فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

16. آیا صحیح است که اگر با دقت تمام لایه های چربی آشکار گوشت قرمز قبل از مصرف گرفته شود و پوست مرغ نیز خورده نشود مقدار زیادی کلسترول این نوع گوشت کاهش می یابد؟

کلسترول در گوشت پرچربی و کم چربی در هر دو وجود دارد و به طور کلی کلسترول در سلول های نسوج جانوران و فرآورده های حیوانی نظیر کره، تخم مرغ، شیر و... موجود است. ولی به هر حال توصیه می شود که حتی الامکان تمام چربی های آشکار گوشت برداشته می شود زیرا این کار برای کاهش کالری و کاهش چربی اشباع شده، نظیر چربی های گوشت قرمز و شیر و تخم مرغ و مغز و...، کلسترول خون را حتی بیشتر از خوراکی های دارای کلسترول افزایش می دهد. افزون بر آن، برداشتن پوست مرغ، علاوه بر کاهش چربی، برای عدم افزایش اسیداوریک نیز مؤثر است.

17. معمولا گریپ فروت توسرخ در بازار گرانتر از گریپ فروت معمولی است. آیا گریپ فروت تو سرخ مغذی تر است؟

بله. البته گریپ فروت با گوشت زرد و گریپ فروت با گوشت قرمز هر دو از نظر مقدار کالری و ویتامین ها یکسان هستند. ولی گریپ فروت تو سرخ 40 برابر بیشتر از گریپ فروت با گوشت زرد، بتاکاروتن دارد.

18. کدام یک از مواد زیر ویتامین c بیشتری را برای بدن تأمین می کنند؟

الف) یک پیمانه آب پرتقال (در حدود 220 گرم)
ب) نیم پیمانه کلم بروکلی خرد شده
پ) یک سیب زمینی کباب شده متوسط با پوست.
مواد ذکر شده در بندهای الف و ب.
به طور کلی آب پرتقال و کلم بروکلی و سیب زمینی هر سه دارای ویتامین cقابل ملاحظه ای هستند. با این تفاوت که در 100 گرم آب پرتقال تازه و در هر 100 گرم کلم بروکلی تازه در حدود 40 تا 60 میلی گرم ویتامین c وجود دارد، در حالی که سیب زمینی در این حد ویتامین c ندارد. مقدار ویتامین c موجود در 100 گرم آب پرتقال و 100 گرم کلم بروکلی، در حدود میزان لازم روزانه برای یک شخص بالغ است. ولی در 200 گرم سیب زمینی در حدود 40 درصد مقدار مورد نیاز روزانه یک شخص بالغ ویتامین c یافت می شود؛ یعنی در حدود 24 میلی گرم ویتامین c .