فهرست کتاب


مکیال المکارم (در فوائد دعا برای حضرت قائم (علیه السلام) / جلد اول

سید محمد تقی موسوی اصفهانی‏ سید مهدی حائری قزوینی‏

4- دفع بلا و عذاب از مردم به برکت شیعیان آن حضرت (علیه السلام)

این نیز از آثار و برکات وجود و کمال جود شخص آن جناب است، چنان که در کمال الدین از حضرت ابوجعفر باقر (علیه السلام) روایت شده که: زمانی بر مردم فرا می رسد که امام آن ها از نظرشان غایب می شود. خوشا به حال آن کسانی که در آن زمان بر امر ما ثابت بمانند، کم ترین چیزی که از ثواب به آن ها می رسد این که خداوند جل جلاله آنان را ندا می کند و می فرماید: ای بندگان و کنیزان من به سر من ایمان آوردید و غیب مرا باور داشتید، پس بشارت باد شما را به نیکی و ثواب از من که شما به حق، بندگان و کنیزان من هستید، از شما می پذیرم و شما را عفو می کنم، و گناهانتان را می آمرزم، و به سبب شما باران به بندگانم می رسانم، و بلا را از ایشان دفع می کنم، اگر شما نبودید عذاب خود را بر آنان نازل می کردم.**کمال الدین: 1/330.***

حرف ذ

1- ذب**ذب، به معنی دور کردن و راندن است، و دفع، به معنی بازگردان و جلوگیری از تاثیر می باشند. (مترجم)*** دشمنان از مؤمنان در غیبت و ظهور آن حضرت (علیه السلام)

در زمان غیبت آن حضرت به دعای آن حضرت خواهد بود چنان که گذشت. و اما در حضور آن بزرگوار که در بحث جهاد و جنگ آن حضرت با دشمنان بیان گردید، و نیز از قتل و کشتن کافرین به شمشیر او ذلت دشمنان به دست با کفایتش مطالبی در این رابطه بیان خواهد شد.
ان شاء الله.