فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

17. معمولا گریپ فروت توسرخ در بازار گرانتر از گریپ فروت معمولی است. آیا گریپ فروت تو سرخ مغذی تر است؟

بله. البته گریپ فروت با گوشت زرد و گریپ فروت با گوشت قرمز هر دو از نظر مقدار کالری و ویتامین ها یکسان هستند. ولی گریپ فروت تو سرخ 40 برابر بیشتر از گریپ فروت با گوشت زرد، بتاکاروتن دارد.

18. کدام یک از مواد زیر ویتامین c بیشتری را برای بدن تأمین می کنند؟

الف) یک پیمانه آب پرتقال (در حدود 220 گرم)
ب) نیم پیمانه کلم بروکلی خرد شده
پ) یک سیب زمینی کباب شده متوسط با پوست.
مواد ذکر شده در بندهای الف و ب.
به طور کلی آب پرتقال و کلم بروکلی و سیب زمینی هر سه دارای ویتامین cقابل ملاحظه ای هستند. با این تفاوت که در 100 گرم آب پرتقال تازه و در هر 100 گرم کلم بروکلی تازه در حدود 40 تا 60 میلی گرم ویتامین c وجود دارد، در حالی که سیب زمینی در این حد ویتامین c ندارد. مقدار ویتامین c موجود در 100 گرم آب پرتقال و 100 گرم کلم بروکلی، در حدود میزان لازم روزانه برای یک شخص بالغ است. ولی در 200 گرم سیب زمینی در حدود 40 درصد مقدار مورد نیاز روزانه یک شخص بالغ ویتامین c یافت می شود؛ یعنی در حدود 24 میلی گرم ویتامین c .

19.اگر قصد دارید کلسترول خون خود را کاهش دهید، مصرف کدام یک از مواد زیر بیشتر در تحقق این هدف مؤثر است؟

الف) نخود رسمی
ب) لوبیا سفید
پ) آرد و سبوس یولاف
ت) جرم گندم
ث) سبوس گندم
نخود و لوبیا و اغلب لگوم ها و همچنین یولاف، منبع سرشاری از الیاف گیاهی یعنی فایبر قابل حل در آب هستند که اگر به طور مرتب و منظم مصرف شوند برای کاهش کلسترول بسیار مؤثرند. جرم گندم و سبوس گندم دارای فایبر غیر محلول در آب هستند که چندان در کاهش کلسترول اثر ندارند، ولی مصرف آنها ممکن است خطر ابتلای به برخی از انواع سرطان ها از جمله سرطان کولورکتال را کاهش دهد و عمل دفع را نیز منظم و تسهیل نماید.