا خیر و هنوز هم اتفاق نظر در این بحث وجود ندارد. ولی عملاً تجربه شده است که وقتی دچار سرماخوردگی شده و ناراحت هستید خوردن ویتامین C برای رفع علامت سرماخوردگی مؤثر است و کمک می کند که سرماخوردگی با سرعت بیشتری رفع شود. ویتامین C مقدار هیستامین را کاهش می دهد. هیستامین ترکیبی شیمیایی است که در بدن انسان توسط سیستم دفاع طبیعی بدن آزاد می شود و مسئول قسمتی از علایم و ناراحتی های انفلوانزا از جمله احساس پری و کوفتگی است و در عین حال به نظر می رسد ویتامین C برای استحکام جدار سلول های سفید خون که برای مبارزه با عفونت نقش مهمی دارند خیلی مؤثر است.
محققان دانشگاه هلسینکی در فنلاند پس از بررسی گزارش نتایج 21 طرح تحقیقاتی که ظرف چند سال انجام شده، به این نتیجه رسیده اند که اگر در آغاز دوره سرماخوردگی روزانه 1000 میلی گرم ویتامین C خورده شود علایم و ناراحتی های سرماخوردگی و دوره این بیماری 23 درصد کاهش خواهد یافت. برای این کار باید هر روز مقدار زیادی مرکبات و کلم بروکلی و سایر موادغذایی که منبع سرشار ویتامین C تأمین شود. دکتر وان سانگ(36)، دانشیار گروه تغذیه انسان در دانشگاه ایالتی میشیگان می گوید در آن موارد بهترین روش آن است که از مقدار کافی عصاره میوه ها و سبزی ها استفاده شود؛ مثلاً عصاره پرتقال و گریپ فروت که در هر 200 گرم در حدود 60 میلی گرم ویتامین C دارند انتخاب خوبی است.

نقش سیر

در تمام ادوار تاریخ که اطلاعات مکتوبی در دست است از سیر به عنوان ضدعفونی کننده برای درمان عفونت ها استفاده شده است. در حال حاضر شواهد علمی بسیاری نشان می دهد که خوردن شیر برای حمایت بدن در مقابل سرماخوردگی و انفلوانزا بسیار کمک می کند. سیر دارای تعداد زیادی ترکیبات شیمیایی فعال است که از جمله مهمترین آنها دو ترکیب به نام های آلی سین(37) و آلی ئین(38) نشان داده اند که مستقیماً در کشتن و از بین برن اجرام عفونی بسیار مؤثرند. به علاوه به نظر می رسد که سیر با تحریک سیستم دفاع طبیعی بدن موجب می شود که هر چه بیشتر سلول های کشنده طبیعی(39) آزاد شده و وارد معرکه ضدویروس شوند و تعداد زیادی جرم های عفونی را از بین ببرند.
به نظر دکتر السون هاس(40) مدیر مرکز تحقیقات پیشگیری های پزشکی در کالیفرنیا و مؤلف کتاب با تغذیه صحیح سالم بمانید برای اینکه از خواص ضدعفونی سیر استفاده شود باید به مقدار کافی مصرف شود. برای مثال، برای ضدعفونی مؤثر در سرماخوردگی و انفلوانزا باید روزانه در حدود یک سیر کامل که شامل چند حبه یا دنده سیر است خورده شود ولی مشکل در این است که خوردن این مقدار سیر خام برای اغلب اشخاص بسیار سخت است. و طبق نظر دکتر زیمنت، استاد پزشکی در دانشگاه کالیفرنیا (لس آنجلس) متأسفانه اگر سیر پخته شود و حرارت زیاد ببین تا نرم شود برخی از مواد شفابخش آن از بین می رود ولی در هرحال باز هم برای مقابله با جرم های عفونی تا حدودی مؤثر است.