فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

21. کدام یک از مواد زیر بیشترین مقدار اسید چرب ترانس(22) را دارند؟

الف) مارگارین سفت
ب) مارگارین شل
پ) کره
اصولا اسیدهای چرب ترانس که نظیر چربی های اشباع شده، گلسترول خون را بالا می برند، وقتی ایجاد می شوند که کارخانه ها، روغن گیاهس شل را به منظور تهیه روغن های سفت، هیدروژنه که در شیرینی پزی به کار می رود، بیشتر تهیه شود؛ زیرا خریدار بیشتری دارد، انسجام بیشتری به شیرینی می دهد و علاوه بر آن، طول مدت نگهداری شیرینی و مواد غذایی تجارتی بسته بندی شده را بیشتر می کند. هر قدر بخواهند روغن گیاهی شل بیشتر سفت شود باید آن را بیشتر هیدروژنه کنند تا حدی که به کلی از نظر تعداد هیدروژن در مولکول ها اشباع شود. ضمنا هر چه روغن گیاهی بیشتر هیدروژنه شود، مقدار بیشتری اسیدهای چرب ترانس مضر در آن ایجاد می شود. بنابراین بین سه ماده مورد پرسش، مارگارین سفت، بیشترین مقدار اسیدهای چرب ترانس دارد.

22. ویتامین e از ویتامین های مفیدی است که در تعدادی از مواد خوراکی یافت می شود. از بین انواع خوراکی های زیر، کدام یک بیشترین مقدار ویتامین e را دارند؟

الف) تخم مرغ
ب) جرم گندم (جنین گندم)
پ) روغن سویا
ت) مغزهای گیاهی
بین مواد مورد پرسش، جرم گندم، روغن سویا و مغزهای گیاهی ویتامین eبیشتری دارند. به طور کلی روغن های گیاهی از جمله روغن سویا و فرآورده های حاصل از آنها نظیر مارگارین، منبع غنی ویتامین e هستند. مغزهای گیاهی و جرم گندم نیز منابع غنی دیگری از ویتامین e هستند. اگر این خوراکی به طور منظم مصرف نشوند ممکن است روزانه مقدار ویتامین e مورد نیاز بدن، تأمین نشود. یک پیمانه مغز بادام زمینی و یا نصف پیمانه جرم گندم، مقدار ویتامین e لازم روزانه برای یک نفر شخص بالغ سالم را تأمین می کند. تحقیقات علمی نشان می دهد که اگر مقدار بیشتری از میزان مورد نیاز روزانه این مواد مصرف شود، ممکن است برای پیشگیری از انواع سرطان ها و بیماری های قلبی نیز مؤثر باشند. البته توجه شود که همیشه مصارف بیش از میزان مورد نیاز روزانه که جنبه دارویی به خود می گیرد، باید با نظر متخصص و پزشک باشد زیرا احتمال عوارض جانبی وجود دارد.

23. اگر از سبزی ها و لگوم ها در رژیم غذایی خیلی کم استفاده شود، کمبود کدام یک از مواد زیر در بدن مشاهده می شود؟

الف) آهن
ب) روی
پ) ویتامین 12b
ت) فولاسین
از نظر فولاسین ممکن است کمبود ایجاد شود. فولاسین که فولیک اسید نیز گفته می شود از کلمه شاخ و برگ گیاه (Foliage) گرفته شده است. بهترین منبع فولاسین، سبزی های برگی سبز تیره و کلم بروکلی است. دانه های گیاهی و حبوبات و جرم گندم و مخمر آب جو نیز همه منابعی غنی از فولاسین هستند.
فولاسین نقش مهمی در پیشگیری از برخی ناهنجاری های تولد نوزادان و همچنین کاهش خطر برخی از سرطان ها دارد.