فهرست کتاب


روزها و رویدادها (جلد سوم)

علی بری دیزجی , محمد رضا مطیعان , مجید ترکاشوند

حادثه زلزله طبس و تشکیل کمیته امداد امام خمینی (ره)

پس از وقوع زلزله مرگبار طبس که تعداد زیادی از هموطنانمان جان خود را از دست داده و یا مجروح و بی خانمان شدند، شهید هاشمی نژاد و آیات خامنه ای و واعظ طبسی، اولین گروه امداد را تحت نام "امام خمینی" به وجود آوردند و به کمک مصدومین و خسارت دیدگان این حادثه شتافتند. وی در چهلم کشته شدگان طبس علیه رژیم شاهنشاهی سخنرانی نموده و جوی را علیه رژیم به وجود آورد که در پی آن تظاهرات عظیمی به راه افتاد.
هنگام اوج گیری قیام مردمی و اعلام حکومت نظامی توسط رژیم، شهید نوعاً شبها را نمی خوابید و با حضور در جمع انقلابیون به هماهنگی با ایشان در جهت پیشبرد انقلاب می پرداخت و با تماسهای مکرر با پاریس از امام (ره) کسب تکلیف می کرد.

تلاش برای ترور وی توسط ساواک و ناکامی آن

در سال 1357، ساواک با پرتاب مواد منفجره به داخل منزل قصد داشت او را به شهادت برساند، که خوشبختانه ایشان در منزل نبود. پس از ورود امام (ره) به ایران محضر ایشان شرفیاب و دستورهای لازم را دریافت کرد.

نمایندگی مجلس خبرگان قانون اساسی

در مجلس خبرگان بعنوان نماینده مازندران انتخاب، و در تدوین قانون اساسی و بخصوص در جهت تثبیت اصل ولایت فقیه زحمات فراوانی کشید. او بخاطر برخورداری از هوش و درک سیاسی و آینده نگری، منافقین ، لیبرالها، ملی گریان و بنی صدر را زودتر از دیگران شناخت و به افشای حرکتهای مخالف با انقلاب پرداخت.