فهرست کتاب


روزها و رویدادها (جلد سوم)

علی بری دیزجی , محمد رضا مطیعان , مجید ترکاشوند

حضور در جبهه های جنگ تحمیلی

با شروع جنگ تحمیلی، در جبهه های غرب و جنوب حضور یافت و با سخنرانیهای پرشور خود در بالا بردن روحیه رزمندگان نقش بسزایی ایفا کرد. در یکی از دفعاتی که عازم جبهه بود، وارد دزفول شد، لباس رزم پوشید و به خط مقدم رفت و در آنجا متوجه کارشکنی های بنی صدر در امور جبهه و جنگ گردید.

مسئله فلسطین

شهید، مسئله فلسطین را مسئله ایران می دانست و می فرمود: اگر ملت یک گلوله داشته باشد همان را به سینه اسرائیل رها می کند. در دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در بهمن ماه 1359 در رأس هیأتی تبلیغی عازم ژاپن گردید. در آنجا در یک مصاحبه مطبوعاتی شرکت جست و نسبت به قضیه فلسطین تأکید بسیار ورزید. بعد از شهادت آیه الله بهشتی همیشه اظهار اندوه می کرد و می گفت: زندگی دیگر رنج آور است و پس از واقعه انفجار دفتر نخست وزیری، پیشنهاد ریاست جمهوری را به آیه الله خامنه ای ارایه کرد.

علاقه به امام

وی به امام عشق می ورزید و می گفت:در طول چند سالی که افتخار شاگردی ایشان را داشتم قهراً و سریعاً جذب خط امام شدم و قاطعانه در راه آن حرکت کردم. انگیزه برای وارد شدن به مسائل سیاسی نیز انجام وظیفه اسلامی بود و در جای دیگری می گوید: اگر از امام و روحانیت قطع شویم بدانید که از اسلام قطع شده ایم. او برای شهادت و شهدا اهمیت فوق العاده ای قائل بود و در این باره می فرمود: شهید با شهادت خودش تازه متولد می شود و نمی میرد. به خانواده های شهدا می گفت: اگر ضربان قلب امام امت و تپندگی قلب ایشان ادامه دارد و فریاد می زند و رهبری می کند، مرهون فداکاری فرزندان شماست. خود او در مکتب عشق پرورده شده بود و مرگ را جلوه ذات خدا می دانست و همیشه در انتظار شهادت بود.