فهرست کتاب


نسخه شفا

دکتر صفدر صانعی‏

معجون ضد اعتیاد

این دارو برای رفع اعتیاد و جدا شدن از بند بندگی و بدبختی خانمان سوز اعتیاد، کمک بسیاری می نماید و با تجربه زیاد مورد مصرف قرار گرفته و عده ای مرد را نجات داده است، مقصود از مردی شهامت و خود دوستی است زیرا در این گیرودار خود از دست می رود.
گل گاوزبان 10 گرم
هیل غرابی 5 گرم
زرنباد 5 گرم
اسطوخدوس 10 گرم
قرنفل 5 گرم
کتیرا 5 گرم
نارگیل 30 گرم
شقاقل 10 گرم
صندل سفید 5 گرم
آمله مقشر 5 گرم
هلیله مقشر 5 گرم
عسل نیم کیلو
همه را نرم کوبیده و سپس 10 گرم کچوله یا آزاراقی را دو روز در شیر خیسانده و پس از آن خارج کرده با سوهان سائیده به داروها اضافه کنند بعداً همه را در عسل ریخته روزی چهار قاشق مرباخوری

داروی تنفرآور برای مبتلایان به مسکرات و اعتیاد

مصرف این داروها باعث می شود که آدمی نسبت به اعتیادی که دارد متنفر شده یک
صفحه 160
حکیم زکریای رازی
ملل غرب به خاطر حراست و تکمیل دانش روم و یونان قدیم در قرون وسطی عمیقاً مرهون طب اسلامی میباشند. سیستم اعداد و تعداد زیادی از کلمات مثل الکل و همچنین مقدار زیادی از پیشرفتهای پزشکی از شرق به غرب راه یافته، پیشقدمان طب اسلامی دانشمندان ایرانی چون رازی ئ ابوعلی سینا بوده اند. رازی (925-865 میلادی) مظهر درایت و کاشف بزرگی بود. او برای اولین بار در تاریخ پزشکی سرخجه و آبله را توصیف نمود و عکس العمل مردمک چشم بیماران را نسبت به نور مشاهده کرد و نیز او برای اولین بار مسهل های جیوه ایرا در پزشکی بکار برد. همچنین اولین کتاب بیماریهای کودکان را حکیم زکریای رازی به رشته تحریر درآورد مکتب پزشکی رازی قرنها مورد توجه دانشمندان دنیا بوده است.
صفحه 161
بقراط پدر پزشکی
دانش پزشکی دنیای قدیم بین 500 قبل از میلاد تا 500 بعد از میلاد در یونان به او عظمت خود رسید سمبل این عصر خلاق بقراط بود که پدر پزشکی لقب گرفت و نام او برای همیشه مظهر پاکی، ارزش و وقار پزشکی گردید توجه و علاقه بقراط به دانش پزشکی در چند کلمه از گفتار او خلاصه شده است. آنجا که عشق به انسان وجود دارد همان جا عشق به کشب هنر درمان موجود است این کیفیت عالی در تصویر عالی در تصویر چهره این دانشمند بزرگ، کلینیسین عالیقدر و معلم ارجمند بخوبی نمایان است. این برده نقاشی مربوط به قرن پنجم قبل از میلاد است. هنگامی که بقراط مشغول معاینه کودکی است و می کوشد مادر نگران او را آرامش بخشد. نام او هنوز حرمت بزرگی در عالم پزشکی دارد.
نوع واپس زدگی در او به وجود آید که با ادامه دارو، اعتیاد قطع خواهد شد.
قلب گاو را قطعه قطعه کرده خشکانیده تا به صورت پودر پروتئین در آید سپس نرم سائیده روزی سه قاشق مرباخوری میل نمایند.(پودر در یخچال نگهداری شود).
یا گل گندم را خشک کرده نرم سائیده روزی سه قاشق مرباخوری یا جوشانده 10 گرم آن را سه وعده میل نمایند.

نسخه ضد اعتیاد دیگر

سنبل 20 گرم
اشنه 20 گرم
ریشه بنفشه 25 گرم
پوست نارنج 20 گرم
صندل سفید 10 گرم
عود 10 گرم
بهار نارنج 10 گرم
همه را نرم سائیده در یک لیتر گلاب حل کرده روزی سه نصفه استکان میل نمایند.