فهرست کتاب


روش های پیشگیری و کنترل بیماریها با مواد غذایی« غذا درمانی»

حسین میر حیدر

14. آیا صحیح است که ماکارونی تازه تولید شده بهتر از ماکارونی کهنه و مانده است و ماکارونی ای که مخلوط با اسفناج تهیه شود مغذی تر از ماکارونی ساده است؟

خیر درست نیست، البته در صورتی که بیش از حد مجاز نمانده باشد. ممکن است ماکارونی تازه و یا ماکارونی مخلوط با اسفناج به دلیل ذائقه شخصی ترجیح داده شود.

15. مصرف زیاد کدام یک از ویتامین های زیر، تولید انرژی می نماید؟

الف) ویتامین 12B
ب) ویتامین C
پ) ویتامین D
ت) هیچ کدام
هیچ یک از ویتامین ها از نظر اصولی انرژی زا نیستند. اصولا انرژی از سوخت و ساز هیدرات های کربن و پروتئین ها و چربی ها حاصل می شود. البته اگر کسی در اثر کمبود ویتامین 12B مبتلا به کم خونی باشد، مصرف ویتامین 12B - به طور غیر مستقیم - انرژی زا خواهد بود. توجه شود که به طور کلی مصرف زیاد ویتامین ها خوب نیست. و مانند هر کاری، در مصرف ویتامین ها نیز باید اعتدال رعایت شود و فقط در موارد ضروری، به مقدار لازم و طبق نظر متخصص و پزشک خورده شود.

16. آیا صحیح است که اگر با دقت تمام لایه های چربی آشکار گوشت قرمز قبل از مصرف گرفته شود و پوست مرغ نیز خورده نشود مقدار زیادی کلسترول این نوع گوشت کاهش می یابد؟

کلسترول در گوشت پرچربی و کم چربی در هر دو وجود دارد و به طور کلی کلسترول در سلول های نسوج جانوران و فرآورده های حیوانی نظیر کره، تخم مرغ، شیر و... موجود است. ولی به هر حال توصیه می شود که حتی الامکان تمام چربی های آشکار گوشت برداشته می شود زیرا این کار برای کاهش کالری و کاهش چربی اشباع شده، نظیر چربی های گوشت قرمز و شیر و تخم مرغ و مغز و...، کلسترول خون را حتی بیشتر از خوراکی های دارای کلسترول افزایش می دهد. افزون بر آن، برداشتن پوست مرغ، علاوه بر کاهش چربی، برای عدم افزایش اسیداوریک نیز مؤثر است.