فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

18. کدام یک از مواد زیر ویتامین c بیشتری را برای بدن تأمین می کنند؟

الف) یک پیمانه آب پرتقال (در حدود 220 گرم)
ب) نیم پیمانه کلم بروکلی خرد شده
پ) یک سیب زمینی کباب شده متوسط با پوست.
مواد ذکر شده در بندهای الف و ب.
به طور کلی آب پرتقال و کلم بروکلی و سیب زمینی هر سه دارای ویتامین cقابل ملاحظه ای هستند. با این تفاوت که در 100 گرم آب پرتقال تازه و در هر 100 گرم کلم بروکلی تازه در حدود 40 تا 60 میلی گرم ویتامین c وجود دارد، در حالی که سیب زمینی در این حد ویتامین c ندارد. مقدار ویتامین c موجود در 100 گرم آب پرتقال و 100 گرم کلم بروکلی، در حدود میزان لازم روزانه برای یک شخص بالغ است. ولی در 200 گرم سیب زمینی در حدود 40 درصد مقدار مورد نیاز روزانه یک شخص بالغ ویتامین c یافت می شود؛ یعنی در حدود 24 میلی گرم ویتامین c .

19.اگر قصد دارید کلسترول خون خود را کاهش دهید، مصرف کدام یک از مواد زیر بیشتر در تحقق این هدف مؤثر است؟

الف) نخود رسمی
ب) لوبیا سفید
پ) آرد و سبوس یولاف
ت) جرم گندم
ث) سبوس گندم
نخود و لوبیا و اغلب لگوم ها و همچنین یولاف، منبع سرشاری از الیاف گیاهی یعنی فایبر قابل حل در آب هستند که اگر به طور مرتب و منظم مصرف شوند برای کاهش کلسترول بسیار مؤثرند. جرم گندم و سبوس گندم دارای فایبر غیر محلول در آب هستند که چندان در کاهش کلسترول اثر ندارند، ولی مصرف آنها ممکن است خطر ابتلای به برخی از انواع سرطان ها از جمله سرطان کولورکتال را کاهش دهد و عمل دفع را نیز منظم و تسهیل نماید.

20. کدام یک از خوراکی های زیر را از نظر مقدار چربی قابل ملاحظه هستند؟

الف) زیتون
ب) انجیر خشک
پ) برنج،
ت) آووکادو
زیتون و آووکادو از نظر مقدار چربی قابل ملاحظه هستند و برنج اصولا چربی ندارد و انجیر نیز مانند سایر میوه های خشک مقدار ناچیزی دارد و فقط از نظر مقدار ناچیزی چربی دارد و فقط از نظر مقدار کالری قابل توجه است.