نسخه شفا

نویسنده : دکتر صفدر صانعی

بهترین غذاها برای تندرستی عبارتند از:

1- گوشت به ویژه ماهی و مرغ، گوشت بزغاله گوشت گوساله و گوشت بره بی چربی.
2- گندم که خوب پاک و تمیز شده باشد و هیچگونه تخم علف و غیره در آن نباشد تا نان خوب دهد و نیز میوه جات و سبزیجات که منبع ویتامینهای مورد نیاز بدن میباشند.
3- شیرینی هائیکه با مزاج هر فرد سازش داشته باشد، یعنی متناسب با مزاج کنونی او باشد (به ویژه شیرینی های طبیعی - عسل، خرما، کشمش...).
4- نوشابه ها که باید خوشبو، خوش طعم و تازه باشند.
در غذای روزانه نبایستی غذای دیگری غیر از چهار نوع بالا قرار گیرد، مگر برای رژیم بیماری یا در دست نبودن یکی از آنها.

در بین میوه ها آنهائیکه مشابه غذا هستند عبارتند از:

انجیر، انگور، مشروط بر اینکه این میوه ها کاملاً رسیده و شیرین بوده و از هر گونه کرم زدگی، از قارچها و سایر عوامل انگلی در امان باشند و نیز خرما در سرزمین هائیکه به خوردن آن عادت دارند، اینها که گفته شد به نوبت خود خوب و مفید است.

غذاها

غذا را نباید بدون اشتها خورد و تا اشتهای حقیقی پیدا نشود تناول ننمائید. در زمستان غذائی بهتر است که گرمی و نیرو دهد برعکس در تابستان غذائی مناسب است که اندکی سردی بخشد و یا گرمی آن اندک باشد مثلاً خوردن کره در زمستان خوب و تابستان سودمند نیست.
گرمی و سردی غذا هرگز نباید خارج از توان شخص باشد و بایستی در حد تحمل، هر غذائی را مصرف نمود بر حسب عادت روزانه بایستی غذا مصرف شود نه در فراوانی اسراف و نه در کمبود امساک زیرا هر دو زیان آور است.
اگر مقداری از غذای داروئی مصرف شده باشد باید سعی کرد و صبر نمود تا کاملاً حل و جذب شود سپس غذای بعدی را صرف نمایند و چیزی که ضد آن باشد مصرف ننمایند.
اگر غذای سنگین و امتلاءآور مصرف شود باید در تعقیب آن غذای سبک و لطیف مصرف نمود زیان بخش ترین نوع، غذاهائی است که قبل از هضم غذای اولی خورده شود بدین ترتیب بدترین کارها پر کردن شکم و پرخوری است به ویژه اگر غذای ناپسند باشد.
دردهائیکه به علت پرخوری و خوردن غذاهای غلیظ (چرب سرخ کرده پرحجم) مثل دردهای مفاصل به وجود آمده باشد در هنگام خوردن اینگونه غذاها آن دردها زیادتر خواهد شد و پرخوری باعث ابتلاء به بیماریهای تنگ نفس، برونشیت، نقرس، و دردهای کبدی و بیماریهای بلغمی (سنگین و سخت شدن بدن) و سودائی خواهد شد.
پرخوری غذاهای لطیف بیماریهائی از قبیل ورم، تبهای نامنظم، و لختی و شلی به بار خواهد آورد. عوارض خوردن غذاهای چرب و سنگین و دیرهضم را می توان با کم خوری و غذاهای لطیف و ساده جبران نمود. هیچگاه نمی توان عوارض خوردن غذاهای سنگین را با غذاهای سنگین تر جبران نمود.
موضوع تناسب غذائی و رعایت سرد و گرم و ضد و نقیض بودن آنها در بیشتر کشورها معمول و مرسوم است مثلاً آشامیدنیهای مختلفی برای غذاهای مختلف در نظر گرفته اند چنانچه چلوکباب را با دوغ، کله پاچه را با آب انار، حلیم و روغن را با آب انگور و نیز ادویه هائی برای غذاها بدین طریق در نظر گرفته اند که سماق و ترشی را با چلوکباب، دارچین را با حلیم و روغن و کدو و نعناع را با پنیر و مشگ طرامشیع یا کاکوتی را با ماست و گلاب را با هندوانه مصرف نمایند.
بایستی بعد از خوردن غذاهای سنگین اندکی راه رفت و هیچگاه نباید بعد غذاهای سنگین بلافاصله خوابید و پس از خوردن غذاهای سنگین نبایستی عصبانی شد و حرکات شدیدی را انجام داد هرگز نباید آنقدر غذا خورده شود که جائی در معده نباشد باید قبل از سیر شدن و باقی ماندن اشتها دست از طعام کشید زیرا این باقیمانده اشتها خود پس از ساعتی از بین می رود. مسئله خوراک مسئله زنده بودن است و باید به مقداری عادت کرد که لازمه بدن است و هیچگاه نباید از آن مقدار پا را فراتر نهاد.
بدترین غذاها آن است که بر معده سنگینی کند و بدترین نوشابه ها آن است که زیاد مصرف شود کسی که امروز بیش از حد طبیعی خورده است برای جبران آن بایستی فردا خود را گرسنه نگهدارد و اگر بتواند در آن روز بیشتر کار کند و اگر نتوانست اندکی بیشتر راه رود و راه رفتن را ادامه دهد. یکی از دانشمندان معتقد است که من پیاده روی را بعد از نهار دوست می دارم زیرا بدن را برای غذای شام مساعد می سازد.